Przejdź do treści

„Farmaceuta w świecie pediatrii”, czyli VII Wigilia PTSF pod matronatem Hello Zdrowie

Plakat promujący VII Wigilię PTSF
VII Wigilia PTSF / materiały organizatora
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

VII Wigilia PTSF to ogólnopolskie wydarzenie z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, które odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2023 r. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Tegorocznym tematem przewodnim Wigilii jest „Farmaceuta w świecie pediatrii”. Hello Zdrowie objęło wydarzenie swoim matronatem.

 

Wigilia PTSF to coroczne ogólnopolskie wydarzenie, które trwa 3 dni. W jego ramach odbywają się m.in. tematyczne wykłady i warsztaty. Przeprowadzane są treningi umiejętności miękkich, które rozwijają wśród uczestników umiejętność komunikacji z pacjentem w aptece. W tegorocznym wydarzeniu weźmie udział około 180 studentów farmacji z całej Polski.

Tematem przewodnim VII Wigilii będzie „Farmaceuta w świecie pediatrii”. Temat konferencji skupia się na pacjencie pediatrycznym, jego potrzebach i możliwościach zmniejszania działań niepożądanych występujących u dzieci podczas leczenia.

„Dynamiczny rozwój medycyny i farmacji zapewnia szeroki asortyment produktów przeznaczonych dla najmłodszych pacjentów, dlatego dostrzegamy potrzebę kształcenia się w tym kierunku. Jako PTSF zależy nam na kreowaniu jak najlepszych postaw wśród naszych członków oraz na przybliżeniu tematu opieki farmaceutycznej nad pacjentem pediatrycznym” – mówią organizatorzy wydarzenia.

W trakcie wykładów i warsztatów studentom zostaną przybliżone takie zagadnienia jak:

  • opieka farmaceutyczna w zakresie antybiotykoterapii u dzieci,
  • badania kliniczne nowych leków w pediatrii,
  • leki recepturowe przeznaczone dla najmłodszych,

Panel edukacyjny poprowadzą specjaliści z całej Polski, którzy skupią się na poszerzeniu wiedzy z zakresu opieki farmaceutycznej pacjenta pediatrycznego. W czasie wydarzenia odbędzie się także uroczysta, świąteczna Gala Wigilijna.

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji (PTSF) jest samorządną i apolityczną organizacją non-profit zrzeszającą około 1500 studentów i absolwentów farmacji z całej Polski. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Farmacji (EPSA) oraz Międzynarodowej Federacji Studentów Farmacji (IPSF). Do głównych celów organizacji należą m.in. promowanie profilaktyki zdrowotnej wśród społeczeństwa, dbanie o rozwój wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej przyszłych farmaceutów, poszerzanie wiedzy odnośnie do możliwości ścieżek kariery po studiach, a także pomoc studentom w budowaniu sieci kontaktów wśród potencjalnych pracodawców.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest 3PG. Hello Zdrowie objęło je swoim matronatem medialnym.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.