Przejdź do treści

GIS wycofuje ze sklepów popularny dodatek do włoskich dań. Może zawierać szkło

makaron z pesto
GIS wycofuje ze sklepów popularny dodatek do włoskich dań/fot. iSotck
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Pesto marki LA BIO IDEA może zawierać szkło – informuje Główny Inspektor Sanitarny. Jeśli masz w domu słoik tego włoskiego przysmaku lub planujesz zakup, zwróć uwagę na numer partii. Zgodnie z decyzją GIS produkt ma zostać wycofany ze sklepów.

 

GIS: Pesto LA BIO IDEA może zawierać szkło

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma Bio Planet S.A. wycofuje z obrotu pesto ekologicznego marki LA BIO IDEA o wskazanych poniżej danych identyfikacyjnych ze względu na możliwą obecność szkła. Chodzi o jedną partię wspomnianego pesto. Jej numer znajdziesz poniżej:

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: PESTO SYCYLIJSKIE BIO 130 g marki LA BIO IDEA
Numer partii: LE 288A FCP9
Data minimalnej trwałości: 10/2023
Producent: F.LLI Contorno SR, Via Ferdinando Gangitano 4, 90123 Palermo (PA), Włochy
Dystrybutor: Bio Planet S.A., Wilkowa Wieś 7, 05-084 Leszno

Bio Planet S.A. powiadomiła swoich odbiorców o konieczności wycofania z obrotu kwestionowanej partii produktu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują ten proces.

Główny Inspektor Sanitarny zaleca konsumetom, by nie spożywali pesto ze wskazanej partii.

Czym są ostrzeżenia GIS?

Główny Inspektorat Sanitarny zajmuje się m.in. informowaniem o niebezpiecznych dla życia lub zdrowia produktach dostępnych w sprzedaży. Ostrzeżenia pojawiające się na stronach internetowych GIS-u to wynik kontroli urzędników lub zgłoszenia producentów lub dystrybutorów. Warto dokładnie zapoznać się z treścią ostrzeżenia, aby uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.