Przejdź do treści

Sarah Ferguson przeszła operację raka piersi. Wydano specjalne oświadczenie

Sarah Ferguson
Sarah Ferguson ma raka piersi. Podkreśla, jak ważne są badania profilaktyczne/ fot. Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Sarah Ferguson ujawniła, że przeszła operację raka piersi. U księżnej Yorku podczas rutynowej mammografii wykryto wczesną zmianę nowotworową. „Przyjmuję to jako prawdziwy prezent dla mnie, by zmienić swoje życie i dbać o siebie” – przyznała 63-latka.

Sarah Ferguson przeszła operację raka piersi

Sarah Ferguson, księżna Yorku, przeszła operację raka piersi. Rzecznik księżnej przekazał w niedzielę, że u ulubienicy Brytyjczyków podczas rutynowego badania mammograficznego zdiagnozowano wczesną formę raka piersi.

Powiedziano jej, że musi przejść operację, która zakończyła się sukcesem. Księżna otrzymuje najlepszą opiekę medyczną, a lekarze przekazali jej, że prognozy są dobre. Teraz wraca do zdrowia ze swoją rodziną” – przekazano w oświadczeniu.

63-latka rozwiodła się z księciem Andrzejem trzydzieści lat temu, jednak formalnie wciąż jest księżną Yorku. Z tego powodu Ferguson przeszła zabieg w szpitalu króla Edwarda VII w Marylebone w centrum Londynu, gdzie leczeni są wszyscy członkowie rodziny królewskiej. W oświadczeniu księżna podziękowała wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, którzy byli zaangażowani w jej proces leczenia.

„Księżna pragnie wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim z personelu medycznego, którzy wspierali ją w ostatnich dniach. Jest również wdzięczna pracownikom służby zdrowia zaangażowanym w mammografię, którzy zidentyfikowali jej chorobę, zwłaszcza że nie miała objawów i uważa, że jej doświadczenie podkreśla znaczenie regularnych badań” – przekazał rzecznik księżnej.

„Przyjmuję to jako prawdziwy prezent”

Ferguson o swoich doświadczeniach opowiedziała także w swoim nowym podcaście zatytułowanym Tea Talk, który jest emitowany od kilku tygodni. Podczas rozmowy, która została nagrana w zeszłym tygodniu przed operacją, księżna powiedziała: „Jutro idę na mastektomię”. I zaznaczyła, jak ważne są badania profilaktyczne.

„Chcę, by każda osoba, która słucha tego odcinka, poszła na badania kontrolne” – zaapelowała.

Jak przyznała w rozmowie ze współprowadzącą Sarah Thomson, sama nie odczuwała żadnych symptomów choroby. Na badanie zdecydowała się za namową siostry.

„Przyjmuję to jako prawdziwy prezent dla mnie, by zmienić swoje życie i dbać o siebie” – dodała.

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi

Temat raka piersi jest nam bardzo bliski, dlatego starając się pomóc chorym kobietom stworzyliśmy Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Instrukcja była tworzona wraz z kobietami, które przeszły raka piersi, ich rodzinami, znajomymi, z chirurgami, onkologiem, psychoonkologiem, a także fundacjami – Rak’n’Roll, Onkocafe, Alivia, Omea Life i Pełną Piersią.

Instrukcja ma być jak przyjaciółka, która przeszła już „drogę” raka piersi, a którą dziewczyny mają przed sobą. Podzieliliśmy ją na dwie części. W pierwszej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi  jest darmowym e-bookiem, z którym możesz zapoznać się już dzisiaj. Wystarczy go pobrać z naszej strony.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.