Przejdź do treści

Dorota Szelągowska cierpiała na nerwicę lękową. „Miesiącami nie wychodziłam z domu”

Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska/ zdj. ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA WARSZAWA
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Miałam non stop ataki paniki. (…) Wiem, co to znaczy, kiedy jesteś bezsilny wobec siebie, kiedy nie możesz złapać nadziei” – przyznała w najnowszym wywiadzie popularna projektantka wnętrz.

„Miałam nerwicę lękową”

Dorota Szelągowska, telewizyjna specjalistka od remontów, wzięła udział w akcji #zdrowiewgłowie, która ma na celu nagłośnienie problemów opieki psychiatrycznej w Polsce. Córka Katarzyny Grocholi przyznała, że udział w projekcie traktuje bardzo osobiście, ponieważ sama doświadczyła problemów natury psychicznej

W rozmowie z „Dzień dobry TVN” projektantka wnętrz opowiedziała, że cierpiała na zaburzenia lękowe i korzystała z pomocy specjalistów. Nie ukrywa, że był to dla niej niezwykle trudny czas. Choroba w pewnym momencie zawładnęła jej życiem na tyle, że przestała opuszczać domu.

„Ja sama miałam wiele lat temu nerwicę lękową i miesiącami nie wychodziłam z domu. Miałam non stop ataki paniki. Miałam psychiatrę, rodzinę i terapeutę za sobą, ale wiem, co to znaczy, kiedy jesteś bezsilny wobec siebie, kiedy nie możesz złapać nadziei” – powiedziała.

Nie tylko Dorota Szeągowska

Szelągowska nie jest jedyną celebrytką,  która wyjawiła, że zmaga się z zaburzeniami psychicznymi. W ostatnich latach za granicą na ten temat otworzyli się m.in. Adele, Lady Gaga, Miley Cyrus,  Meghan Markle i książę Harry. W Polsce „ścieżkę przecierali” m.in.: Maria Peszek, Szymon Majewski, Olaf Lubaszenko, Kazik Staszewski, Patricia Kazadi, którzy opowiadali o zmaganiach z depresją.

Zaburzenia nastroju, ataki paniki, zaburzenia odżywiania, samookaleczanie – mówienie o tym bez wstydu z pewnością pomaga obalać mity dotyczące zdrowia i zachęca osoby, które mają podobne problemy, by szukały pomocy.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: