Przejdź do treści

Ida Karpińska o diagnozie raka szyjki macicy: „Wyłam, mówiąc: 'Przecież to niemożliwe’ ” [WIDEO]

Ida Karpińska
Ida Karpińska
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Ida Karpińska, prezeska Fundacji Kwiat Kobiecości, to przykład osoby bardzo zdyscyplinowanej pod względem badań profilaktycznych. To dzięki nim mogła szybko zareagować na podejrzenie raka szyjki macicy. W rozmowie z Kamilą Ryciak opowiada o swojej diagnozie i dlaczego postanowiła pomagać innym kobietom. 

Gdy Ida Karpińska dowiedziała się, że ginekolożka podejrzewa u niej raka szyjki macicy, zaczęła się śmiać. Powiedziała: „Pani doktor, przecież to niemożliwe. Mnie to nie dotyczy. Regularnie się badam, świetnie się czuje, nic mnie nie boli”. A jednak biopsja potwierdziła przypuszczenia lekarki, a Ida Karpińska od tego czasu przekonuje kobiety, jak ważne jest systematyczne wykonywanie cytologii. Poznaj jej historię w rozmowie Kamili Ryciak.

Obserwuj też nasz kanał na YouTubie, bo już wkrótce pojawią się kolejne części rozmowy z Idą Karpińską na temat raka szyjki macicy i badań profilaktycznych. Prezeska Fundacji Kwiat Kobiecości opowie w nich między innymi, jakie panują mity na temat tego nowotworu i dlaczego wciąż tak mało Polek regularnie wykonuje cytologię.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.