3 min.
Całodobowe wsparcie psychologiczne na infolinii NFZ. Wiedziałyście, że istnieje coś takiego?

Całodobowe wsparcie psychologiczne na infolinii NFZ / Unsplash
26.06.2022
Petting – co to jest, sposoby pettingu, petting a ciąża
26.06.2022
„Kobiety uczą się zachowań społecznych na zasadzie kopiuj-wklej, aż osiągają biegłość, która czyni ich autyzm niewidzialnym”. O życiu i kobiecości ze spektrum autyzmu mówi psycholożka i nauczycielka jogi Agata Ucińska
26.06.2022
Co zrobić, aby komary cię nie gryzły? 11 sposobów, które naprawdę działają
26.06.2022
Przebarwienia na skórze, inny niż zwykle kolor moczu, uczucie zmęczenia? To może być chora wątroba
25.06.2022
Afrodyzjaki w kuchni – produkty, które rozbudzą pożądanie!
W ramach Telefonicznej Informacji Pacjenta działa wsparcie psychologiczne dla osób w kryzysie emocjonalnym. Na infolinii NFZ przez całą dobę, 7 dni w tygodniu konsultacji udziela 20 specjalistów. Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 190 590, wystarczy poprosić o przekierowanie rozmowy do dyżurującego psychologa.
Spis treści
NFZ udziela psychologicznego wsparcia przez telefon
NFZ przypomina o możliwości skorzystania ze wsparcia psychologicznego za pomocą infolinii NFZ. Ta forma pomocy skierowana jest do osób w kryzysie emocjonalnym, które odczuwają stres lub lęk wywołany sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, ale nie tylko.
„Każdy kto będzie miał potrzebę rozmowy o swoich problemach, może zadzwonić i poprosić o połączenie z psychologiem” – zapewnił Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.
Psychologowie dyżurujący w ramach Telefonicznej Informacji Pacjenta są dostępni przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W trakcie rozmowy specjalista udzieli doraźnej pomocy, a „w razie potrzeby wskaże dalszą ścieżkę postępowania np. konieczność konsultacji psychiatrycznej lub diagnozy pod kątem ewentualnej terapii”.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Jak skorzystać ze wsparcia psychologicznego na infolinii NFZ?
Zadzwoń pod bezpłatny numer 800 190 590 i poproś o rozmowę z psychologiem. Specjalista przeprowadzi konsultację i podpowie, co zrobić, gdy konieczne będzie dalsze wsparcie. Do dyspozycji jest również czat z konsultantem, obsługa w języku angielskim, a także wideorozmowa z tłumaczem języka migowego.
Niestety z komentarzy, które pojawiają się pod tweetem NFZ przypominającym o możliwości skorzystania ze wsparcia psychologicznego, wynika, że wiele osób – zrażonych wcześniejszymi doświadczeniami z Telefoniczną Informacją Pacjenta – jest sceptycznie nastawionych do możliwości otrzymania w ten sposób pomocy.
A wy jakie macie doświadczenia? Potrzebowałyście i korzystałyście z telefonicznego wsparcia psychologicznego NFZ?
? CZY WIESZ, ŻE…
na infolinii #NFZ #TIP działa wsparcie psychologiczne!☎️ Zadzwoń pod bezpłatny numer 800 190 590
? Poproś o rozmowę z psychologiem
? Nasz specjalista przeprowadzi konsultację i podpowie co zrobić, gdy konieczne będzie dalsze wsparcie.#COVID19 @MZ_GOV_PL pic.twitter.com/PaS5KnmKHM— Narodowy Fundusz Zdrowia (@NFZ_Centrala) July 27, 2020
Poleć artykuł znajomym
Zobacz także

„Kryzys psychiczny może spotkać mnie, ciebie, twoją matkę, brata, przyjaciółkę… każdego” – pisze lekarka z okazji Marszu Żółtej Wstążki

Koronawirus. Dr Monika Bieniasz udostępniła zalecenia WHO, które pokazują, jak sobie radzić ze stresem z nim związanym

Psycholożka o pacjentach podczas pandemii: dzwonią dniami i nocami, mówią to samo, ale jednak inaczej
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

25.06.2022
HELLO PIONIERKI: Jak Michalina Wisłocka uczyła Polki seksualności i autoerotyzmu na wiele lat przed znalezieniem punktu „G”

24.06.2022
Dr n. med. Karina Barszczewska: „W PCOS pojawia się ryzyko zaburzeń psychicznych i behawioralnych, a także seksualnych, o czym bardzo mało się mówi”

22.06.2022
Mylona z alzheimerem, parkinsonem, uważana za chorobę dzieci. Jak rozpoznać i leczyć padaczkę u seniorów, mówi dr n. med. Maria Maliszewska

21.06.2022