Przejdź do treści

„Mam bielactwo i to mi nie przeszkadza”. Marianne obala kolejne tabu w nowym teledysku

Marianne nie ma problemu z akceptacją swojego ciała
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Marianne obiecała swoim fanom, że w tym roku ich zaskoczy. I słowa dotrzymała. Niedawno zaprezentowała swój najnowszy klip „Plan”. W odważnym teledysku pokazuje swoje plamy na ciele. Artystka nigdy nie ukrywała, że choruje na bielactwo. Teraz udowadnia, że nie jest to absolutnie powód do wstydu.

„Akceptuję swoje ciało”

Marianne (wł. Marianna Szczepaniak) to młoda polska raperka, której popularność przyniósł nagrany w duecie z TKM singiel Ona i ja.  Jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych.  Artystka niedawno zaprezentowała nowy utwór „Plan”, który niesie ze sobą energetyczne przesłanie.

„Każdej pani chcę przekazać dzisiaj los – dbaj o swoje, rób co kochasz, take it time i nie szlochaj. Jesteś silna, tak jak każda z nas” – słyszymy w utworze.

W odważnym klipie zobaczyć można także plamy bielacze Marianne, ponieważ artystka zmaga się z bielactwem, czyli brakiem melaniny. Wokalistka kocha swoje ciało i akceptuje je takim, jakie jest. Udowadnia, że warto być pewną siebie w każdej sytuacji.

O swoim schorzeniu pisała już dwa lata temu na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez 🎼Marianne. (@marianneee_official)

Nie wszyscy jednak korzystają z Instagrama i mieli okazję przeczytać ten post. Dlatego artystka pod klipem na YouTubie wolała uprzedzić tych, którzy jeszcze nie wiedzą o jej schorzeniu, z czym się zmaga.

Uprzedzając wszystkie komentarze na temat plam na moim ciele – mam bielactwo i mi to nie przeszkadza – napisała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez 🎼Marianne. (@marianneee_official)

Bielactwo: co to jest?

Bielactwo polega na braku melaniny. Najczęstszym objawem bielactwa są odbarwione, kredowobiałe lub bladobiałe plamy na skórze, wyraźnie odgraniczone od otoczenia, często z przebarwieniami na obwodzie.

Schorzenie dotyka około 2 proc. ludności na świecie. Komórki skóry osoby chorej nie mogą wytwarzać pigmentów, efektem czego obszary skóry stają się białe. Plamy bielacze występują najczęściej w charakterystycznych miejscach (przy ustach, pod oczami, na dłoniach, stopach, pod pachami, na biodrach i w miejscach intymnych), jednak z roku na rok ich wygląd się zmienia. Jedne znikają, a powstają nowe. Często ludzie z bielactwem maskują się, zakrywając plamy lub starając się je wyleczyć.

Na szczęście coraz więcej osób, zgodnie z nurtem ciałopozytywności, z dumą prezentuje swoją skórę jako atut i coś wyjątkowego.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.