3 min.
Marta Stoberska: Nienawidząc swojego ciała, dajesz PRZYKŁAD swoim dzieciom, które niczym gąbka chłoną twoje detoksy i diety

Marta Stoberska: Nienawidząc swojego ciała, dajesz przykład swoim dzieciom, które niczym gąbka chłoną twoje detoksy i diety / Getty Images
Najnowsze
04.03.2021
AstraZeneca odwołała dostawę szczepionek do Polski. „To sytuacja absolutnie skandaliczna”
04.03.2021
Zwróć uwagę na oznaczenia plastikowych opakowań. Niektóre mogą wydzielać toksyny!
04.03.2021
Pierwsza indyjska szczepionka przeciw COVID-19 skuteczna w 81 proc.
04.03.2021
Dolly Parton śpiewająco szczepi się na COVID-19. „Błagam cię, nie wahaj się”
04.03.2021
O złych przeżyciach najlepiej zapomnieć. Podpowiadamy, jak przestać rozpamiętywać
„Uważaj, co mówisz przy swoim dziecku. Bądź przykładem dla swojej córki czy syna, nie przenoś na nich swojej niechęci do własnego wyglądu” – apeluje w mediach społecznościowych Marta Stoberska. Trenerka zwraca uwagę, że można krzywdzić dziecko, zupełnie tego nie dostrzegając, poprzez przekazywanie mu niewłaściwych komunikatów.
Tak też możesz skrzywdzić dziecko
Jak wykazały badania, rodzice – a zwłaszcza matki – odgrywają najistotniejszą rolę w kształtowaniu obrazu własnego ciała u dzieci. Przyswojenie rozmaitych przekonań na temat wyglądu w tak wczesnym wieku, może stanowić bazę „poznawczą” dla dalszych doświadczeń i tak naprawdę rzutować na całe późniejsze życie dziecka.
„Dlaczego mama ciągle przegląda się w lustrze i łapie się za brzuch?”
„Dlaczego mama bez przerwy je inne posiłki, niż ja, twierdząc, że mój kotlet jest tuczący?”
„Dlaczego mama bez przerwy opowiada cioci o cudownym detoksie, dzięki któremu schudła już 5 kilogramów? Co to w ogóle jest detoks?”
„Może ja też mam za duży brzuch, jak mamusia?”
„Tak. Mam za duży brzuch, moje koleżanki i ja od jutra przejdziemy na detoks mojej mamy. Zapisuję od 4 dni, co je. Uda się!”
Tego typu myśli – zauważa na Instagramie Marta Stoberska – mogą narodzić się w głowie malucha, gdy widzi rodziców wiecznie niezadowolonych ze swojego wyglądu. Bombardowane na co dzień takim przekazem, dzieciaki dość szybko go internalizują.
„Nienawidząc swojego ciała dajesz PRZYKŁAD swoim dzieciom, które niczym gąbka chłoną Twoje detoksy, diety, odchudzanie i niezdrowy tryb życia… psychiczny i fizyczny” – pisze trenerka. I apeluje: Dlatego uważaj, co mówisz przy swoim dziecku. Bądź przykładem dla swojej córki czy syna, nie przenoś na nich swojej niechęci do własnego wyglądu. Pokazuj im zdrowie i luz w jedzeniu i stylu życia, a jeśli nie potrafisz, to zacznij nad tym pracować, zanim usłyszysz od swojej 9-letniej córki, że jest za gruba„.
Redakcja Hello Zdrowie zdecydowanie podpisuje się pod tym apelem!
Zmobilizuj się z Martą Stoberską
Marta Stoberska jest trenerką personalną z międzynarodową akredytacją REPs. W mediach społecznościowych promuje zdrowy stosunek do ciała. Zasłynęła ciałopozytywną akcją „Te dupy są prawdziwe”. Stworzyła też otwartą grupę na Facebooku „ZMOBILIZOWANE”, gdzie prowadzi treningi na żywo i wszystkie chętne dziewczyny mogą skorzystać.
Jej profil na Instagramie o nazwie „Zmobilizuj się z Martą” śledzą blisko 4 tys. osób. Trenerka uświadamia na nim, że piękne ciało to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim zdrowie.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Poleć artykuł
Zobacz także

„Drażni mnie terror ciałopozytywności, z pozytywności obdzierany” – blogerka szczerze o body positive

„Akceptacja siebie to pozwalanie sobie na dużo, bo możemy i wiemy, co nam służy”. O tym, co łączy zabiegi medycyny estetycznej z samoakceptacją, mówią psycholog i chirurg plastyczny

„Bodyshaming to jest czysta nienawiść”. Ola Serocka o swoich zmaganiach z zaburzeniami odżywiania
Pierwsze suplementy od kobiet dla kobiet
Poznaj WIMINPodoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

03.03.2021
„Trudno sobie wyobrazić lepszą i czulszą kochankę niż kobieta wysoko wrażliwa” – mówi psycholożka Katarzyna Kucewicz

01.03.2021
„Kobiety chcą czuć się lepiej, chcą mieć orgazmy. I mają do nich prawo!” – mówi dr Rafał Kuźlik o pacjentkach klinik ginekologii estetycznej

28.02.2021
„Każdy seks może być ‚slow’: i krótki, i długi, zrytualizowany, jednorazowy, BDSM-owy, waniliowy…” – przekonują Marta Niedźwiecka i Hanna Rydlewska

27.02.2021