Przejdź do treści

Aleksandra Żuraw ma guza w piersi. „Staram się nie myśleć pesymistycznie, ale jest mi ciężko” – mówi modelka

Aleksandra Żuraw/ fot. Kamil Piklikiewicz / East News
Aleksandra Żuraw/ fot. Kamil Piklikiewicz / East News
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Aleksandra Żuraw, znana z programu „Top Model”, wykryła w swojej piersi guza. Teraz, po serii skomplikowanych badań, modelka czeka na wyniki. „Mam malutkie dziecko, szczęśliwą rodzinę i wszystko. Ale jak człowiek ma wszystko, to często nie ma zdrowia. Staram się nie myśleć pesymistycznie, ale jest mi ciężko” – powiedziała influencerka na swoim Instagramie.

Aleksandra Żuraw

Aleksandra Żuraw stała się popularna dzięki uczestnictwie w czwartej edycji „Top Model”, gdzie zajęła 6. miejsce. Obecnie modelka jest też influencerką oraz założycielką marki okularów oraz ubrań. Spełnia się też w roli matki.

Niedawno, podczas rutynowego samobadania, Aleksandra Żuraw wykryła w swojej lewej piersi niepokojącego guzka. W związku z tym modelka postanowiła przyspieszyć coroczne badanie USG, które potwierdziło jej przypuszczenia.

„Często pytacie, jak wykryłam u siebie guza. Miałam bardzo bolesną pierś. Chociaż jest to normalne po operacji powiększania i utrzymuje się nawet przez kilka lat. Ale zaczęło niepokoić mnie to, że jest to w takim konkretnym punkcie. Co roku się badam: wykonuję USG piersi i cytologię. Więc przyspieszyłam swoje badania o dwa miesiące i poszłam na nie szybciej, by sprawdzić, czy wszystko jest OK. Okazało się, że nie jest. Po dziesięciu miesiącach od ostatniego USG okazało się, że mam guza” – wyjaśniła modelka na swoim Instagramie.

Aleksandra Żuraw dodała, że ma małe dziecko i szczęśliwą rodzinę. I chociaż próbuje myśleć pozytywnie, cała sytuacja ją przytłacza.

„Na wyniki będę czekała około 2 tygodnie, więc z początkiem grudnia powinnam je mieć. Mam nadzieję, że dobre. Proszę was o trzymanie kciuków i życzenie zdrowia, bo dalej jest to dla mnie temat, który spędza mi sen z powiek. Mam malutkie dziecko, szczęśliwą rodzinę i wszystko. Ale jak człowiek ma wszystko, to często nie ma zdrowia. Staram się nie myśleć pesymistycznie, ale jest mi ciężko” – mówiła w swojej relacji.

Modelka myśli o przyszłości, nie tylko swojej, ale i najbliższej rodziny.

„Wykupiłam ubezpieczenie na życie, zabezpieczyłam moją rodzinę na najgorsze ewentualności – wiele osób się z tego śmieje i mówi, że przesadzam, ale ja już tak mam. Pozwala mi to poczuć się bezpieczniej i stabilniej w tej sytuacji” – dodała Aleksandra Żuraw.

Zmiany w piersi

Przypominamy.

Nie każda zmiana w piersi jest złośliwym guzem. Każde zgrubienie i guzek wykryty w piersi wymaga jednak dalszej diagnostyki w celu określenia jego typu i charakteru. Często kobiety wyczuwają w piersiach nietypowe zmiany, takie jak torbiele. Czy to rak? W większości przypadków zmiany wykrywane przez kobiety w samobadaniu są łagodne, zwykle spowodowane zaburzeniami stężenia hormonów (więcej estrogenów niż progesteronu). Mogą powstać w jednym fragmencie lub w całej piersi. Najczęściej są to masy stałe, trójwymiarowe, o wyraźnym kulistym kształcie i regularnym obwodzie. Niegroźne rodzaje guzków w piersiach to torbiele, gruczolakowłókniaki oraz brodawczaki wewnątrzprzewodowe.

Zobacz także

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Sara Kayat i Leanne Adu

Badanie piersi w telewizji na żywo. Bez stanika, zasłaniania sutków i cenzurowania ciała modelki

Torbiel zastoinowa – co to jest? Rodzaje i przyczyny powstania

„Bardzo duży biust stygmatyzuje. Pacjentki są często 'schowane’, mają zgarbioną postawę ciała” – o pomniejszaniu piersi mówi chirurg plastyczna lek. med. Marta Lechowicz-Wilińska

Guz Wilmsa – przyczyny, objawy, leczenie, rokowania

Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka wykonali pionierską operację guza mózgu bez otwierania czaszki. "Niesamowite, jak rozwija się medycyna"

Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka wykonali pionierską operację guza mózgu bez otwierania czaszki. „Niesamowite, jak rozwija się medycyna”

We Włoszech odbyła się nietypowa operacja usunięcia guza mózgu. Pacjent był świadomy i grał na saksofonie

We Włoszech odbyła się nietypowa operacja usunięcia guza mózgu. Pacjent był świadomy i grał na saksofonie

Adrian Szałek: „Wiedziałem, że rak piersi w znakomitej większości dotyka kobiet. Ale nigdy nie miało to dla mnie pejoratywnego wydźwięku, że choruję na chorobę, która nie jest męska”

Samobadanie piersi pod prysznicem? Aga Szuścik tłumaczy, dlaczego nie jest to najlepszy wybór / istock

Samobadanie piersi pod prysznicem? Aga Szuścik tłumaczy, dlaczego nie jest to najlepszy wybór

Miała 18 lat, kiedy usłyszała, że został jej rok życia. Dziś chce nam przekazać 5 ważnych lekcji

Badanie fizykalne – co to jest i na czym polega?

Pień mózgu – budowa, funkcje, choroby i badania. Jakie objawy wskazują na jego uszkodzenie?

Miała guza wielkości główki dziecka. Teraz przestrzega innych przed bagatelizowaniem bólu pleców

„Rak to nie wyrok. Ale ignorowanie go i czekanie, aż da rozsiew, redukuje szansę przeżycia do zera”- apeluje Tomasz Rezydent

Sophie Wilmes zawiesza swoje obowiązki, żeby opiekować się ciężko chorym mężem. „Decyzja budzi największy szacunek”

Dobre nawyki dla zdrowia piersi / Fot. Pexels

6 dobrych nawyków dla zdrowia piersi

„Póki oddycham, jest mnóstwo do zrobienia”. Jola i Magda szyją turbany dla dziewczyn z całej Polski i apelują: badaj cycki!

Kobieta

Coraz mniej Polek przed 50. rokiem życia wykonuje mammografię. Konsekwencje będą tragiczne w skutkach, alarmują eksperci

Hiperkortyzolemia – co to jest, przyczyny, objawy, leczenie

Diagnostyka zespołu nelsona

Zespół Nelsona – przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie

Szyszynka

Szyszynka – lokalizacja, funkcje, zwapnienie szyszynki i guz

Iwona Xiężopolska-Krzyżańska o wędrówce z rakiem piersi

Iwona Xiężopolska-Krzyżańska: modliłam się zaledwie o pół roku, a dostałam od Boga jeszcze kilka lat

Guz prolaktynowy

Guz prolaktynowy (prolaktynoma) – objawy i leczenie

podwzgórze

Choroby podwzgórza – objawy, diagnostyka i leczenie

Piersiom, z których nie jesteśmy zadowolone, poświęcamy mniej uwagi? Ginekolożka o samobadaniu