Przejdź do treści

Sarah Harding choruje na raka piersi. „Nie wiem, ile miesięcy mi pozostało” – mówi 38-letnia piosenkarka

Sarah Harding / gettyomages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

W sierpniu 2020 roku Sarah Harding, jedna z członkiń zespołu Girls Aloud, powiadomiła fanów, że ma nowotwór piersi. Jak pisze w swojej biografii, pod koniec ubiegłego roku lekarze poinformowali ją, że najprawdopodobniej nie dożyje następnych świąt. „Jestem w miejscu, w którym nie wiem, ile miesięcy mi pozostało. Kto wie, może jeszcze zaskoczę wszystkich…” – mówi Harding.

Sarah Harding i jej walka z rakiem

W sierpniu 2020 roku Sarah Harding, 38-letnia brytyjska piosenkarka znana z zespołu Girls Aloud, poinformowała swoich fanów, że choruje na raka piersi.

„Na początku tego roku zdiagnozowano u mnie raka piersi, a kilka tygodni temu otrzymałam druzgocącą wiadomość, że rak rozprzestrzenił się na inne części mojego ciała. Obecnie jestem w trakcie cotygodniowych sesji chemioterapii i walczę najmocniej, jak potrafię” – pisała wtedy piosenkarka.

Harding dodała, że wielkim wsparciem są dla niej rodzina oraz przyjaciele. Pomagały jej też wiadomości od fanów. W tym ciężkim czasie artystka postanowiła zrobić coś dla siebie. By nie myśleć nieustannie o raku, napisała swoją autobiografię.

„Dziękuję wszystkim za miłość i wsparcie, które bardzo mi pomaga w trakcie tych złych dni. Oto mała aktualizacja ode mnie. (…) Pomiędzy wszystkimi zabiegami a wizytami w szpitalu udało mi się skończyć książkę!” – zakomunikowała kilka tygodni temu.

Kasia Kulpa, Stanikomania / Archiwum prywatne

Autobiografia piosenkarki

Fragment autobiografii Sarah Harding opublikowano w magazynie „Times”. Piosenkarka pisze w niej, że w grudniu 2020 roku lekarze poinformowali ją, iż najprawdopodobniej nie dożyje następnych świąt. Harding dodaje, że nie potrzebuje bardziej precyzyjnych rokowań. Zamiast tego chce przeżyć pozostałe jej dni bez bólu i w komfortowych warunkach.

„Jestem w miejscu, w którym nie wiem, ile miesięcy mi pozostało. Kto wie, może jeszcze zaskoczę wszystkich […]. Staram się żyć i cieszyć się każdą sekundą, bez względu na to, jak długo może to trwać. Wypijam w tym czasie kieliszek wina lub dwa, bo to pomaga mi się zrelaksować” – pisze Harding.

Artystka dodała, że przez pandemię COVID-19 odkładała wizyty u specjalistów. Nie poszła do lekarza z pierwszymi objawami. Ma więc nadzieję, że jej historia da do myślenia innym, którzy (tak jak ona kiedyś) unikają gabinetów lekarskich.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sarah Harding (@sarahnicoleharding)

Sarah Harding – kim jest?

Sarah Harding to 38-letnia brytyjska piosenkarka, członkini zespołu „Girls Aloud”. W 2002 roku wraz z koleżankami Kimberley Walsh, Cheryl Tweedy, Nicolą Roberts oraz Nadine Coyle wzięła udział w programie „Popstars: The Rivals”, który emitowany był w Wielkiej Brytanii.

KIORP, czyli Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi

Temat nowotworów piersi nie jest nam obojętny. Właśnie dlatego w marcu 2019 roku stworzyliśmy KIORP, czyli Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi.

Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które chorują na raka piersi oraz wszystkich tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Instrukcja ma za zadanie być odpowiednikiem znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację.

Podzieliliśmy ją na dwie części. W jednej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Polecamy jednak przeczytanie całości – poznasz perspektywę drugiej osoby, a także zobaczysz, jak wiele was łączy. Jeżeli nie jesteś osobą z doświadczeniem raka piersi – Ciebie także zachęcamy do lektury. Dzięki niej zobaczysz, jak możesz pomóc osobom, które są w twoim otoczeniu – i podzielić się tą wiedzą z innymi.

