Przejdź do treści

Uważasz, że masz obfite miesiączki? Pani Fizjotrener uspokaja i wyjaśnia, kiedy naprawdę powinnaś się martwić

Bolesne miesiączki / pexels
Bolesne miesiączki / pexels
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Co miesiąc zmagasz się z obfitym okresem? A może wydaje ci się, że ostatnio krwi miesiączkowej jest więcej niż ostatnio? Gosia Włodarczyk, znana w mediach społecznościowych jako „Pani Fizjotrener”, w swoim poście na Instagramie wyjaśnia, czy jest się czym martwić i tak naprawdę, co to znaczy „obfite”?

Obfite miesiączki

„Bardzo trudno określić, czy ilość krwi miesięcznej jest w normie czy nie…” – wyjaśnia Gosia Włodarczyk w swoim poście. Ekspertka zaprezentowała także wyniki badań, które mówią, że:

  • średnia objętość miesiączki wynosi ~86 ml,
  • za powód do zmartwień uważamy ilość powyżej ~170 ml,
  • nierodzące mają mniejszą objętość krwi menstruacyjnej ~45ml, a rodzące ~99ml.

„Jak to zbadano? 28 kobiet w różnym wieku i o różnym trybie życia przez trzy cykle liczyło ilość krwi, stosując kubeczek menstruacyjny! Sprytne! A więc ty też możesz sama przeprowadzić taki test w domu. Jeśli używasz podpasek, to uważa się, że objawem obfitej miesiączki jest potrzeba zmiany co 1-2 godziny” – pisze „Pani Fizjotrener”.

Przyczyny obfitych miesiączek

Ekspertka w poście wyjaśniła też, co może nas zaniepokoić.

„Sygnałem niepokojącym również może być duże osłabienie, zawroty głowy. Oczywiście taki problem należy skonsultować z lekarzem, ponieważ pojawienie się obfitych miesiączek może być objawem choroby: nowotworów, stanów zapalnych, endometriozy, polipów, mięśniaków czy wad anatomicznych” – dodaje Gosia Włodarczyk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Obfite miesiączki. Uważasz że masz obfite miesiączki? A może zauważyłaś, że zmieniły się na takie ostatnio? Czy jest się czym martwić i tak naprawdę co to znaczy obfite? Bardzo trudno określić czy ilość krwi miesięcznej jest w normie czy nie. Ale oczywiście dogrzebałam się do badań, których wyniki mówią że: ▫️średnia objętość miesiączki wynosi ~86 ml. ▫️za powód do zmartwień uważamy ilość powyżej ~170 ml ▫️nierodzące mają mniejszą objętość krwi menstruacyjnej ~45ml, a rodzące ~99ml. Jak to zbadano? 28 kobiet w rożnym wieku i o różnym trybie życia przez trzy cykle liczyło ilość krwi stosując kubeczek menstruacyjny! Sprytne! ☝️a więc Ty tez możesz sama przeprowadzić taki test w domu. Jeśli używasz podpasek, to uważa się, że objawem obfitej miesiączki jest potrzeba zmiany co 1-2 godziny. Sygnałem niepokojącym również może być duże osłabienie, zawroty głowy. ☝️Oczywiście taki problem należy skonsultować z lekarzem, ponieważ pojawienie się obfitych miesiączek może być objawem choroby: nowotworów, stanów zapalnych , endometriozy, polipów, mięśniaków, czy wad anatomicznych. ?Czy to jest Wasz powód do zmartwień? Warto podkreślić, że na obfite miesiączki tez może pomóc/może wspomóc fizjoterapia ? #miesiaczka #menstruacja #polskakobieta #zdrowiekobiety

Post udostępniony przez Gosia Włodarczyk (@pani_fizjotrener)

Pani Fizjotrener

Jest fizjoterapeutką kobiet i trenerką, zajmująca się na co dzień terapią dna miednicy, blizn i rozejścia mięśnia prostego. Mowa o Gosi Włodarczyk, czyli obecnie jednej z najpopularniejszych fizjoterapeutek w sieci, znanej jako „Pani Fizjotrener”. Jej profil na Instagramie obserwuje obecnie 40 tys. osób!

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.