Przejdź do treści

„Nie lubię żyć”. Zmagająca się ze stwardnieniem rozsianym Christina Applegate zmaga się z ciężką depresją

Christina Applegate
Christina Applegate otwarcie mówi o swoim stanie zdrowia Fot. Gilbert Flores/GettyImages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Christina Applegate od niemal trzech lat żyje ze zdiagnozowanym stwardnieniem rozsianym. Aktorka szczerze dzieli się z opinią publiczną informacjami o wpływie schorzenia na jej funkcjonowanie. Niestety choroba ta wywołała u niej kolejną. „Czuję się naprawdę fatalnie. Jestem uwięziona w ciemności” – opowiedziała o depresji w najnowszym odcinku podcastu MeSsy.

„Nic mnie już nie cieszy”

Christina Applegate nigdy nie pogodziła się z diagnozą i mówi wprost, że stwardnienie rozsiane to „najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się w jej życiu”. Aktorka jest otwarta w tym temacie, nie próbuje udawać, że czuje się lepiej, niż jest w rzeczywistości. Mówi szczerze o kulisach swojej choroby, np. o tym, że używa pieluch dla dorosłych.

Dolegliwości związane ze stwardnieniem rozsianym, ból i zmiany w organizmie spowodowały, że aktorka zaczęła źle czuć się także psychicznie. Zachorowała na ciężką depresję. Opowiedziała o tym w najnowszym odcinku podcastu MeSsy.

To prawdziwa, pie****na depresja, która trochę mnie przeraża, ponieważ czuję się naprawdę fatalnie. Jestem uwięziona w ciemności, której nie czułam od lat, nawet nie wiem od jak dawna, prawdopodobnie od ponad 20 lat” — wyznała Applegate.

Stwardnienie rozsiane to ciężka, wyniszczająca cały organizm choroba. Sprawia, że Christina Applegate nie umie już cieszyć się życiem.

Mówię naprawdę szczerze… Nie lubię żyć” wyznała w rozmowie z Jamie-Lynn Sigler, prowadzącą podcast. „Nie cieszy mnie to. Nic mnie już nie cieszy”.

Applegate wie, że powinna pomocy poszukać u terapeuty. Nie jest to dla niej łatwe, bo musi poruszać temat stwardnienia rozsianego i na nowo mierzyć się ze swoimi emocjami.

Tak bardzo boję się, że te wrota się otworzą i że nie będę w stanie ich zamknąć” – przyznała. Dodała jednak, że wróci na terapię.

Applegate diagnozę stwardnienia rozsianego poznała w 2021 roku. Dużo wcześniej, bo w 2008 roku aktorka dowiedziała się, że ma raka piersi, w wyniku czego przeszła podwójną mastektomię, a następnie rekonstrukcję piersi.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń
Joanna Okuniewska

Jesteś w kryzysie psychicznym? Zadzwoń!

  •  tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00) – Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji
  •  tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne) – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
  • tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • tel. 22 484 88 01 – antydepresyjny telefon zaufania ITAKA
  • tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00) – Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna
  • tel. 800 080 222 (czynne całą dobę) – bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

źródło: The New York Post, MeSsy

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.