2 min.
W Polsce mamy pierwszego pacjenta całkowicie wyleczonego z koronawirusa. To „pacjent zero” z Zielonej Góry

Pusty szpital / istock
„Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta zero, które przyszły dzisiaj, są negatywne” – poinformowano na oficjalnym profilu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Mowa o osobie, która w szpitalu przebywała od 2 marca. To świetna wiadomość!
Pierwszy wyleczony z koronawirusa w Polsce
„Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta zero, które przyszły dzisiaj, są NEGATYWNE! A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu – informuje szef naszego oddziału zakaźnego lek. Jacek Smykał.
Przypomnijmy – pacjent „zero” to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.
W naszym szpitalu przebywał ponad 2 tygodnie, bo od 2 marca. Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju!
Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy!” – tak wygląda najnowszy post na oficjalnym profilu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze na Facebooku.
To pierwszy pacjent w Polsce, u którego wyleczono koronawirusa.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Koronawirus – aktualizacja
Do tej pory liczba zarażonych w Polsce urosła do 221. Wystąpiło też 5 przypadków śmiertelnych. 833 osoby są hospitalizowane, 14531 objęto kwarantanną, a 35 853 objęto nadzorem epidemiologicznym.
Zobacz także
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go dalej
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

22.03.2023
„Neurolog uznał, że nie mam zespołu Tourette’a, bo nie mam tiku przeklinania, który dotyczy 10 proc. chorych” – mówi Piotr, który z zaburzeniem tym żyje od 25 lat

21.03.2023
„Czym innym jest spędzać z dzieckiem czas i pytać je o różne rzeczy, a czym innym węszyć, podglądać, nasłuchiwać. To forma agresji”. O nadopiekuńczych rodzicach mówi psycholożka Magdalena Halicka

20.03.2023
„Dla osoby głuchej język polski jest językiem obcym. We własnym kraju czujemy się jak obcokrajowcy” – mówi Zuzanna Szymańska z Akademii Młodych Głuchych

20.03.2023