Przejdź do treści

Poronienie. Jak partner powinien wspierać? I jak można pomóc jemu? Rozmowa z psycholożką Anną Masternak

Anna Masternak. Zdj: Hello Zdrowie
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Poronienie – dotyczy głównie kobiety, ale nie tylko wyłącznie jej. To doświadczenie może dotykać równie mocno obojga partnerów. Jak zatem rozmawiać z partnerem o poronieniu? I jak on powinien wspierać kobietę po stracie? Zobacz, co nam powiedziała Anna Masternak, psycholożka i trenerka.

– Mężczyźni nie lubią rozmawiać o emocjach. Nie są tego nauczeni, to jest niewygodne, to jest trudne. Z drugiej strony mężczyźni inaczej przeżywają poronienie, chociażby dlatego, że ciąża odbywa się w ciele kobiety – mówi Anna Masternak, psycholożka i trenerka w Fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego. 

Jak zatem rozmawiać z mężczyznami? Jak partner powinien wspierać kobietę po poronieniu, a jakiego wsparcia on sam potrzebuje?

Zobacz rozmowę Karoliny Wierzbińskiej, redaktor naczelnej Hello Zdrowie, z Anną Masternak.

Z innych części rozmowy z Anną Masternak dowiesz się m.in., dlaczego tak trudno przychodzi nam rozmawiać o poronieniu, jak wspierać kobietę po tym doświadczeniu, czego jej nie mówić i jakich zachowań unikać, w jaki sposób pomóc może psycholog.

Całą rozmowę, jak również jej fragmenty znajdziesz na naszym kanale na Youtube,

O tym, jak rozmawiać a także jak nie rozmawiać o poronieniu, dowiesz się również z Krótkiej Instrukcji. O Poronieniu – przeczytaj, pobierz i podziel się z bliskimi.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: