Przejdź do treści

Jak powinna wyglądać wyprawka do szpitala w czasie pandemii? Mówi położna Anna Bulczak [WIDEO]

Anna Bulczak
Anna Bulczak
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

W czasie pandemii wyprawka na poród powinna się nieco różnić od tej typowej, sprzed „nowej rzeczywistości”, która nas spotkała. Głównie dlatego, że często musimy rodzić same, bez partnera. O tym, co powinnyśmy spakować do szpitala, mówi w rozmowie z Kamilą Ryciak położna i właścicielka szkoły rodzenia „Zaufaj Położnej”, Anna Bulczak.

Wyprawka do szpitala a pandemia

Wciąż, mimo że od wiosny przepisy w tej kwestii zostały złagodzone, niestety kobiety często są skazane na poród bez partnera. Dlatego warto wiedzieć, jak się do takiego porodu przygotować. Także pod względem wyprawki spakowanej do szpitala.

– Jeżeli miałabym rodzić sama, to na pewno spakowałabym statyw – mówi położna i właścicielka szkoły rodzenia Anna Bulczak.

Po co statyw na porodówce i co jeszcze włożyć do torby do szpitala? O tym ekspertka mówi w rozmowie z Kamilą Ryciak. Opowiada, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na porody i to, jak należy się do nich przygotować.

Anna Bulczak o porodach w czasie pandemii. "Kobiety czuły się oszukane"

Obejrzyj rozmowę z Anną Bulczak!

Zobacz całą rozmowę na temat wyprawki do szpitala w czasie pandemii na naszym kanale na YouTubie.

W poprzednich częściach rozmowy Kamila Ryciak rozmawiała z Anną Bulczak między innymi o tym, jak wyglądają porody w czasie pandemii, co przeżywały kobiety w ciąży, szczególnie te tuż przed porodem, w czasie społecznej kwarantanny. Z kolejnych części wywiadu dowiesz się między innymi tego,  jak partner może wesprzeć swoją partnerkę w pierwszych dwóch tygodniach po porodzie. Wszystkie części wywiadu możesz zobaczyć tu.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: