Przejdź do treści

Mężczyźni testowali symulator okresu. „Dlaczego to tak boli? Jak wy to wytrzymujecie?”

Mężczyźni testowali symulator okresu. "Dlaczego to tak boli? Jak wy to wytrzymujecie?"
Mężczyźni testowali symulator okresu. "Dlaczego to tak boli? Jak wy to wytrzymujecie?" / fot. TikTok
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Mężczyznom często trudno jest zrozumieć, co przeżywamy w czasie okresu. Trochę inaczej na ból menstruacyjny u kobiet na pewno jednak teraz spojrzy grupa ochotników, którzy wzięli udział w ciekawym eksperymencie. Za pomocą symulatora okresu na własnym ciele mogli poczuć, jak bardzo bolesne są nasze miesiączki.

Zrozumieć ból kobiet

Mężczyźni, którzy testowali symulator okresu, wreszcie z pełną świadomością mogą powiedzieć do swoich partnerek albo koleżanek: „Wiem, co czujesz”. I na pewno już nigdy nie będą bagatelizować bólu, który wiąże się z miesiączką.

W akcji zainicjowanej przez kanadyjską firmę Somedays, która działa na rzecz walki ze stygmatyzacją miesiączki i związanych z nią dolegliwości, wzięła udział grupa ochotników pragnących sprawdzić, jak wygląda ból menstruacyjny. Każdy z nich usiadł na krześle, a do ich podbrzusza zostało przymocowane specjalne urządzenie, dzięki któremu choć na chwilę mogli poczuć się tak, jak my co miesiąc. Odczuwany przez mężczyzn ból różnił się w zależności od wybranej mocy w skali od 1 do 10.

Zazwyczaj kobiety doświadczają bólu, jaki pojawia się pomiędzy poziomem piątym a dziesiątym. Natomiast mężczyźni żywo reagowali na bolesne skurcze odczuwane przy znacznie niższych poziomach. Wielu z nich skręcało się na krześle, nie mogąc ich znieść. Niejednokrotnie mężczyźni byli zdziwieni, że to natężenie bólu jest jeszcze tak niskie i że najgorsze dopiero przed nimi. „Dlaczego to tak boli? Jak wy to wytrzymujecie?” – pytali.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń
Jagoda Bzowy

„My nie mamy wyboru”

Kobiety, które komentowały nagrania, stwierdziły jednogłośnie, że każdy mężczyzna powinien się poddać podobnemu eksperymentowi.

„Z pewnością ci mężczyźni zmienili swoje podejście do okresu ich dziewczyn” , „Chcę, żeby ktoś mi też powiedział 'dobra robota’, kiedy przechodzę przez te skurcze” – pisały internautki.

Inna kobieta skomentowała reakcję mężczyzny na to, gdy wstał z krzesła i stwierdził, że teraz ból jest jeszcze mocniejszy i trudniejszy do zniesienia. „Mój drogi, my nie mamy wyboru” – stwierdziła. Pojawił się też głos, że najlepiej by było, jakby taki stymulator był zamontowany podczas ośmiogodzinnej pracy, powrotu do domu, sprzątania i opieki nad dziećmi. Ciekawe, jak znieśliby to panowie i czy byliby w ogóle jacyś chętni na taki eksperyment.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.