Instrukcję pobierzesz TUTAJ.

Zobacz także

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Rak cewki moczowej daje różne objawy kobieta trzyma ręce na dole brzucha Hello Zdrowie

Rak pęcherza moczowego – jakich objawów nie należy bagatelizować?

Przeszła podwójną mastektomię. Kilka dni później usłyszała diagnozę "rak piersi"

Przeszła podwójną mastektomię. Kilka dni później usłyszała diagnozę „rak piersi”

Co to jest szpiczak mnogi? Objawy, rokowania, diagnostyka 

Gruczolakorak, czyli nowotwór złośliwy tkanki nabłonkowej gruczołów

Marker Ca 125 w rozpoznawaniu raka jajnika. Czy podwyższony wynik to zawsze zła wiadomość?

Ca 15-3 jako marker nowotworowy – jakie ma zastosowanie?

Badania przesiewowe - kiedy się je wykonuje i dlaczego są ważne

Badania przesiewowe – profilaktyka poważnych chorób i skuteczna ochrona

Sara Kayat i Leanne Adu

Badanie piersi w telewizji na żywo. Bez stanika, zasłaniania sutków i cenzurowania ciała modelki

Ból piersi – przyczyny, rodzaje, leczenie. Czy torbiele bolą?

Kobieta

„Sztuczna inteligencja może ratować życie”. Wykryła raka piersi u pacjentki cztery lata przed rozwojem choroby

Przełomowe odkrycie polskich naukowców. Odkryli gen, którego mutacja odpowiedzialna jest za raka piersi

„Jako pielęgniarka zawsze starałam się ulżyć pacjentom w cierpieniu. Ale gdy sama zachorowałam, nie mogłam poradzić sobie ze strachem” – mówi Iwona Michalczuk, która chorowała na nowotwór trzonu macicy

Test ROMA – model matematyczny, który stwierdza ryzyko wystąpienia złośliwego nowotworu jajnika

Rak podstawnokomórkowy – objawy, rodzaje. Jak wygląda i czy swędzi?

Komórki dendrytyczne w leczeniu chorób nowotworowych. Czy to przyszłość onkologii?

Alicja Czarnecka: „Zakończyłam leczenie onkologiczne z ogromnym apetytem na życie. Nie sądziłam, że depresja dopadnie mnie po czasie”

Sproszkowane kraby, lewatywa z winogron, pijawki i operacje szpikulcem. Jak kiedyś leczono raka

Naukowcy ostrzegają: taka budowa piersi nawet czterokrotnie zwiększa ryzyko raka. Jeśli ją masz, powinnaś badać się częściej

Naukowcy ostrzegają: taka budowa piersi nawet czterokrotnie zwiększa ryzyko raka. Jeśli ją masz, powinnaś badać się częściej

Lekarze Kliniki Otolaryngologii CMKP przeprowadzili udaną operację rzadkiego guza szyi

Wielki sukces polskich specjalistów! Lekarze z klinik CMKP i WUM przeprowadzili udaną operację rzadkiego guza szyi

Lampa UV do manicure

Manicure z użyciem lamp UV powoduje raka? Polscy onkolodzy komentują

Szczepionka na raka piersi przeszła pomyślnie pierwszą fazę badań klinicznych! "Jest nadzieja dla chorych na najbardziej złośliwą odmianę raka piersi" - podkreśla Dawid Polak

Szczepionka na raka piersi przeszła pomyślnie pierwszą fazę badań klinicznych! „Jeden z największych cudów współczesnej medycyny”

„Kiedy usłyszałam diagnozę, pomyślałam sobie: Czyli że co? Ja za pół roku umrę? Mam 28 lat!”. Rozmawiamy z Patrycją Lisiecką, która stworzyła projekt fotograficzny Młode z Rakiem

Katarzyna Grochola przeszła operację nowotworu płuca. "Walka z chorobą polega na tym, żeby się po pierwsze nie przestraszyć"

Katarzyna Grochola przeszła operację nowotworu płuca. „Walka z chorobą polega na tym, żeby się po pierwsze nie przestraszyć”

Chris Evert

Ikona tenisa Chris Evert o swoich zmaganiach z ciężką chorobą: „Na 90 procent już do mnie nie wróci”