Przejdź do treści

„Strefy erogenne nie mają orientacji seksualnej” – podkreśla edukatorka seksualna Natalia Grubizna. Wyjaśnia, jak czerpać przyjemność z assturbacji

"Strefy erogenne nie mają orientacji seksualnej" - podkreśla edukatorka seksualna Natalia Grubizna. Wyjaśnia, jak czerpać przyjemność z assturbacji
"Strefy erogenne nie mają orientacji seksualnej" - podkreśla edukatorka seksualna Natalia Grubizna. Wyjaśnia, jak czerpać przyjemność z assturbacji / Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Ludzie dotykają swoich anusów i bawią się z nimi, bo jest to dla nich przyjemne. Chociaż nie da się ukryć, że u wielu osób tę przyjemność intensyfikuje poczucie igrania z tabu” – zauważa na swoim profilu na Instagramie edukatorka seksualna Natalia Grubizna.

Assturbacja, czyli niedocenione doznania

Jak podkreśla Natalia Grubizna, assturbacji, czyli autoerotycznej stymulacji analnej poświęca się bardzo mało miejsca „w mainstreamowym dyskursie o seksualności”. „Czyżby dlatego, że tylne drzwi nadal są tematem tabu?” – pyta edukatorka seksualna i podkreśla, że już najwyższy czas, aby odbyt znalazł się na autoerotycznej mapie ciała.

„Podobno anus jest tak wrażliwą strefą erogenną, ponieważ na co dzień pełni bardzo ważne zadanie – musi odróżniać ciała stałe od cieczy i gazów. Bez odpowiedniego wyczulenia na bodźce nie mógłby dobrze pełnić swojej roli. Dzięki temu jest też niezwykle wdzięczną strefą erogenną” – pisze ekspertka na swoim profilu na Instagramie.

I dodaje, że strefy erogenne to obszary ciała zorganizowane tak, aby ich dotykanie sprawiało przyjemność i powodowało pobudzenie seksualne. Nie mają więc nic wspólnego z płcią czy orientacją seksualną – tak po prostu działa anatomia.

„Ludzie dotykają swoich anusów i bawią się z nimi, bo jest to dla nich przyjemne. Chociaż nie da się ukryć, że u wielu osób tę przyjemność intensyfikuje poczucie igrania z tabu” – wyjaśnia Grubizna.

nastolatka z różowymi włosami

Jak czerpać radość z assturbacji?

Chcesz, żeby assturbacja przynosiła ci satysfakcję i zadowolenie solo? Skorzystaj ze wskazówek edukatorki seksualnej:

  1. Sięgnij po lusterko, aby bliżej przyjrzeć się, jak mówi Natalia Grubizna, „temu fascynującemu miejscu”.
  2. Podczas mycia się skieruj uwagę na doznania płynące z dotyku – zrób to świadomie, z otwartością i zaciekawieniem.
  3. Zacznij od delikatnych eksploracji zewnętrznych, masując i uciskając przestrzeń między pośladkami lub przesuwając tam ulubionym gadżetem.
  4. Assturbacja – penetracja będzie wymagała sięgnięcia po lubrykant i stopniowego przyzwyczajania się do obecności czegoś w środku…

Pamiętaj: co nagle, to po diable! Najważniejsze jest to, żeby przygotowywać do assturbacji nasze ciało stopniowo. Chyba nie chcesz, żeby to doświadczenie kojarzyło ci się jedynie z bólem, zamiast z przyjemnością?

Proseksualna, czyli Natalia Grubizna

Profil na Instagramie @proseksualna prowadzi edukatorka seksualna Natalia Grubizna.

„Seksualna strona życia nie ma przede mną tajemnic, o czym przekonasz się, czytając moje teksty na blogu, jak i poza nim. Cóż, jeśli idzie o seks, jestem wiedząca i praktykująca! Zależy mi na promowaniu pozytywnego podejścia do seksu i erotyki oraz rzeczowej i inkluzywnej edukacji seksualnej. Jestem certyfikowaną doradczynią w obszarze seksualności i relacji” – tak sama o sobie pisze.

W swojej pracy łączy model PLISSIT z podejściem skoncentrowanym na rozwiązaniach. Prowadzi sesje indywidualne, dla par, polikuł („poliamorycznych molekuł”) oraz zajęcia grupowe. Profil na Instagramie Natalii Grubizny obserwuje niemal 10 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Natalia Grubizna (@proseksualna)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: