2 min.
Jak partner może wesprzeć kobietę tuż po porodzie? Radzi położna Anna Bulczak [WIDEO]

Anna Bulczak
Pierwsze tygodnie po porodzie to czas często bardzo trudnych emocji dla kobiety. O tym, jak w tym okresie może wesprzeć ją jej partner, mówi w rozmowie z Kamilą Ryciak położna i właścicielka szkoły rodzenia oraz poradni laktacyjnej Zaufaj Położnej, Anna Bulczak.
Połóg może być łatwiejszy – dzięki partnerowi
Czas zaraz po porodzie jest bardzo trudnym okresem dla kobiety. Ból i zmęczenie psychiczne i fizyczne dają się jej we znaki w pierwszych tygodniach po narodzinach dziecka. Mężczyzna często chce pomóc swojej partnerce, ale nie wie jak.
– Po porodzie jesteśmy w ciągłym napięciu. Często mężczyzna widzi, że partnerka ma gorsze samopoczucie, ale nie chce rozmawiać. Najważniejsze jest to, żeby próbować do niej dotrzeć i słuchać, co ma do powiedzenia – podkreśla położna i właścicielka szkoły rodzenia Anna Bulczak.
Zdradza, jakie proste działania sprawią, że kobieta otrzyma niezbędne wsparcie w pierwszych tygodniach po porodzie. Oprócz tego, żeby słuchać swojej partnerki, jest jeszcze mnóstwo innych ważnych rzeczy, które może zrobić mężczyzna. Koniecznie zobacz, tę rozmowę, jeśli jesteś świeżo upieczonym tatą. A jeśli dopiero co urodziłaś, pokaż ją swojemu partnerowi.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Obejrzyj rozmowę z Anną Bulczak!
Zobacz całą rozmowę na temat tego, jak mężczyzna może wesprzeć swoją partnerkę w pierwszych tygodniach po porodzie.
W poprzednich częściach rozmowy Kamila Ryciak rozmawiała z Anną Bulczak między innymi o tym, jak wyglądają porody w czasie pandemii, co przeżywały kobiety w ciąży, szczególnie te tuż przed porodem, w czasie społecznej kwarantanny. Wszystkie części wywiadu możesz zobaczyć tu.
Zobacz także
Spodobał ci się wywiad z Anną Bulczak? Poleć go przyjaciółce
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

26.03.2023
Są wyrafinowanymi myśliwymi, którzy w wymyślny sposób uśmiercają swoje ofiary. Czy grzyby mogą uratować świat?

24.03.2023
Uważano, że ich przyczyną może być smutek, post, a nawet ciąża. Jak kiedyś leczono galopujące suchoty, czyli gruźlicę

22.03.2023
„Neurolog uznał, że nie mam zespołu Tourette’a, bo nie mam tiku przeklinania, który dotyczy 10 proc. chorych” – mówi Piotr, który z zaburzeniem tym żyje od 25 lat

21.03.2023