Przejdź do treści

Monika Olejnik choruje na raka piersi. Dziennikarka opublikowała zdjęcia ze szpitala

Monika Olejnik
Monika Olejnik apeluje, by badać się profilaktycznie w kierunku raka/ fot. Andras Szilagyi/ MWMedia
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Monika Olejnik w szczerym wpisie poinformowała, że choruje na raka piersi. Dziennikarka przeszła operację, przez co w szpitalu spędziła ostatni weekend. „Mam świadomość, że miliony ludzi na świecie przeżywają większe problemy, ale bardzo was proszę, Kochani, badajcie się i nie poddawajcie się po badaniach” – zaapelowała do swoich obserwatorów. 

Monika Olejnik ma raka piersi

Monika Olejnik poinformowała o chorobie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dziennikarka opublikowała na swoim profilu na Instagramie zdjęcie ze szpitalnego łóżka.

„W jednym z prawie słonecznych miesięcy 2024 roku usłyszałam diagnozę – nowotwór piersi. Potem jeden z weekendów spędziłam w szpitalu” – napisała.

Jak dodała 67-latka, po zdiagnozowaniu u niej choroby przeszła operację. Prowadząca program „Kropka nad i” wyznała, że czuje się już lepiej i „podejmuje nowe wyzwania”.

„Mam świadomość, że miliony ludzi na świecie przeżywają większe problemy, ale bardzo was proszę, Kochani, badajcie się i nie poddawajcie się po badaniach. Bądźcie proszę aktywni sportowo” – zwróciła się do swoich obserwatorów.

Monika Olejnik w dalszej części swojego wpisu podkreśliła, jak ważna jest profilaktyka.

„Profilaktyka i wczesne wykrycie nowotworu może uratować życie. Nie bójcie się pytać lekarzy, co jeszcze warto przebadać! Jeśli tylko minutę w miesiącu poświęcicie na pytanie – Czy się badasz/badałaś profilaktycznie? – to wszyscy będziemy szczęśliwsi” – wyjaśniła.

Znana dziennikarka podkreśliła również, by na co dzień nie rezygnować z aktywności sportowej. To właśnie ona dodała jej sił w trudnych momentach.

„Moja pasja sportowa, systematyczne treningi od ponad 20 lat, bardzo mi pomogły ostatnio. Miałam tak potrzebną mi siłę! Wierzę, że sport, kultura, zdrowie, przyjaźń, aktywność dają nam WOLNOŚĆ” – tłumaczyła.

„Rozjedziesz go jak polityków w studiu”

Monika Olejnik podziękował wszystkim, którzy okazali jej życzliwość i troskę. „Dziękuję za każde słowo empatii, za serce” – podkreśliła. Pod wpisem dziennikarki pojawiło się mnóstwo kolejnych słów wsparcia. Wpis polubiło ponad 24 tys. internautów i skomentowano go 3 tys. razy.

„Rozjedziesz go jak polityków w studiu”

„Ściskamy z całych sił! Dziękuję za Twój wpis! Badajmy się!”

„Życzę, żeby wszystko poszło dobrze i posyłam dobrą energię. Pozdrawiam serdecznie, wyleczona z raka równo 20 lat temu”

„Właśnie dlatego warto zwiększać świadomość!! Do bólu, ile się da!! Zdrowia!!!”

„Dużo zdrówka. Jest Pani wspaniałą i pozytywną osobą, motywującą wiele kobiet do działania” – czytamy w komentarzach.

Pod wpisem dziennikarki głos zabrały także polskie gwiazdy mediów, sportu czy kina. Wśród komentujących znajduje się m.in. Małgorzata Foremniak, Anita Włodarczyk, Mariola Bojarska-Ferenc, Natalia Kukulska, Aleksandra Kwaśniewska, Omenaa Mensah, Anja Rubik czy Katarzyna Sokołowska.

„Masz siłę, masz wiedzę , masz kochające wsparcie. Z takimi, jak Ty, nawet rak nie powinien zadzierać” – zaznaczyła Małgorzata Rozenek.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.