Przejdź do treści

Trwa Tydzień Seksualności z Projektem Sekson. Mamy patronat medialny!

Tydzień Seksualności Sekson / gettyimages
Tydzień Seksualności Sekson / gettyimages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Fundacja Avalon, w ramach Projektu Sekson ruszyła z II edycją akcji edukacyjnej pod nazwą Tydzień Seksualności. Wydarzenie wystartowało 6 czerwca, dzień przed obchodami Międzynarodowego Dnia Seksu i trwać będzie do 12 czerwca 2022 roku. „Wierzymy, że dzięki naszym działaniom osoby z niepełnosprawnościami i ich najbliżsi będą mieli lepszy dostęp do materiałów merytorycznych w temacie seksualności i rodzicielstwa. Chcemy stale przypominać, że seksualność dotyczy każdej osoby bez względu na stan zdrowia” – mówi Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson.

Co zaplanowano w ramach Tygodnia Seksualności?

Nie tylko online, ale również na żywo będzie można spotkać się jeszcze 11 czerwca. W sobotę, w siedzibie Fundacji Avalon przy ulicy Domaniewskiej 50A, zorganizowany zostanie warsztat dotyczący rozmów o seksualności, który poprowadzi Patrycja Wonatowska – psycholożka i seksuolożka.

Eksperci i ekspertki Projektu Sekson przygotowują artykuły eksperckie, które będą poruszały ważne tematy, między innymi: jak zacząć rehabilitację seksualną, jaki wpływ ma cewnikowanie na współżycie, czy na czym polega rehabilitacja erekcji. Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w webinarze o gadżetach erotycznych, które pomagają przy różnych ograniczeniach. Spotkanie poprowadzą ekspertki ze współpracującego z Fundacją butiku erotycznego N69.

Więcej działań projektu Sekson

Tydzień Seksualności to tylko jedno z licznych działań, jakie Fundacja Avalon podejmuje w ramach Projektu Sekson. Najważniejszym wydarzeniem jest coroczna konferencja, podczas której specjaliści i specjalistki z różnych dziedzin oraz same osoby z niepełnosprawnościami dyskutują nad różnymi aspektami rodzicielstwa i seksualności osób z niepełnosprawnościami.

Tegoroczna edycja zaplanowana jest na październik 2022. Tradycyjnie będzie można wziąć w niej udział na żywo lub online. Sekson to również liczne inicjatywy, dzięki którym powstaje baza wiedzy o seksualności, rodzicielstwie OzN czy wyszukiwarka dostosowanych gabinetów specjalistycznych oraz placówek medycznych dostępnych dla osób z niepełnosprawnością. Mapa Dostępności i inne materiały edukacyjne dostępne są na platformie edukacyjnej https://www.sekson.pl/. 

Lusine Duryan

Fundacja Avalon

Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.

Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 12 500 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej dotychczas przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 270 mln złotych.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: