Przejdź do treści

Jest pierwsze zdjęcie koronawirusa w 3D. Udało się je wykonać naukowcom z Austrii

Jest pierwsze zdjęcie koronawirusa w 3D. Udało się je wykonać naukowcom z Austrii
Jest pierwsze zdjęcie koronawirusa w 3D. Udało się je wykonać naukowcom z Austrii / iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Do tej pory koronawirusa widywaliśmy jedynie na grafikach komputerowych. Teraz naukowcom z Austrii po raz pierwszy udało się sfotografować SARS-CoV-2 w 3D. Efekt jest naprawdę ciekawy.

SARS-CoV-2 w 3D

Zdjęcie 3D SARS-CoV-2 powstało dzięki sfotografowaniu zamrożonej próbki. Wykonali je naukowcy austriackiej firmy Nanographics podlegającej Uniwersytetowi w Wiedniu. Na stronie przez nich prowadzonej można nawet obracać fotografię oraz obejrzeć wirusa pod każdym możliwym kątem i z każdej perspektywy.

„Wykorzystaliśmy uczenie się maszyn oraz zaawansowane algorytmy wizualizacyjne, żeby pokazać wam najbardziej szczegółowy wygląd prawdziwego wirusa SARS-CoV-2 w 3D” – piszą naukowcy.

Eksperci uważają, że trójwymiarowe zdjęcie koronawirusa pomoże im lepiej zrozumieć jego budowę i to, jak może zachowywać się wobec szczepionki.

[virus_map]

Do tej pory liczba zarażonych w Polsce urosła do 1 475 44. Wystąpiło 35 363przypadków śmiertelnych. 14 377 osób jest hospitalizowanych, 176 192 objęto kwarantanną, a 5 992 objęto nadzorem epidemiologicznym. Mapa zarażeń powyżej pokazuje przypadki zachorowań z ostatniego dnia. Na powyższej mapie zarażeń COVID-19 widzimy dane z podziałem na województwa.

Mapa zachorowań na koronawirusa w Polsce aktualizowana jest w oparciu o dane Ministerstwa Zdrowia.

Koronawirus

Koronawirus, odzwierzęcy wirus ze środkowych Chin, rozprzestrzenia się po całym świecie. Co piąty przypadek COVID-19, choroby wywołanej koronawirusem SARS-Cov-2, przebiega z zagrożeniem życia, szczególnie u osób starszych i osłabionych po operacjach. Bardziej odporni są ludzie młodsi. Powyżej prezentujemy mapę zachorowań w Polsce, widać jak wygląda sytuacja w poszczególnych województwach.

zdjęcie koronawirusa w 3D / nanographics.at

zdjęcie koronawirusa w 3D

zdjęcie koronawirusa w 3D / nanographics.at

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.