Przejdź do treści

Tajemnicza choroba w Korei Północnej. Umierają dzieci

Koreańskie dzieci - Hello Zdrowie
Nie wiadomo, jaka jest przyczyna tajemniczej choroby źródło: GettyImages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Dzieci gorączkują i mają przekrwione oczy. Najczęściej chorują te, które pochodzą z biednych, wiejskich rodzin. Choroba błyskawicznie się rozprzestrzenia. Rząd w Korei Północnej zawiesił zajęcia w szkołach podstawowych. I zaapelował do rodziców, żeby uważnie obserwowali swoje dzieci.

Epidemia nieznanej choroby

Jak podał południowokoreański portal Daily NK, nie jest znane pochodzenie tej choroby. Wiadomo, że zakażenia pojawiły się w północnokoreańskiej prowincji Ryanggang, ale zaczęły rozszerzać się już na inne rejony. Zanotowano już pierwsze zgony.

Kim są ofiary? To dzieci, które pochodzą z biednych terenów, gdzie opieka lekarska, dostęp do leków oraz żywienie pozostawiają wiele do życzenia.

„Zgony nastąpiły u dzieci, których układ odpornościowy został zniszczony w wyniku niedożywienia w ostatnich latach” – donosi Daily NK.

Jak się objawia tajemnicza choroba? Wiadomo, że występuje m.in. gorączka oraz przekrwienie oczu. Epidemia rozpoczęła się w marcu. Choroba atakuje głównie dzieci.

Anna Puślecka

Dzieci zostały w domach

Z powodu epidemii rząd odwołał zajęcia w szkołach podstawowych. Uczniowie mają tymczasowe wakacje. W tym czasie ich rodzice odnawiają placówki. To coroczna tradycja, w której udział biorą zarówno dorośli, jak i uczniowie. W tym roku renowacja szkół jednak wyjątkowo spoczywa w rękach rodziców.

 „Pod koniec marca każdego roku w szkołach malowane są ściany i podłogi oraz kładziona jest magnezja w proszku, a praca jest podzielona między uczniów i rodziców w szkołach podstawowych. Jednak w tym roku, gdy uczniowie nie uczęszczają do szkoły z powodu gorączki, rodzice muszą wykonać całą pracę” – podaje źródło.

źródło: Daily NK

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.