Przejdź do treści

Chorująca na stwardnienie rozsiane Christina Applegate odpowiada na złośliwy komentarz internautki. „Co jest nie tak z ludźmi” – pyta

Christina Applegate
Chorująca na stwardnienie rozsiane Christina Applegate odpowiada na złośliwy komentarz internautki. "Co jest nie tak z ludźmi" - pyta/ Photo by Matt Winkelmeyer/Getty Images for Critics Choice Association
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Stwardnienie rozsiane nie sprawiło, że wyglądasz w ten sposób” – napisała jedna z internautek pod artykułem o Christinie Applegate. Komentująca zarzuciła artystce, że jej wygląd jest efektem operacji plastycznych. Aktorka nie pozostała obojętna na zarzuty i odpowiedziała.

Christina Applegate odpowiada internautce

Christina Applegate postanowiła odpowiedzieć na złośliwy komentarz jednej z internautek. Jak poinformowała aktorka na swoim profilu na Twitterze, przeczytała artykuł o jej obecności z dziećmi na rozdaniu nagród Critics Choice Awards i „niefortunnie” zerknęła w komentarze.

Aktorka otrzymała nominację w kategorii „najlepsza rola komediowa”. Było to jedno z niewielu wydarzeń publicznych, na których artystka pokazała się od sierpnia 2021 r., kiedy poinformowała o tym, że choruje na stwardnienie rozsiane. Applegate przez chorobę ma zaburzenia równowagi i czucia, porusza się przy pomocy laski, przytyła prawie 20 kg, a jej wygląd znacznie się zmienił.

„Stwardnienie rozsiane nie sprawiło, że wyglądasz w ten sposób” – napisała internautka pod artykułem i dodała – „Zrobił to chirurg plastyczny. A ty jesteś oszustką a nie [Christiną] Applegate”

51-latka opublikowała zrzut ekranu z wiadomością na swoim profilu. Jak zaznaczyła, komentarz internautki „nie był miły”.

„Co jest nie tak z ludźmi. Swoją drogą uśmiałam się” – skwitowała.

Christina Applegate

„Możemy się z tego śmiać”

Aktorka podeszła do całej sprawy z humorem, ponieważ śmiech pomaga jej w chorobie. Jak tłumaczyła miesiąc wcześniej zdobywczyni nagrody Emmy w trakcie rozmowy w  „Kelly Clarkson Show” , używa humoru, aby „odbić się” od swojej „niewiarygodnie trudnej” walki z SM.

„Kiedy ludzie postrzegają mnie teraz jako osobę z niepełnosprawnością, chcę, aby czuli się komfortowo. Że możemy się z tego śmiać” – wyjaśniła.

Stwardnienie rozsiane to kolejna ciężka choroba, z którą zmaga się aktorka. Aktorka w 2008 roku dowiedziała się, że ma raka piersi, w wyniku czego przeszła podwójną mastektomię, a następnie rekonstrukcję piersi. Jest założycielką Right Action for Women, fundacji, która wspiera finansowo chorych na raka piersi.

Christina Applegate,

Stwardnienie rozsiane – objawy i leczenie

Stwardnienie rozsiane (SM) to jedna z najczęstszych chorób ośrodkowego układu nerwowego. Choroba ma charakter przewlekły i w zdecydowanej większości przypadków przebiega w formie nawrotów, które przeplatają się z okresami remisji. Powolny i podstępny rozwój to jedna z gorszych cech stwardnienia rozsianego.

Początkowe objawy mogą być bardzo delikatne, przez co wiele osób je ignoruje. Pojawia się ogólne osłabienie, które może być zrzucane na stresującą pracę, miesiączkę lub po prostu gorsze dni. Następnie objawy przybierają na sile. Dołączają do nich mrowienia, drętwienia i drżenia kończyn, a także zaburzenia czucia w tułowiu. Gdy są zauważane, należy niezwłocznie zgłosić się do neurologa i opowiedzieć o swoich obawach. Najważniejszym symptomem początkowym SM są zaburzenia czucia – to już one powinny skłonić do wizyty u lekarza, ponieważ występują w wielu innych chorobach.

Leczenie stwardnienia rozsianego w Polsce oparte jest głównie na farmakologii, która ma za zadanie spowolnić przebieg choroby. Chorzy objęci są tzw. programami lekowymi, które są prowadzone przez większość szpitali w Polsce.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.