Przejdź do treści

GIS wycofał ze sprzedaży popularny przyrząd kuchenny. Może stanowić zagrożenie dla zdrowia

Kuchnia
GIS wycofał ze sprzedaży popularny produkt kuchenny. Może stanowić zagrożenie dla zdrowia/ Rawpixel
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał ze sprzedaży łyżkę cedzakową. Powodem decyzji jest stwierdzenie migracji do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych. Produkt może stwarzać zagrożenie dla zdrowia. Koniecznie sprawdź, czy masz go w kuchni.

GIS wycofał  łyżkę cedzakową

GIS wycofał ze sprzedaży łyżkę cedzakową. Produkt nie nadaje się do kontaktu z żywnością.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych we wszystkich badanych próbek łyżki cedzakowej określonej w komunikacie. Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny należy stwierdzić, że zbadany poziom migracji może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów – czytamy w komunikacie GIS.

Szczegóły dotyczące wycofanej łyżki cedzakowej

Produkt – Łyżka cedzakowa

Opis produktu: Łyżka wykonana z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, w części użytkowej 8 podłużnych otworów. Długość całkowita 32,5 cm

Kod identyfikacyjny produktu: REF: 6409204

Kod kreskowy: 8056046092044

Importer : David jones import-export, s.l. c/.villablino 16 28947 fuenlabrada Madrid C.I.F:B-84926450

Kraj pochodzenia: Chiny

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Wycofanie łyżki cedzakowej – zalecenia dla konsumentów

Osoby, które kupiły dany produkt, powinny zaprzestać stosowania go.

Podmiot KUOMAO TRADE POLAND Sp. z o.o. odpowiedzialny za wprowadzenie produktu do obrotu w Polsce wycofuje kwestionowany produkt. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

GIS

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.