Przejdź do treści

Medycy tańczą z radości spowodowanej pierwszą dostawą szczepionek na COVID-19

Lekarka z fiolkami szczepionek
Medycy tańczą z radości spowodowanej pierwszą dostawą szczepionek na COVID-19/ Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Pracownicy Boston Medical Center czują się „dobrze jak diabli”, tańcząc triumfalnie z powodu dostawy pierwszych szczepionek na COVID-19. Film z tych szczęśliwych chwil obejrzało już ponad 4 mln osób. Po prostu musicie go zobaczyć!

Wirusowy taniec medyków

W filmie opublikowanym na platformie mediów społecznościowych TikTok, pracownicy Boston Medical Center (USA) tańczą poza placówką, przygotowując się do otrzymania pierwszych szczepionek na COVID-19. Ubrani w fartuchy lekarze wykonali choreografię do tętniącej życiem piosenki „Good as Hell” (Dobre, jak diabli) Lizzo.

Rok 2020 wpisał się na karty historii pod symbolem pandemii, która wpłynęła negatywnie na cały świat. Nic więc dziwnego, że pracownicy służby zdrowia nie kryją swojego zadowolenia. Boston Medical był jednym z pierwszych miejsc w stanie Massachusetts, które otrzymało szczepionkę. Według Boston.com szpital otrzymał 14 grudnia prawie 2000 dawek.

Kate Walsh, prezes i dyrektor generalna Boston Medical Center, udostępniła w poniedziałek wideo przedstawiające pracowników pierwszej linii frontu, którzy wspólnie tańczą.

„Dlaczego kocham swoją pracę” – napisała. „Zespoły ludzi pracujących nad bezpieczną i sprawiedliwą dystrybucją szczepionek swoim kolegom z pierwszej linii, którym wiwatują, świętując nadejście szczepionek! Wspaniały dzień, świetne miejsce”

Symbol szczepionki na COVID-19?

Film szybko stał się wiralem. Na Twitterze obejrzało go już ponad 4 mln osób. Pod wpisem Wals można także przeczytać wiele pozytywnych komentarzy. 

„Bardzo potrzebowaliśmy odrobiny nadziei” – napisał dr Francisco J. Soto, pulmonolog i profesor z Nashville.

„Cudownie jest widzieć taki poziom radości i wdzięczności!” – odpowiedziała Tami Gouveia, przedstawicielka stanu Massachusetts

W Massachusetts pracownicy służby zdrowia, którzy zostali skierowani do opieki nad chorymi na COVID-19, są pierwszymi odbiorcami szczepionki. W niektórych stanach, takich jak Tennessee, szczepionki pojawią się dopiero pod koniec tego tygodnia.

Jak myślicie, taniec i piosenka staną się symbolem szczepionki na COVID-19?

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.