2 min.
GIF wycofał popularny lek dla astmatyków i alergików

GIF wycofał popularny lek dla astmatyków i alergików/ iStock
Najnowsze
27.01.2021
„Nowa nadzieja dla osób z depresją”. Zidentyfikowano białka, które mogą odpowiadać za zaburzenia nastroju
27.01.2021
Androgeny – czym są? Funkcje, badanie, nadmiar
27.01.2021
Fetysze – czym są, kiedy fetysz staje się niezdrowy?
27.01.2021
Monika Mrozowska pokazała zdjęcia wykonane cztery dni po porodzie. „Tak ma prawo wyglądać ciało”
27.01.2021
Dwa dni wolnego dla ozdrowieńców, którzy oddali osocze. Nowe przepisy już obowiązują
Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu leku Ventolin. Produkt, który wykorzystuje się w leczeniu astmy i alergii wycofano z powodu nieprawidłowego oznakowania. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.
Ventolin wycofany z obrotu
GIF wycofał na terenie całego kraju serię leku Ventolin. Produkt ten wykorzystywany jest w leczeniu zaburzeń oddychania u dorosłych i dzieci, szczególnie w napadach duszności związanych z astmą i alergiami. Wycofanie nastąpiło na wniosek przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego. Jako przyczynę wskazano fakt, że seria leku została oznakowana niepowtarzalnym identyfikatorem produktu leczniczego, który wskazuje odczyt serii jako wycofanej. Nie ma możliwości zmiany statusu serii w systemie.
Informacje o wycofanej serii:
Ventolin (Salbutamolum) 100 mcg/dawkę inh, aerozol wziewny, zawiesina
numer serii: XW9E, termin ważności: 10.2021
Podmiotem odpowiedzialnym jest GlaxoSmithKline (Ireland) Limited
Ventolin – co to za lek?
Ventolin jest lekiem wziewnym o działaniu rozszerzającym oskrzela i ułatwiającym swobodny przepływ powietrza w drogach oddechowych. Stosuje się go w leczeniu skurczu oskrzeli u astmatyków oraz w leczeniu odwracalnej obturacji (zmniejszenia drożności) dróg oddechowych.
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

27.01.2021
Dr n. med. Aleksandra Gąsecka-van der Pol: pacjentom kardiologicznym brakuje pomocy psychologa. Wiele czynników ryzyka zawału serca wynika z innych problemów

27.01.2021
Angelika Kuźniak: Nie myśląc o śmierci, żyjemy tak, jakby świat miał poczekać. Nie poczeka. Nie ma co odkładać na później rozmów, wyznań, miłości

27.01.2021
„Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bolesne są takie niewinne słowa, które odnoszą się do naszego własnego doświadczenia posiadania matki” – mówi Mira Marcinów, autorka książki „Bezmatek”

26.01.2021