Przejdź do treści

Zmagasz się z chorobą przewlekłą? Nie powinno cię zabraknąć na II Konferencji „O chorowaniu po ludzku”. Zapisy trwają!

Konferencja "O chorowaniu po ludzku" odbędzie się już 10 lutego / materiały organizatorów
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Już 10 lutego, zatem w przededniu Światowego Dnia Chorego, odbędzie się organizowana już po raz drugi przez Fundację Ludzie i Medycyna Konferencja „O chorowaniu po ludzku”. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i teraz nasza redakcja objęła to ważne i potrzebne wydarzenie swoim matronatem medialnym. Nie warto czekać z zapisami!

 

Konferencja „O chorowaniu po ludzku” dedykowana jest wszystkim, którzy mierzą się z różnymi chorobami przewlekłymi. Podczas niej wystąpią mówcy i mówczynie, którzy zarówno sami zmagają się z chorobami lub żyją z osobami chorymi, jak i są ekspertami w zakresie zdrowia i praw pacjenta. Lista nazwisk jest naprawdę imponująca!

– Będą to zarówno pacjenci – eksperci przez doświadczenie oraz specjaliści w danych dziedzinach. Podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc zrozumieć, jak skutecznie zarządzać zdrowiem w codziennym życiu – zapowiada Joanna Twardak z Fundacji Ludzie i Medycyna, liderka projektu Oswoić chorobę.

W tym roku tematyka wystąpień obejmie cztery obszary. O zagadnieniu „Choroba przewlekła a związek”, czyli jak choroba przewlekła wpływa na relacje i jak sobie z tym radzić, mówić będą: Agata Sawicka – copywriterka i songwriterka, współzałożycielka projektu „Life On Wheelz”, Anna Herman – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, trenerka szybkiego czytania i technik pamięciowych, oraz Patrycja Wonatowska – psycholożka, seksuolożka, terapeutka, edukatorka seksualna, wykładowczyni na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej.

W kolejnej sekcji omawiany będzie równie trudny i równie ważny temat: „Choroba przewlekła a praca”. Tu usłyszymy prelekcje Katarzyny Wierzbowskiej – przedsiębiorczyni, innowatorki społecznej, współzałożycielki i CEO Sophia Health, startupu pozytywnego wpływu z obszaru FemTech, Łukasza Krasonia – znanego zapewne wielu czytelnikom i czytelniczkom Hello Zdrowie mówcę motywacyjnego, przedsiębiorcę i społecznika, Sekretarza Stanu i Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, a także Urszulę Zając-Pałdynę, prawniczkę i specjalistkę ds. HR.

Kolejnym szalenie ważnym dla wszystkich przewlekle chorych tematem jest kwestia poszukiwania informacji o chorobach przewlekłych w internecie i tego, co warto wiedzieć, by się nie zagubić. Swoje wskazówki podczas wystąpień będą nam dawać: Katarzyna Lipka – analityczka Fundacji „Przeciwdziałamy Dezinformacji” monitorująca środowisko antyszczepionkowe, a także Patrycja Furs – edukatorka, blogerka i autorka bloga „Endodziewczyna”.

Ostatnim, choć równie istotnym tematem omawianym podczas tegorocznej konferencji „O chorowaniu po ludzku”, będzie kwestia praw pacjenta i naszych możliwości w procesie leczenie.  Opowiadać o nich będą: Ewelina Babisz – radczyni prawna, specjalistka z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i administracyjnego, Jakub Kosikowski – rzecznik Naczelnej Izby Lekarskiej i rezydent Onkologii Klinicznej, oraz Anna Łotowska-Ćwiklewska – anestezjolożka, założycielka poradni leczenia bólu „Nie musi boleć” w Białymstoku.

Konferencję poprowadzi Agnieszka Matan, komiczka i stan-uperka, która otwarcie i z humorem mówi o swoich chorobach przewlekłych.

Wszyscy ci wspaniali eksperci i praktycy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc nam zrozumieć, jak skutecznie zarządzać zdrowiem w codziennym życiu. Ich wystąpienia będą tłumaczone na język migowy dzięki Fundacji Świat Głuchych.

Warto w tym miejscu dodać, że udział w tych spotkaniach jest całkowicie bezpłatny!

Jednak zbliżająca się konferencja Fundacji Ludzie i Medycyna to nie tylko wykłady, ale również praktyczne warsztaty. Prowadzone w formie stacjonarnej, powiązane będą bezpośrednio z tematyką wystąpień. Program wygląda następująco:

Choroba przewlekła a związek – rób Zina i zobacz, jak zrobić pierwszy krok w rozmowie o blokadach intymnych. Prowadzące: Girls and Queers to the Front.

Choroba przewlekła a praca – warsztaty relaksacyjne. Zzięki nim zdobędziesz praktyczną wiedzę, jak radzić sobie ze stresem, nie tylko w pracy. Prowadząca: psycholożka Joanna Stawińska.

Prawa Pacjenta – praktyczna wiedza o tym, jak przygotować wniosek o przyznanie stopnia niepełnosprawności. Prowadząca: coach Paulina Wesołek.

Poszukiwanie rzetelnych informacji w erze cyfrowej – czyli praktyczne zastosowanie Mapy Krytycznego Myślenia w Chorobie. Prowadząca: naukowczyni Helena Butkiewicz – liderka Projektu Źródła. Więcej o tym projekcie przeczytasz w naszym artykule.

– Poznaj innych, którzy podobnie jak ty, szukają motywacji do przeciwdziałania chorobom przewlekłym. Razem twórzmy wspólnotę wsparcia i zrozumienia – zaprasza Alicja Sekret, członkini Zarządu Fundacji Ludzie i Medycyna, liderka projektu Pacjenci Pacjentom.

Zapisz się na konferencję i skorzystaj z wiedzy i inspiracji!

Organizatorem konferencji jest Fundacja Ludzie i Medycyna zajmująca się psycho-społecznym wymiarem chorowania, czyli tym wszystkim, co jest w życiu osoby chorej pomiędzy jedną i drugą tabletką, zabiegiem, wlewem, operacją czy badaniem — życiem z chorobą.

Kiedy?

10 lutego 2024 roku, start godz. 10:00

Gdzie?

Wykłady odbywają w formie online. Zapraszamy również na wspólne oglądanie wydarzenia online i wymianę doświadczeń w siedzibie sponsora PZU Zdrowie w Warszawie – rondo Daszyńskiego 4.

Więcej informacji na stronie: ludzieimedycyna.pl/konferencja-2024.

Partnerzy konferencji: Gridaly, HelloZdrowie, iyoni, Radio Kolor, Fundacja Świat Głuchych, GoTekRysuje.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.