Przejdź do treści

Ma 103 lata i świetną formę. Najstarsza lekarka na świecie zdradza, co pozwala jej tak długo cieszyć się zdrowiem

Kobieta siedzi obok tortu z liczbą 100
Dr Gladys McGarey wymieniła zasady, którymi kieruje się w życiu. Dzięki nim dożyła 102 lat/ fot. Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„To, co jest dobre dla wielu osób, nie musi być dobre dla wszystkich. Sprawdź, co działa w twoim przypadku” – podkreśla 103-latka. Amerykańska lekarka Gladys McGarey dzieli się swoim sekretem długowieczności. Seniorka każdego dnia kieruje się kilkoma ważnymi zasadami.

„Sprawdź, co działa w twoim przypadku”

Dr Gladys McGarey podkreśla, że nie ma czasu na starzenie się. Lekarka ze Stanów Zjednoczonych ma 102 lata i wciąż może poszczycić się znakomitą formą. Jak sama o sobie mówi, jest propagatorką medycyny holistycznej i współzałożycielką American Holistic Medical Assocation. I choć przestała pracować zawodowo w wieku 86 lat, to wciąż jest aktywna. Kobieta działa w mediach społecznościowych pod nickiem „begladmd”, a jej profil na Instagramie obserwuje ponad 46 tys. internautów. Dr Gladys jest również pisarką. Nie zapomina jednak o aktywności fizycznej, na którą poświęca czas każdego dnia. Lekarka w szczególności uwielbia jazdę na rowerze i długie spacery.

Jak udało jej się dożyć tak sędziwego wieku w zdrowiu? Lekarka postanowiła podzielić się swoim sekretem długowieczności z innymi. W jednym ze swoich najnowszych nagrań udostępnionych na Instagramie dr Gladys wyjaśniła, co pomogło jej zachować tak dobrą formę i żyć ponad sto lat. Ekspertka wymieniła zasady, którymi kieruje się w życiu.

103-latka podkreśliła, że jedną z najważniejszych rzeczy jest nawadnianie się i odpowiednia dieta bogata w świeże warzywa. Lekarka każdy dzień rozpoczyna od śniadania składającego się m.in. z rodzynek i suszonych śliwek.

„Nie musisz unikać mięsa, ale jeżeli ci jakieś nie odpowiada, to go nie jedz. Nie jedz jagnięciny tylko dlatego, że ktoś mówi, że jest dobra dla wszystkich. Nie zgadzam się z tym” – tłumaczyła.

Jak przyznała lekarka, każdy powinien wybierać to, co dla niego dobre. Seniorka podkreśliła, że ważne jest także to, by unikać produktów, które nam nie służą.

„To, co jest dobre dla wielu osób, nie musi być dobre dla wszystkich” – zaznaczyła i dodała. „Sprawdź, co działa w twoim przypadku”

Seniorzy

Filary długiego życia

Dr Gladys wyjaśniła, że codziennie przestrzega także kilku innych zasad. Przede wszystkim dba o zdrowy sen, nie sięga po używki i nie zapomina o aktywności fizycznej. Skupia się także na relacjach z ludźmi. Od czasu publikacji swojej książki dr McGarey codziennie kontaktuje się z ludźmi z całego świata i rozmawia o długowieczności. Jak podkreśliła, rozmowy podnoszą ją na duchu i pozwalają realizować swój cel, jakim jest uczenie innych tego, w jaki sposób mogą długo żyć.

„Każda rzecz może cię czegoś nauczyć” – podkreśliła.

Wymieniła również sześć „filarów długiego życia”, dzięki którym dożyła szczęśliwie 103 lat. Lekarka wypunktowała:

  1. aktywny, a nie siedzący tryb życia,
  2. znalezienie sensu i celu,
  3. otaczanie się ludźmi,
  4. miłość, która „jest lekarstwem na wszystko”,
  5. oddawanie się pasji,
  6. bycie otwartym na świat i ludzi.

Dr Gladys McGarey życzymy wielu kolejnych lat w zdrowiu, a sobie jej pogody ducha i umiejętności wykorzystywania jej cennych rad w codziennym życiu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Motiversity (@motiversity)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.