Przejdź do treści

GIS wycofał ze sklepów buraczki w wiórkach. Powodem szkło, pleśń i martwe szkodniki w produkcie

Tekst o wycofaniu buraczków Lewiatan z powodu zanieczyszczeń. Na zdjęciu: Grupa słoików z jedzeniem w nich - HelloZdrowie
Wycofanie buraków w wiórkach / istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sklepów sieci Lewiatan buraczków w wiórkach. W produktach jednej partii znaleziono pleśń, martwe szkodniki oraz odłamki szkła. 

Wycofanie produktu marki Lewiatan

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące buraczków w wiórkach marki Lewiatan w opakowaniu o zawartości 290 gramów.

Mowa produkcie o numerze partii 15.07.2021/B i dacie minimalnej trwałości 15.07.2021. 

W uzasadnieniu decyzji GIS czytamy:

„W związku ze skargą konsumenta, Państwowa Inspekcja Sanitarna pobrała do analizy próbki produktu określonego poniżej. Na podstawie oceny laboratoryjnej w produkcie stwierdzono: w 3 z 4 pobranych próbek obecność pleśni, w 2 z 4 próbek obecność zanieczyszczeń biologicznych (martwe, zasuszone szkodniki), natomiast w 1 z 4 próbek obecność czterech odłamków szkła”.

Według ustaleń Głównego Inspektoratu Sanitarnego, partia nienadających się do spożycia buraczków tartych liczy 6400 słoików i w całości została dostarczona do Lewiatan Holding S.A.

Trwa proces wycofywania produktu z obrotu. 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

GIS

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.