Przejdź do treści

Natalia Nykiel: „Normalne, że ich dotykam”. To ważny spot, który powinna obejrzeć każda nastolatka

Natalia Nykiel nie miała wątpliwości, że chce wziąć udział w tej kampanii\ Fot. ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Nieważne jaka jesteś, jak się ubierasz, jakiej słuchasz muzyki, jakie lubisz filmy, gry, sport. Jeśli masz 16 lat, to czas żebyś zaczęła poznawać i rozumieć swoje ciało”- zwróciła się do młodych dziewczyn Natalia Nykiel. Wokalistka kieruje do nich niezwykle ważne przesłanie. Chodzi o kampanię marki Avon, która może ocalić życie.

Wykrycie raka piersi we wczesnym stadium to szansa na zdrowie i życie

Codziennie 50 Polek dowiaduje się, że ma raka piersi. Codziennie 15 Polek umiera na ten nowotwór. Jedną z najważniejszych form profilaktyki tego nowotworu jest samobadanie piersi. Powinno odbywać się regularnie i zgodnie z zasadami przekazywanymi przez onkologów. Niestety wiele kobiet, szczególnie młodych, lekceważy to badanie. Ma to zmienić kampania edukacyjna „Normalne, że ich dotykam” stworzona przez Markę Avon. Ambasadorką tej kampanii została popularna wokalistka, Natalia Nykiel. W spocie słyszymy jak mówi do jego odbiorczyń:

„Nieważne jaka jesteś, jak się ubierasz, jakiej słuchasz muzyki, jakie lubisz filmy, gry, sport. Jeśli masz 16 lat, to czas żebyś zaczęła poznawać i rozumieć swoje ciało.”

Piosenkarka wydała też singiel, którego treść odnosi się do samobadania piersi. Utrzymany jest on w nurcie ciałopozytywności, mówi akceptacji i poznawaniu swojego ciała.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Pamiętajmy, ze samobadanie piersi wykonywać powinna właściwie każda kobieta, niezależnie od wieku, sytuacji zdrowotnej, samopoczucia lub historii onkologicznej w rodzinie. Rak piersi nie patrzy na metrykę. Jak pokazują statystyki, wykrycie raka piersi we wczesnym stadium pozwala zwiększyć szansę wyleczenie i obniża o 25 proc. wskaźnik umieralności. To między innymi samobadanie piersi, obok badań mammograficznych oraz kontrolnych badań USG znacząco zwiększa szansę wczesnego wykrycia zmiany nowotworowej. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nowotwory złośliwe piersi bardzo długo nie dają żadnych objawów, co sprawia, że – przy nadal niskiej świadomości onkologicznej – rak wykrywany jest w zaawansowanym stadium. Często prowadzi to do amputacji piersi.

Pomacaj Się

Będą edukować w szkole i na TikToku

Nykiel przyznaje, że propozycja udziału w kampanii „Normalne, że ich dotykam” spodobała jej się od razu.

„Wiem, jak ważne wśród młodych dziewczyn jest budowanie podstaw wiedzy na temat naszego ciała, czy seksualności i jak bardzo mi tego brakowało, kiedy byłam nastolatką. Z wielką przyjemnością i dumą przyjęłam rolę ambasadorki kampanii i wierzę, że dzięki niej mocno poszerzymy świadomość dziewczyn w zakresie samobadania” – mówi Natalia Nykiel, cytowana w informacji prasowej.

Partnerami merytorycznymi „Normalne, że ich dotykam” jest Fundacja Rak’n’Roll i Klinika Ginekologiczna Gini. W ramach kampanii przeszkolone przez fundację Ekspertki Avonu przeprowadzą lekcję samobadania piersi w 100 szkołach. Pokażą uczennicom jak zadbać o siebie.

Avon chce dotrzeć do młodych kobiet również za pośrednictwem TikToka. W dniach 1-16 października na platformie zostanie zorganizowany konkurs. Uczestniczki będą musiały zatańczyć do singla Natalii, wykonując gest samobadania, który pojawia się w spocie.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwińźródło: mat. pras. akcji

KIORP, czyli Krótka Instrukcja Raka Piersi

Temat raka piersi jest nam bardzo bliski. Starając się pomóc chorym kobietom, stworzyliśmy Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Rak piersi jest nie tylko rzeczywistością, ale i przyszłością wielu z nas. Jeśli jesteś chora lub masz w otoczeniu kogoś, kto chorował lub walczy z nowotworem, ten poradnik jest dla ciebie.

Instrukcja ma być jak przyjaciółka, która przeszła już „drogę” raka piersi, a którą dziewczyny mają przed sobą. Podzieliłyśmy ją na dwie części. W pierwszej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi  jest darmowym e-bookiem, z którym możesz zapoznać się już dzisiaj. Wystarczy go pobrać z naszej strony.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.