Przejdź do treści

Gdy założyła swoją wymarzoną suknię ślubną, dostała swędzącej wysypki. Powód? Bardzo nietypowa alergia

Gdy założyła swoją wymarzoną suknię ślubną, dostała swędzącej wysypki. Powód? Nietypowa alergia / unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

To miał być idealny dzień. Nic nie wskazywało na to, że winowajcą sporych problemów okaże się… wymarzona suknia ślubna. Niestety, po jej założeniu ciało 34-letniej Stephanie Harvey ze Szkocji pokryły czerwone, swędzące krostki. „Noc poślubna była straszna. Miałam pokrzywkę na całym ciele” – mówi kobieta.

Alergia na suknię ślubną?

Czerwone, swędzące bąble pojawiające się na ciele zawsze, gdy założysz obcisłe ubranie? Chociaż brzmi to nieprawdopodobnie, właśnie z taką alergią zmaga się Stephanie Harvey ze Szkocji. Schorzenie to nie tylko utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale i potrafi zniszczyć najbardziej wyjątkowe chwile. Tak było w przypadku ślubu 34-latki.

„Noc poślubna była straszna. Miałam pokrzywkę na całym ciele. Pęcherze pojawiły się nawet w miejscu, gdzie miałam obrączkę ślubną” – mówi kobieta w rozmowie z dailymail.

Kobieta przyznaje, że od dzieciństwa skarżyła się na problemy skórne. I chociaż już wtedy szukała pomocy u dermatologów, nikt nie wiedział, co tak naprawdę jej dolega. W 2020 roku Harvey wydawało się, że to alergia na lateks. W dniu ślubu uczuliła ją jednak suknia ślubna oraz pierścionek, które nie zawierały tej substancji. Jak dodaje 34-latka, w tamtym momencie czuła, jak jej skóra płonie. Nic nie przynosiło ulgi.

„Czuję się tak, jakby robaki pełzały po mojej skórze” – mówiła 34-latka w jednym z wywiadów.

Stephanie Harvey / screen dailymail

Czarna bielizna

Pokrzywka z ucisku

Dermatolog, do którego się wybrała, niemal od razu zdiagnozował alergię na obcisłe ubrania. Bolesne bąble u kobiety wywoływała obcisła odzież, np. dżinsy, bielizna, ale także obuwie czy… plecaki. 

Tzw. pokrzywka z ucisku zaliczana jest do pokrzywek fizykalnych. Zmiany pojawiają się na skórze po kilku godzinach od ucisku. Często towarzyszą temu objawy ogólnoustrojowe: uczucie rozbicia, bóle stawów czy podwyższona temperatura ciała.

Pomimo stosowania silnych leków przeciwhistaminowych, 34-latka musi żyć z tym bólem. Zwykłe noszenie biustonosza, zegarka czy torebki na ramieniu sprawia bowiem, że na jej skórze pojawiają się swędzące bąble. Podobnie jest w przypadku korzystania z prysznica. Przez ciśnienie woda dotykająca skóry powoduje czerwone plamy.

 

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.