Przejdź do treści

Nie żyje Sarah Harding. „Nie chciałaby, by ją zapamiętano ze względu na walkę z tą okropną chorobą”

Nie żyje Sarah Harding. "Nie chciałaby, by ją zapamiętano ze względu na walkę z tą okropną chorobą"
Nie żyje Sarah Harding. "Nie chciałaby, by ją zapamiętano ze względu na walkę z tą okropną chorobą"/ fot. Jeff Spicer/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Przekazuję wam wiadomość, która złamała mi serce. Odeszła moja piękna córka Sarah” – poinformowała w poście na Instagramie matka Sary Harding, wokalistki zespołu Girls Aloud. Harding chorowała na raka piersi.

Sarah Harding miała 39 lat

39-letnia Sarah Harding we wrześniu 2020 r. poinformowała, że choruje na raka piersi. Chorobę zdiagnozowano u niej na początku 2020 r., ale jesienią nadeszła kolejna zła wiadomość: nowotwór rozprzestrzenił się na inne części ciała artystki.

„Obecnie przechodzę cotygodniowe sesje chemioterapii i walczę tak mocno, jak tylko potrafię” — pisała wtedy na Instagramie.

Mama wokalistki w dniu jej śmierci opublikowała na profilu Harding poruszający wpis, w którym podkreśliła, że walka ta trwała od momentu postawienia diagnozy aż do ostatniej chwili.

Dziś rano odeszła spokojnie. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy nas wspierali przez cały ostatni rok. To bardzo dużo znaczyło dla Sary i dało jej ogromną siłę oraz poczucie, że jest kochana. Wiem, że nie chciałaby, by ją zapamiętano ze względu na walkę z tą okropną chorobą. Była promienną, świecącą gwiazdą i mam nadzieję, że właśnie tak zostanie zapamiętana” — napisała matka Harding za pośrednictwem konta na Instagramie córki.

Profilaktyka to podstawa!

Pamiętaj, w jak najwcześniejszej diagnozie i rozpoczęciu leczenia raka piersi kluczowa jest profilaktyka. Bardzo ważne jest, żeby regularnie wykonywać USG piersi, mammografię (powyżej 50 r.ż.) oraz comiesięczne samobadanie. Objawy sugerujące możliwość rozwoju raka piersi to:

  • punktowe uwypuklenie lub wgłębienie skóry piersi,
  • wielopunktowe wgłębienie skóry ujawniające się przy uniesieniu rąk do góry,
  • zaczerwienienie i wielomiejscowe wgłębienie skóry przypominające skórkę pomarańczy,
  • zgrubienia pod pachą,
  • wyciek z brodawki i jej wciągnięcie,
  • obrzęk zapalny całej piersi,
  • czasem kształt może zmienić nawet cała pierś.

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi

Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które chorują na raka piersi oraz wszystkich tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Instrukcja ma za zadanie być odpowiednikiem znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację.

Podzieliliśmy ją na dwie części. W jednej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Polecamy jednak przeczytanie całości – poznasz perspektywę drugiej osoby, a także zobaczysz, jak wiele was łączy. Jeżeli nie jesteś osobą z doświadczeniem raka piersi – Ciebie także zachęcamy do lektury. Dzięki niej zobaczysz, jak możesz pomóc osobom, które są w twoim otoczeniu – i podzielić się tą wiedzą z innymi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sarah Harding (@sarahnicoleharding)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.