Przejdź do treści

Kiedy lekarz może odmówić szczepienia? Odpowiada dr Paweł Grzesiowski [WIDEO]

Dr Paweł Grzesiowski
Dr Paweł Grzesiowski
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Dużo mówi się o anyszczepionkowcach, którzy nie chcą się szczepić. Ale czy szczepienia może odmówić pacjentowi lekarz? Jeśli tak, to w jakich sytuacjach? Jakie są ogólne przeciwwskazania do wykonania szczepienia? Na te i inne pytania odpowiada w rozmowie z Kamilą Ryciak immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Jeśli jesteś mamą, to koniecznie powinnaś wiedzieć, kiedy nie zaprowadzać dziecka na szczepienie! Ale nie tylko. Ta wiedza przyda się każdemu, kto planuje się zaszczepić.

-Wielokrotnie zdarza mi się odmówić  szczepienia. Zdarza się, że to odroczenie jest wielotygodniowe czy wielomiesięczne – mówi dr Paweł Grzesiowski.

Opowiada o wszystkich przesłankach, żeby się wstrzymać ze szczepieniem oraz badaniach, które wykonuje się przed wykonaniem szczepienia.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.