Przejdź do treści

Startuje cykl rozmów na żywo „Piątka mocy. Praktyczne rozmowy z psycholożką” w Hello Zdrowie!

Paulina Pietrzak, Marianna Fijewska
„Piątka mocy. Praktyczne rozmowy z psycholożką”. Nowy cykl Hello Zdrowie!/ fot. archiwum prywatne
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

„Piątka mocy. Praktyczne rozmowy z psycholożką” to nowy program Hello Zdrowie. Tym razem weźmiemy pod lupę pięć kłopotliwych tendencji, które niepostrzeżenie sabotują nasz dobrostan. Wraz z dziennikarką Marianną Fijewską-Kalinowską oraz psycholożką Pauliną Pietrzak rozbroimy impulsywność, brak asertywności, prokrastynację, agresję oraz perfekcjonizm. Start już 8 marca o godzinie 20. Nie może cię zabraknąć!

„Piątka mocy. Praktyczne rozmowy z psycholożką”

„Piątka mocy. Praktyczne rozmowy z psycholożką” to program poświęcony tym pięciu kłopotliwym tendencjom, które wkradają się do naszej codzienności. Na warsztat bierzemy: impulsywność, brak asertywności, prokrastynację, agresję oraz perfekcjonizm. Marianna Fijewska-Kalinowska razem z psycholożką Pauliną Pietrzak zaprezentują ciekawe, proste i bardzo praktyczne sposoby na naszą „achillesową piątkę”.

– Pomysł na program narodził się podczas mojej rozmowy z Pauliną Pietrzak o trudnościach, z jakimi zmagają się w codziennym życiu osoby z ADHD – opowiada dziennikarka Marianna Fijewska-Kalinowska. – Moja rozmówczyni jest nie tylko psychoedukatorką pracującą z osobami z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, ale sama także usłyszała diagnozę ADHD w dorosłym życiu. W swojej pracy stara się wypracować ze swoimi pacjentami sposoby, dzięki którym mogą lepiej radzić sobie z trudnościami dnia. Są to m.in. ćwiczenia, które można robić w domu, czy proste kroki, jak np. prowadzenie kalendarza. Dzięki tym małym zmianom można całkowicie odmienić swoją codzienność.

– Wyróżniłyśmy pięć trudności, które są najbardziej kłopotliwe i dotyczą niemal każdego w różnym stopniu, nie tylko osób z ADHD. Zalicza się do nich impulsywność, brak asertywności, prokrastynacja, agresja i perfekcjonizm – dodaje dziennikarka.

W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:

Zdrowie umysłu
Miralo, Suplement diety wspomagający odporność na stres, 20 kapsułek
20,99 zł
Zdrowie umysłu
Miralo Sen, Suplement na dobry sen, 20 kapsułek
20,99 zł
Zdrowie umysłu
Deep Focus from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł
Zdrowie umysłu
Less Stress from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł

„Piątka achillesowa”

Co dwa tygodnie w każdym odcinku prowadzonym na żywo Marianna Fijewska-Kalinowska oraz Paulina Pietrzak wezmą pod lupę jedną ze wspomnianych kłopotliwych tendencji.

– Każde ze spotkań będzie poświęcone jednej z nich. Zaczynamy od impulsywności, która ma bardzo różne twarze. Często, kiedy jesteśmy zmęczeni, chwytamy za telefon, a w naszym internetowym koszyku niemal same lądują zakupy. Impulsywność niepostrzeżenie wkrada się w ten sposób w życie wielu z nas. I choć kojarzona jest z wybuchem złości, to może też objawiać się właśnie poprzez impulsywne zakupy – dodaje Fijewska.

W kolejnych odcinkach rozmówczynie przyjrzą się bliżej m.in. asertywności i perfekcjonizmowi. Jak podkreślają, pojęcia te weszły do potocznego języka tak mocno, że po drodze zgubiliśmy ich prawdziwe znaczenia.

– Warto, by przyjrzeć się każdej z tych cech i wyjaśnić, w jaki sposób mogą objawiać się w naszej codzienności. Tak, by każdy z nas mógł przyjrzeć się sobie i zweryfikować, czy w jego życiu ten problem również występuje i jak bardzo mu przeszkadza. Będziemy również mówić o tym, kiedy te pięć tendencji wykracza poza normę i staje się zaburzeniem, oraz z jakim zaburzeniami się łączą” – tłumaczy nasza dziennikarka.

W trakcie programu nie zabraknie także praktycznych zadań. Do każdej z pięciu tendencji nasza ekspertka dobierze ćwiczenia, które każdy może wykonać w zaciszu domu.

– Ostatnim elementem programu, który jest według mnie najciekawszy, są ćwiczenia. Będą one pojawiać się na końcu programu, a nasz widz zapozna się dzięki nim z technikami na oddalanie od siebie wspomnianych trudności i będzie miał lepszy komfort życia. Mam nadzieję, że każdy z uczestników zakończy spotkanie bogatszy o wiedzę i narzędzia do samoanalizy. Tak, by w praktycznych krokach mógł spojrzeć prawdzie w oczy i sprawdzić, czy to, z czym się mierzy, obniża komfort życia jego albo bliskich mu ludzi – mówi.

