Przejdź do treści

Pokoje ciszy i pomoc psychologów dla tenisistek i tenisistów podczas US Open

Tenisistki
Pokoje ciszy i pomoc psychologów dla tenisistek i tenisistów podczas US Open/ Pexels
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Organizatorzy US Open zapowiedzieli, że zapewnią swoim uczestnikom pomoc psychologiczną. W trakcie wydarzenia tenisistki i tenisiści będą mogli skorzystać z pokojów ciszy oraz porozmawiać ze specjalistą, jeśli to będzie potrzebne.

Wsparcie psychiczne na US Open

Organizatorzy wielkoszlamowego turnieju tenisowego US Open poinformowali, że w trakcie nadchodzącego wydarzenia zatroszczą się o zdrowie psychiczne wszystkich uczestników. Tenisistki i tenisiści będą mieli dostęp do tak zwanych pokojów ciszy, w których będą mogli pobyć w odosobnieniu. Uzyskają także pomoc psychologów, jeśli ta będzie potrzebna.

– Kwestia świadomości zdrowia psychicznego znalazła się na pierwszym planie w trakcie pandemii, ponieważ wiele osób, łącznie z tenisistami, zmagało się ze stresem i z emocjami, które powstały w wyniku COVID-19 – zwróciła uwagę dyrektorka turnieju Stacey Allaster.

Brian Hainline, pierwsza wiceprezeska Amerykańskiej Federacji Tenisowej (USTA) i profesorka neurologii na Indiana University i New York University, powiedziała, że ma nadzieję, że program zapoczątkuje większe zmiany.

Naszym celem jest, aby usługi w zakresie zdrowia psychicznego były łatwo dostępne dla sportowców, tak samo jak pomoc medyczna związana ze skręconą kostką – i bez piętna” – dodała.

Simone Biles rezygnuje z igrzysk w trosce o swoje zdrowie psychiczne

Rezygnują z zawodów, by odpocząć psychicznie

Decyzja USTA jest wynikiem m.in. wycofania się tenisistki Naomi Osaki z udziału w French Open po sporze z organizatorami turnieju o obowiązkowe występy w mediach. Japonka wyznała, że od lat choruje na depresję, a pytania dziennikarzy w czasie zawodów wywierają nadmierną presję, przez co czuła się osaczona.

Sprawa zdrowia psychicznego sportowców wróciła na tapet także w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio, kiedy czterokrotna zdobywczyni złotego medalu gimnastyczka Simone Biles wycofała się z wieloboju indywidualnego w igrzyskach, tłumacząc decyzję koniecznością zadbania o własne zdrowie psychiczne.

„Cztery czy pięć lat temu zacisnęłabym zęby i zrobiłabym, czego się ode mnie wymaga. Dzisiaj myślę, że pokazuję siłę, rezygnując. Siłę sportowca, który widzi własną słabość, nie chce popełnić głupstwa. Nie warto ryzykować, zwłaszcza gdy się wie, że obok stoją fantastyczne koleżanki, które mogą cię zastąpić” – oznajmiła przed kamerami.

O swoim zdrowiu psychicznym otwarcie mówi również Sachia Vickery, mistrzyni Stanów Zjednoczonych w juniorskich rozgrywkach USTA, która obecnie bierze udział w turnieju kwalifikacyjnym do US Open. Vickery od lutego 2020 r. cierpi na silne lęki i ataki paniki, przez które wielokrotnie była hospitalizowana.

Decyzję organizatorów turnieju na kortach Flushing Meadows, który odbędzie się 30 sierpnia w Nowym Jorku, skomentowała psycholożka sportu Daria Abramowicz, pracująca m.in. z Igą Świątek.

„To krok we właściwym kierunku. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek (wraz z edukacją i podnoszeniem świadomości). Dobra robota, US Open!” – napisała na Twitterze.

 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Flashback – czym jest, jak sobie z nim radzić i gdzie szukać pomocy?

Wojciech Eichelberger: „W pracy z lękiem uczymy się otwierać na niego. Nie uciekać, ale iść pod prąd lęku i zmierzać do jego źródła”

Orina Krajewska

Zdrowie psychiczne tematem IV Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji „Bądź”. Hello Zdrowie objęło wydarzenie matronatem medialnym

Paulina Pietrzak, Marianna Fijewska

Startuje cykl rozmów na żywo „Piątka mocy. Praktyczne rozmowy z psycholożką” w Hello Zdrowie!

„Unikanie odczuwania lęku ma poważniejsze negatywne skutki niż jego faktyczne odczuwanie”. O zaburzeniach lękowych mówi Natalia Kocur

Paulina i Arkadiusz chorują na schizofrenię. Udowadniają, że ich choroba nie przekreśla szans na normalne życie

Kobieta trzyma psa na rękach

Stres. Jak sobie z nim radzić? Oto 14 pomysłów, jak poradzić sobie ze stresem

„Emocje na tym etapie są o wiele, wiele potężniejsze od ciebie”. Kylie Jenner szczerze o depresji poporodowej

Kobieta

WHO alarmuje: Do 2030 r. z depresją będzie zmagać się większość społeczeństwa na całym świecie

„Depresja to choroba, której nie widać. Można się z niej pośmiać, podważyć ją i bezkarnie uznać, że ludzie o niej mówią pod publikę” – mówią Małgorzata Serafin i Marek Sekielski

Mania – bliska siostra depresji. Czym się charakteryzuje i jak ją leczyć?

Alicja Czarnecka: „Zakończyłam leczenie onkologiczne z ogromnym apetytem na życie. Nie sądziłam, że depresja dopadnie mnie po czasie”

„Toksyczna pozytywność to rodzaj filtra blokującego rzeczywistość” – mówi Tomasz Żółtak, psycholog i psychoterapeuta

Dziewczyna

Rekordowa liczba prób samobójczych dzieci i młodzieży w Polsce. „To dwa tysiące dramatycznych historii w szkołach, złamanych serc rodziców”

SUD – czym są, jak je zdiagnozować i w jaki sposób leczyć uzależnienia?

Beata Pawlikowska „przeprasza urażonych”. Psychiatrka Maja Herman: „Tak się nie przeprasza. Będzie postępowanie”

Michał Malitowski

„Ludzie chorują na nadciśnienie, na astmę, na wrzody żołądka, a mnie dopadło akurat to”. Michał Malitowski opowiada o swoich zmaganiach z chorobą afektywną dwubiegunową

„Dość!”. Po jej ostatnim nagraniu na temat „szkodliwości leków antydepresyjnych” będzie pozew przeciwko szerzeniu nieprawdy przez Beatę Pawlikowską

Czy antydepresanty uzależniają? Z popularnym mitem rozprawia się lekarka Joanna Adamiak

Asertywność – co to znaczy? Definicja, ćwiczenia, korzyści, praktyczne wskazówki jak mówić „nie”

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska w mocnych słowach o śmierci przyjaciela. „Depresja nie omija sławnych i bogatych”

Edyta i Berenika Halickie / fot. Agata Dobrzańska

„Glimmery uczą układ nerwowy, że jest bezpiecznie i że można się rozluźnić”. Poznaj praktykę zauważania mikromomentów zachwytu w życiu

Nabici w butelkę traumy prenatalnej. „To nie jest tak, że matka jest 'czemuś winna’, bo 'za bardzo przeżywa'”

Kobieta

Międzynarodowy zespół bada depresję poporodową u uchodźczyń z Ukrainy