Przejdź do treści

W Polsce mamy pierwszego pacjenta całkowicie wyleczonego z koronawirusa. To „pacjent zero” z Zielonej Góry

Pusty szpital / istock
Pusty szpital / istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta zero, które przyszły dzisiaj, są negatywne” – poinformowano na oficjalnym profilu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Mowa o osobie, która w szpitalu przebywała od 2 marca. To świetna wiadomość!

Pierwszy wyleczony z koronawirusa w Polsce

„Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta zero, które przyszły dzisiaj, są NEGATYWNE! A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu – informuje szef naszego oddziału zakaźnego lek. Jacek Smykał.
Przypomnijmy – pacjent „zero” to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.
W naszym szpitalu przebywał ponad 2 tygodnie, bo od 2 marca. Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju!
Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy!” – tak wygląda najnowszy post na oficjalnym profilu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze na Facebooku.

To pierwszy pacjent w Polsce, u którego wyleczono koronawirusa.

Koronawirus – aktualizacja

Do tej pory liczba zarażonych w Polsce urosła do 221. Wystąpiło też 5 przypadków śmiertelnych. 833 osoby są hospitalizowane, 14531 objęto kwarantanną, a 35 853 objęto nadzorem epidemiologicznym.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.