Program rozpocznie się 8 marca o godzinie 20:00 na profilu na Instagramie Hello Zdrowie. W trakcie rozmowy będzie można również zadawać pytania.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Kobieta siedzi na schodach

Skuteczne sposoby na powstrzymanie się przed impulsywnym zachowaniem. Poznaj złotą piątkę!

Wstyd w łóżku. Jak go oswoić? Dlaczego nie należy go zwalczać?

Kobieta

WHO alarmuje: Do 2030 r. z depresją będzie zmagać się większość społeczeństwa na całym świecie

„Toksyczna pozytywność to rodzaj filtra blokującego rzeczywistość” – mówi Tomasz Żółtak, psycholog i psychoterapeuta

Kobieta

Nie planuj wszystkiego. „Patrzymy często tam, gdzie chcemy się znaleźć, i przez to zdarza nam się przeoczyć to, co dzieje się tu i teraz”

Edyta i Berenika Halickie / fot. Agata Dobrzańska

„Glimmery uczą układ nerwowy, że jest bezpiecznie i że można się rozluźnić”. Poznaj praktykę zauważania mikromomentów zachwytu w życiu

Julie Bowen

Pielęgniarka rzuciła stresującą pracę, by wyleczyć zaburzenia odżywiania. „Emocje, które odczuwałam, musiały mieć drogę ujścia, więc zajadałam je”

Jak radzić sobie ze złością? Reakcje organizmu, choroby, leczenie i psychoterapia

Święta przetrwać czy przeżywać? Jak czerpać pozytywną energię z trudnych spotkań

kobieta na wydmach

„Odpuszczanie” jest dobre dla ambitnych i konsekwentnych kobiet – podpowiada nam psycholożka Anita Kruszewska

Jak reagować na przykre uwagi bez wywoływania kłótni? Psycholożka wyjaśnia / istock

Jak reagować na przykre uwagi bez wywoływania kłótni? Psycholożka wyjaśnia

Hugh Jackman

Hugh Jackman wyznał, że potrzebował terapii, by uporać się z traumą z dzieciństwa. „Byłem w rozsypce”

„Nie jesteśmy uczeni, jak radzić sobie ze smutkiem i strachem”. Kamil Błoch o swoich zmaganiach z zaburzeniami odżywiania

Po czym poznać, że ktoś może zmagać się z depresją? Zwróć uwagę na kilka objawów / gettyimages

Po czym poznać, że ktoś bliski może zmagać się z depresją? Zwróć uwagę na kilka objawów

„Wspomnienia wywołane obrazem albo dźwiękiem są emocjonalnie znacznie mniej nasycone niż te wywołane przez zapachy” – mówi prof. Ewa Czerniawska

Emocje pełnią bardzo ważną funkcję w naszym życiu. Poznaj najważniejsze mity na ich temat

"Nie chodzi o to, żeby czytać i oglądać wszystko, chociaż tak nam będzie podpowiadał lęk". Psychotraumatolożka mówi, jak sobie z nim radzić po informacjach o wybuchu rakiety na polskim terytorium

„Nie chodzi o to, żeby czytać i oglądać wszystko, chociaż tak nam będzie podpowiadał lęk”. Psychotraumatolożka mówi, jak sobie z nim radzić po wybuchu rakiety w Przewodowie

Psycholożka Katarzyna Binkiewicz

„Żałoba to nie tylko emocje. Strata to doświadczenie totalne i doznajemy jej na każdym poziomie naszego funkcjonowania” – mówi psycholożka Katarzyna Binkiewicz

„Będziemy odchodzić od technologii, a skupiać się na powrocie do naturalnego kontaktu człowieka z człowiekiem. Takie skin to skin w psychologii” – mówi psycholożka Monika Winek

Agata Kulesza

Agata Kulesza niezwykle szczerze o rozwodzie i terapii: „Najpierw leżysz na podłodze w skulonej pozycji ofiary”

Iga Świątek: „Zdrowie psychiczne jest ważne”. Tenisistka przekazała wygraną na rzecz organizacji non profit

Skąd biorą się dobre pomysły? Czy istnieje sposób, by mieć ich więcej? I dlaczego często przychodzą w dziwnych momentach? / istock

Skąd biorą się dobre pomysły? Czy istnieje sposób, by mieć ich więcej? I dlaczego często przychodzą w dziwnych momentach?

„Myśli mają potężną moc, ale nie magiczną. Afirmacje i medytacja nas nie wyleczą”. O prawie przyciągania i pseudopsychologii mówi Zuzanna Butryn

Kobieta leży na łóżku z pamiętnikiem w ręce

6 dowodów na to, że pisanie o emocjach służy zdrowiu

×