Przejdź do treści

Sarah Harding choruje na raka piersi. „Nie wiem, ile miesięcy mi pozostało” – mówi 38-letnia piosenkarka

Sarah Harding / gettyomages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

W sierpniu 2020 roku Sarah Harding, jedna z członkiń zespołu Girls Aloud, powiadomiła fanów, że ma nowotwór piersi. Jak pisze w swojej biografii, pod koniec ubiegłego roku lekarze poinformowali ją, że najprawdopodobniej nie dożyje następnych świąt. „Jestem w miejscu, w którym nie wiem, ile miesięcy mi pozostało. Kto wie, może jeszcze zaskoczę wszystkich…” – mówi Harding.

Sarah Harding i jej walka z rakiem

W sierpniu 2020 roku Sarah Harding, 38-letnia brytyjska piosenkarka znana z zespołu Girls Aloud, poinformowała swoich fanów, że choruje na raka piersi.

„Na początku tego roku zdiagnozowano u mnie raka piersi, a kilka tygodni temu otrzymałam druzgocącą wiadomość, że rak rozprzestrzenił się na inne części mojego ciała. Obecnie jestem w trakcie cotygodniowych sesji chemioterapii i walczę najmocniej, jak potrafię” – pisała wtedy piosenkarka.

Harding dodała, że wielkim wsparciem są dla niej rodzina oraz przyjaciele. Pomagały jej też wiadomości od fanów. W tym ciężkim czasie artystka postanowiła zrobić coś dla siebie. By nie myśleć nieustannie o raku, napisała swoją autobiografię.

„Dziękuję wszystkim za miłość i wsparcie, które bardzo mi pomaga w trakcie tych złych dni. Oto mała aktualizacja ode mnie. (…) Pomiędzy wszystkimi zabiegami a wizytami w szpitalu udało mi się skończyć książkę!” – zakomunikowała kilka tygodni temu.

Kasia Kulpa, Stanikomania / Archiwum prywatne

Autobiografia piosenkarki

Fragment autobiografii Sarah Harding opublikowano w magazynie „Times”. Piosenkarka pisze w niej, że w grudniu 2020 roku lekarze poinformowali ją, iż najprawdopodobniej nie dożyje następnych świąt. Harding dodaje, że nie potrzebuje bardziej precyzyjnych rokowań. Zamiast tego chce przeżyć pozostałe jej dni bez bólu i w komfortowych warunkach.

„Jestem w miejscu, w którym nie wiem, ile miesięcy mi pozostało. Kto wie, może jeszcze zaskoczę wszystkich […]. Staram się żyć i cieszyć się każdą sekundą, bez względu na to, jak długo może to trwać. Wypijam w tym czasie kieliszek wina lub dwa, bo to pomaga mi się zrelaksować” – pisze Harding.

Artystka dodała, że przez pandemię COVID-19 odkładała wizyty u specjalistów. Nie poszła do lekarza z pierwszymi objawami. Ma więc nadzieję, że jej historia da do myślenia innym, którzy (tak jak ona kiedyś) unikają gabinetów lekarskich.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Sarah Harding – kim jest?

Sarah Harding to 38-letnia brytyjska piosenkarka, członkini zespołu „Girls Aloud”. W 2002 roku wraz z koleżankami Kimberley Walsh, Cheryl Tweedy, Nicolą Roberts oraz Nadine Coyle wzięła udział w programie „Popstars: The Rivals”, który emitowany był w Wielkiej Brytanii.

KIORP, czyli Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi

Temat nowotworów piersi nie jest nam obojętny. Właśnie dlatego w marcu 2019 roku stworzyliśmy KIORP, czyli Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi.

Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które chorują na raka piersi oraz wszystkich tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Instrukcja ma za zadanie być odpowiednikiem znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację.

Podzieliliśmy ją na dwie części. W jednej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Polecamy jednak przeczytanie całości – poznasz perspektywę drugiej osoby, a także zobaczysz, jak wiele was łączy. Jeżeli nie jesteś osobą z doświadczeniem raka piersi – Ciebie także zachęcamy do lektury. Dzięki niej zobaczysz, jak możesz pomóc osobom, które są w twoim otoczeniu – i podzielić się tą wiedzą z innymi.

Instrukcję pobierzesz TUTAJ.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.