Przejdź do treści

Księżniczka Eugenia dziękuje swojej mamie Sarze Ferguson: „Dzięki niej mogę być dumna ze swojej blizny”

Sarah Ferguson i księżniczka Eugenia
Księżniczka Eugenia nie wstydzi się swojej blizny po skoliozie/ fot. Victoria Jones/ Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Pozbawiła mnie wszelkiego strachu i lęku związanego z byciem inną w tak młodym wieku. Jestem jej na zawsze wdzięczna i życzę wszystkim, by byli dumni ze swoich blizn” – napisała księżniczka Eugenia o Sarze Ferguson. Wnuczka królowej Elżbiety podziękowała swojej mamie za budowanie w niej pewności siebie, dzięki czemu nie wstydzi się pokazywać blizny po operacji kręgosłupa.

„Dzięki niej mogę być dumna”

Księżniczka Eugenia, młodsza córka księcia Andrzeja i Sary Ferguson, znana jest nie tylko ze swojego królewskiego statusu, ale także inspirującej historii walki ze skoliozą. Wnuczka królowej Elżbiety od lat otwarcie opowiada o swojej chorobie i nie wstydzi się pokazywać blizny, jaka została jej po operacji. Jak przyznała w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych, pewność siebie w tym, co robi, zawdzięcza swojej mamie.

„Moja mama wcześnie wykryła moją skoliozę i miałam szczęście, że otrzymałam potrzebną pomoc w wieku 12 lat” – napisała i dodała – „Bardzo jej za to dziękuję, a także dziękuję jej za zbudowanie we mnie pewności siebie, dzięki której mogę być dumna ze swojej blizny”.

Eugenia do swojego najnowszego wpisu załączyła także zdjęcie z dzieciństwa. Fotografia przedstawia małą księżniczkę wysiadającą z auta i przytrzymywaną za rękę przez uśmiechniętą Sarę Ferguson.

„Usunęła ze mnie wszelkie piętno związane ze skoliozą, pewnie pokazując ludziom, przez co przeszłam, i pozbawiła mnie wszelkiego strachu i lęku związanego z byciem inną w tak młodym wieku. Jestem jej na zawsze wdzięczna i życzę wszystkim, by byli dumni ze swoich blizn” – podkreśliła o swojej mamie Eugenia.

Księżna Yorku skomentowała post córki: „Jestem tym bardzo poruszona i pod wielkim wrażeniem. Mam nadzieję, że zainspiruje to młodych ludzi do zaakceptowania swoich blizn i podróży życiowej, tak pięknie to zrobiłaś”.

Sarah Ferguson

„Bądźmy dumni z naszych blizn”

Księżniczka Eugenia przeszła poważną operację kręgosłupa w wieku 12 lat w Royal National Orthopedic Hospital. Zabieg pozostawił znaczącą bliznę wzdłuż pleców, której wnuczka królowej Elżbiety nie ukrywa przed światem. Księżniczka od lat otwarcie mówi o tym, by zwiększyć świadomość na temat skoliozy, ale też podnieść na duchu innych, którzy przechodzą przez podobne wyzwania.

Każdego roku obchodzi też Międzynarodowy Dzień Świadomości Skoliozy ustanowiony 27 czerwca. W tym roku również uczciła ten dzień. W mediach społecznościowych załączyła trzy fotografie z jej królewskiego ślubu w 2018 r. Wystąpiła wtedy w sukni ślubnej eksponującej bliznę po operacji korekcyjnej kręgosłupa.

„Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Skoliozy. Chciałam się podzielić zdjęciem mojej blizny i zachęcić każdego, kto przeszedł przez coś podobnego, do podzielenia się ze mną swoim zdjęciem. Bądźmy dumni z naszych blizn!” – dodała.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.