Przejdź do treści

Marta Stoberska: Nienawidząc swojego ciała, dajesz PRZYKŁAD swoim dzieciom, które niczym gąbka chłoną twoje detoksy i diety

matka z córką
Marta Stoberska: Nienawidząc swojego ciała, dajesz przykład swoim dzieciom, które niczym gąbka chłoną twoje detoksy i diety / Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Uważaj, co mówisz przy swoim dziecku. Bądź przykładem dla swojej córki czy syna, nie przenoś na nich swojej niechęci do własnego wyglądu” – apeluje w mediach społecznościowych Marta Stoberska. Trenerka zwraca uwagę, że można krzywdzić dziecko, zupełnie tego nie dostrzegając, poprzez przekazywanie mu niewłaściwych komunikatów.

Tak też możesz skrzywdzić dziecko

Jak wykazały badania, rodzice – a zwłaszcza matki – odgrywają najistotniejszą rolę w kształtowaniu obrazu własnego ciała u dzieci.  Przyswojenie rozmaitych przekonań na temat wyglądu w tak wczesnym wieku, może stanowić bazę „poznawczą” dla dalszych doświadczeń i tak naprawdę rzutować na całe późniejsze życie dziecka.

„Dlaczego mama ciągle przegląda się w lustrze i łapie się za brzuch?”

„Dlaczego mama bez przerwy je inne posiłki, niż ja, twierdząc, że mój kotlet jest tuczący?”

„Dlaczego mama bez przerwy opowiada cioci o cudownym detoksie, dzięki któremu schudła już 5 kilogramów? Co to w ogóle jest detoks?”

„Może ja też mam za duży brzuch, jak mamusia?”

„Tak. Mam za duży brzuch, moje koleżanki i ja od jutra przejdziemy na detoks mojej mamy. Zapisuję od 4 dni, co je. Uda się!”

Tego typu myśli – zauważa na Instagramie Marta Stoberska – mogą narodzić się w głowie malucha, gdy widzi rodziców wiecznie niezadowolonych ze swojego wyglądu. Bombardowane na co dzień takim przekazem, dzieciaki dość szybko go internalizują.

„Nienawidząc swojego ciała dajesz PRZYKŁAD swoim dzieciom, które niczym gąbka chłoną Twoje detoksy, diety, odchudzanie i niezdrowy tryb życia… psychiczny i fizyczny” – pisze trenerka. I apeluje: Dlatego uważaj, co mówisz przy swoim dziecku. Bądź przykładem dla swojej córki czy syna, nie przenoś na nich swojej niechęci do własnego wyglądu. Pokazuj im zdrowie i luz w jedzeniu i stylu życia, a jeśli nie potrafisz, to zacznij nad tym pracować, zanim usłyszysz od swojej 9-letniej córki, że jest za gruba„.

Redakcja Hello Zdrowie zdecydowanie podpisuje się pod tym apelem!

Zmobilizuj się z Martą Stoberską

Marta Stoberska jest trenerką personalną z międzynarodową akredytacją REPs. W mediach społecznościowych promuje zdrowy stosunek do ciała. Zasłynęła ciałopozytywną akcją „Te dupy są prawdziwe”. Stworzyła też otwartą grupę na Facebooku „ZMOBILIZOWANE”, gdzie prowadzi treningi na żywo i wszystkie chętne dziewczyny mogą skorzystać.

Jej profil na Instagramie o nazwie „Zmobilizuj się z Martą” śledzą blisko 4 tys. osób. Trenerka uświadamia na nim, że piękne ciało to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim zdrowie.

 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: