Przejdź do treści

Aleksandra Żuraw ma guza w piersi. „Staram się nie myśleć pesymistycznie, ale jest mi ciężko” – mówi modelka

Aleksandra Żuraw/ fot. Kamil Piklikiewicz / East News
Aleksandra Żuraw/ fot. Kamil Piklikiewicz / East News
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Aleksandra Żuraw, znana z programu „Top Model”, wykryła w swojej piersi guza. Teraz, po serii skomplikowanych badań, modelka czeka na wyniki. „Mam malutkie dziecko, szczęśliwą rodzinę i wszystko. Ale jak człowiek ma wszystko, to często nie ma zdrowia. Staram się nie myśleć pesymistycznie, ale jest mi ciężko” – powiedziała influencerka na swoim Instagramie.

Aleksandra Żuraw

Aleksandra Żuraw stała się popularna dzięki uczestnictwie w czwartej edycji „Top Model”, gdzie zajęła 6. miejsce. Obecnie modelka jest też influencerką oraz założycielką marki okularów oraz ubrań. Spełnia się też w roli matki.

Niedawno, podczas rutynowego samobadania, Aleksandra Żuraw wykryła w swojej lewej piersi niepokojącego guzka. W związku z tym modelka postanowiła przyspieszyć coroczne badanie USG, które potwierdziło jej przypuszczenia.

„Często pytacie, jak wykryłam u siebie guza. Miałam bardzo bolesną pierś. Chociaż jest to normalne po operacji powiększania i utrzymuje się nawet przez kilka lat. Ale zaczęło niepokoić mnie to, że jest to w takim konkretnym punkcie. Co roku się badam: wykonuję USG piersi i cytologię. Więc przyspieszyłam swoje badania o dwa miesiące i poszłam na nie szybciej, by sprawdzić, czy wszystko jest OK. Okazało się, że nie jest. Po dziesięciu miesiącach od ostatniego USG okazało się, że mam guza” – wyjaśniła modelka na swoim Instagramie.

Aleksandra Żuraw dodała, że ma małe dziecko i szczęśliwą rodzinę. I chociaż próbuje myśleć pozytywnie, cała sytuacja ją przytłacza.

„Na wyniki będę czekała około 2 tygodnie, więc z początkiem grudnia powinnam je mieć. Mam nadzieję, że dobre. Proszę was o trzymanie kciuków i życzenie zdrowia, bo dalej jest to dla mnie temat, który spędza mi sen z powiek. Mam malutkie dziecko, szczęśliwą rodzinę i wszystko. Ale jak człowiek ma wszystko, to często nie ma zdrowia. Staram się nie myśleć pesymistycznie, ale jest mi ciężko” – mówiła w swojej relacji.

Modelka myśli o przyszłości, nie tylko swojej, ale i najbliższej rodziny.

„Wykupiłam ubezpieczenie na życie, zabezpieczyłam moją rodzinę na najgorsze ewentualności – wiele osób się z tego śmieje i mówi, że przesadzam, ale ja już tak mam. Pozwala mi to poczuć się bezpieczniej i stabilniej w tej sytuacji” – dodała Aleksandra Żuraw.

Zmiany w piersi

Przypominamy.

Nie każda zmiana w piersi jest złośliwym guzem. Każde zgrubienie i guzek wykryty w piersi wymaga jednak dalszej diagnostyki w celu określenia jego typu i charakteru. Często kobiety wyczuwają w piersiach nietypowe zmiany, takie jak torbiele. Czy to rak? W większości przypadków zmiany wykrywane przez kobiety w samobadaniu są łagodne, zwykle spowodowane zaburzeniami stężenia hormonów (więcej estrogenów niż progesteronu). Mogą powstać w jednym fragmencie lub w całej piersi. Najczęściej są to masy stałe, trójwymiarowe, o wyraźnym kulistym kształcie i regularnym obwodzie. Niegroźne rodzaje guzków w piersiach to torbiele, gruczolakowłókniaki oraz brodawczaki wewnątrzprzewodowe.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.