Przejdź do treści

Polski festiwal filmowy tylko dla zaszczepionych. „Pragniemy zapewnić naszym uczestnikom bezpieczną i komfortową atmosferę”

Festiwal filmowy tylko dla zaszczepionych
Festiwal filmowy tylko dla zaszczepionych / Zdjęcie: iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?
Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE przedstawił zasady bezpieczeństwa jakie mają obowiązywać na tegorocznym wydarzeniu. „Zakup kart wstępu będzie możliwy wyłącznie dla osób w pełni zaszczepionych” – informują organizatorzy festiwalu. 

Festiwal dla zaszczepionych

Organizatorzy EnergaCAMERIMAGE w tym roku zaplanowali hybrydową formułę jesiennego festiwalu w Toruniu. Pokazy filmowe, warsztaty, seminaria i spotkania odbędą się zarówno w kinach, jak i na platformie online.

„Biorąc pod uwagę przewidywania związane z nadejściem czwartej fali pandemii koronawirusa w Polsce, a także po uważnym przeanalizowaniu metod zapewniania bezpieczeństwa wdrażanych przez inne międzynarodowe festiwale filmowe, zdecydowaliśmy się na organizację Festiwalu w sposób zapewniający maksimum filmowych wrażeń przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa” – informują twórcy festiwalu.

Sprzedaż kart wstępu na festiwalowe wydarzenia ruszy w październiku. „Zakup karty wstępu na Festiwal w formule stacjonarnej będzie możliwy wyłącznie dla osób posiadających certyfikat poświadczający przyjęcie pełnej dawki szczepionki przeciwko COVID-19″ – czytamy w oficjalnym oświadczeniu organizatorów Festiwalu EnergaCAMERAIMAGE, które zostało opublikowane na stronie internetowej wydarzenia.

„Bezpieczna i komfortowa atmosfera”

Organizatorzy festiwalu podkreślają, że planowane obostrzenia są podyktowane zapewnieniem uczestnikom „bezpiecznej i komfortowej atmosfery” podczas pobytu na tegorocznej edycji. Twórcy nie wykluczają, że możliwość biletów jednodniowych i biletów na pojedyncze wydarzenia festiwalowe, rozszerzą także dla innych osób.

„Bliżej daty otwarcia festiwalu i biorąc pod uwagę panujące obostrzenia podejmiemy decyzję o wprowadzeniu wymogu pełnego zaszczepienia, posiadania statusu ozdrowieńca lub negatywnego wyniku testu na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 dla osób zainteresowanych zakupem biletów” – czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.