Przejdź do treści

Wojtek Sawicki z Life on Wheelz najnowszym wpisem przełamuje kolejne tabu. „Nasze dotknięte chorobą ciała są zohydzane”

Wojtek Sawicki
Wojtek Sawicki podkreśla, że osoby z niepełnosprawnościami postrzegane są jako aseksualne/ fot. Instagram @lifeonwhlz
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Nasze dotknięte chorobą ciała są wyszydzane, zohydzane, poddawane rygorystycznej ocenie, postrzegane jako nieatrakcyjne i aseksualne” – napisał Wojtek Sawicki z Life on Wheelz. Influencer z okazji walentynek pokazał, że osoby z niepełnosprawnościami też mogą czerpać przyjemność z bliskości z drugą osobą. W mediach społecznościowych opublikował swoje zdjęcie, na którym leży szczęśliwy po zbliżeniu.

„Nasze dotknięte chorobą ciała są postrzegane jako nieatrakcyjne i aseksualne”

„Ja zadowolony po walentynkowym seksie” – tymi słowami podpisał swoje zdjęcie Wojtek Sawicki, autor popularnego w mediach społecznościowych profilu „Life on Wheelz”. Influencer, który choruje na dystrofię mięśni Duchenne’a i od lat walczy z dyskryminacją osób z niepełnosprawnościami (OzN), z okazji walentynek postanowił poruszyć niezwykle ważną kwestię, jaką jest sfera seksualna OzN. Z tego powodu opublikował fotografię, na której leży zadowolony na łóżku wśród romantycznej scenerii.

„Seksualność w życiu osób z niepełnosprawnościami to temat niesłusznie pomijany. Wielu z nas słyszy, że seks to przywilej zdrowych ludzi, że nie powinniśmy zaprzątać sobie nim głowy” – napisał.

Sawicki podkreślił, że w społeczeństwie wciąż żywe jest postrzeganie osób z niepełnosprawnościami jako tych, których sfera intymna nie interesuje.

„Zresztą i tak nikt o zdrowych zmysłach nie dostrzeże w nas partnera seksualnego. Nasze dotknięte chorobą ciała są wyszydzane, zohydzane, poddawane rygorystycznej ocenie, postrzegane jako nieatrakcyjne i aseksualne” – dodał.

Influencer od września 2022 r. jest w szczęśliwym związku małżeńskim z Agatą Sawicką. Małżonkowie na co dzień w mediach społecznościowych nie tylko pokazują, jak wygląda życie osoby z niepełnosprawnością, lecz poruszają intymne tematy, przełamując tabu. Jak przyznał Sawicki, jego droga do udanego życia intymnego nie była jednak łatwa.

„(…) moja droga do satysfakcjonującego życia seksualnego była długa i wyboista. Pełna trudnych momentów, rozczarowań i wątpliwości, ale warto było ją przejść. Dziękuję też Agacie za wsparcie i cierpliwość. Razem do tego doszliśmy” – podsumował.

Agata Sawicka - Hello Zdrowie

„Life On Wheelz”

Za profilem „Life On Wheelz” na Instagramie stoi dziennikarz i „influencer z misją” – Wojtek Sawicki, który choruję na dystrofię mięśni Duchenne’a. Na co dzień w mediach społecznościowych pokazuje swoje życie z chorobą, walcząc z dyskryminacją oraz nietolerancją dotyczącą osób z niepełnosprawnościami.

„Mimo bardzo ciężkiego stanu zdrowia (oddycham przez respirator, odżywiam się dojelitowo, poruszam się na wózku elektrycznym), staram się korzystać z życia, jeździć na festiwale, rozwijać się zawodowo, wychodzić ze znajomymi i przełamywać stereotypy dotyczące osób na wózkach” – pisze o sobie Wojtek.

Jego profil obserwuje obecnie ponad 133 tys. internautów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Life on Wheelz (@lifeonwhlz)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: