Przejdź do treści

Internetowe Konto Pacjenta doczekało się kolejnej funkcji. To ułatwienie dla wielu z nas

Wystarczy chwila, żeby włączyć powiadomienia
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Jest bardzo prosta w obsłudze, funkcjonalna i zawsze pod ręką. O czym mowa? O aplikacji moje Internetowe Konto Pacjenta, która teraz doczekała się nowej opcji. Dzięki niej nikt już nie zapomni wziąć leków o odpowiedniej porze. Wystarczy włączyć powiadomienie.

Jak włączyć powiadomienie „weź leki” w mojeIKP?

Użytkownicy IKP mogą już cieszyć się nową funkcją, która pojawiła się w ich aplikacji. Chodzi o powiadomienia przypominające o regularnym przyjmowaniu leków. Gdzie ją znajdziemy? Wystarczy wejść w zakładkę e- zdrowie. Można również wejść w nią poprzez ekran główny aplikacji (pojawiła się tam odpowiednia ikonka).

Ustawienie powiadomień jest bardzo proste:

  • Kliknij w „przypomnienie o lekach”, następnie naciśnij „+” i wpisz nazwę leku, który musisz zażyć.
  • Drugim sposobem włączenia powiadomień jest wejście w wystawioną e-receptę i kliknięcie w dzwoneczek znajdujący się obok nazwy leku.

Następnie należy ustawić datę rozpoczęcia. Aplikacja daje możliwość wyboru kuracji stałej lub na określony czas. W przypadku tej drugiej opcji należy wybrać liczbę dni lub datę zakończenia leczenia.

Usługa umożliwia także wskazanie konkretnej godziny (co ile godzin lub konkretny czas) i sposób przyjmowania leku (po posiłku, w trakcie posiłku, na czczo).

Po ustawieniu wszystkich niezbędnych danych, można całość zatwierdzić. Od teraz aplikacja będzie przypominała o terminie zażycia danego leku za pośrednictwem powiadomienia (push) na telefonie.

Przypomnienia można także usunąć lub je edytować. Po zakończeniu kuracji istnieje ponadto opcja przedłużenia lub ponowienia (powiadomienie znów będzie wówczas aktywne).

Jakie jeszcze funkcje znajdziemy w aplikacji?

Aplikacja mojeIKP jest darmowa i można ją pobrać na każdy smartfon z systemem Android lub iOS. Jakie jeszcze opcje w niej znajdziemy?

  • łatwe odbieranie e-recept i e-skierowań,
  • sprawdzenie dawkowania przepisanego leku,
  • wykupienie leku w aptece poprzez pokazanie farmaceucie kodu QR na ekranie telefonu,
  • udostępnianie i pobieranie Unijnego Certyfikatu COVID (UCC),
  • upoważnianie pracowników medycznych, placówek medycznych i farmaceutów do wglądu w dane medyczne
  • liczenie kroków, itd.

 

 Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.