Przejdź do treści

Marzena Kipiel-Sztuka odnosi się do informacji o złym stanie jej zdrowia. „Ktoś to przekręcił, udramatyzował i puścił w eter”

Marzena Kipiel-Sztuka powinna poddać się operacji wymiany stawu biodrowego
Marzena Kipiel-Sztuka powinna poddać się operacji wymiany stawu biodrowego / Źródło: MW Media
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Marzena Kipiel-Sztuka według ostatnich doniesień miała mierzyć się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Uwielbiana przez widzów Halinka z serialu „Świat według Kiepskich” miała mieć trudności z poruszaniem się. Mówiono o koniecznej operacji, ale sama zainteresowana odniosła się właśnie do tych informacji, tłumacząc, że „to kolejna bzdura” na jej temat.

Marzena Kipiel-Sztuka o problemach zdrowotnych

Rozpoznawalność przyniosła jej rola Haliny Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich”. Na ekranie bawiła do łez, ale prywatnie przeżyła wiele trudnych momentów. Przed trzydziestką Marzena Kipiel-Sztuka straciła oboje rodziców. Jej pierwsze małżeństwo zakończyło się rozwodem, kolejni partnerzy zmarli nagle (operator filmowy Mariusz Piesiewicz dostał wylewu, a mąż Przemysław Buksakowski stracił przytomność na ulicy, ale mimo prób reanimacji, nie udało się go uratować).

Aktorka zmagała się z depresją, o czym mówiła głośno, apelując do osób, które mają podobne problemy, żeby zgłaszały się po pomoc. „Nie obeszło się bez terapii, psychiatry, pobytu w ośrodku… Bez ludzi z mojego otoczenia, którzy cały czas byli przy mnie i wspierali mnie, nigdy nie wyszłabym z dołka” – mówiła w rozmowie z Plejadą. W trakcie pandemii koronawirusa gwiazda sygnalizowała w wywiadach, że doskwiera jej samotność.

Aktorka miała udzielić wywiadu do „Twojego Imperium”, w którym miała powiedzieć, że mierzy się z kolejnym problemem zdrowotnym. Chodziło o ból zlokalizowany w obrębie stawu biodrowego, który miał być na tyle poważny, że 57-latka miała mieć trudności z poruszaniem się.

„Człapię po schodach, niemiłosiernie szuram nogami i zażywam silne środki przeciwbólowe. Nie mogę spać, nie mam apetytu, trudno mi się na czymkolwiek skupić. Jak tak dalej pójdzie, wyląduję na wózku inwalidzkim” – miała powiedzieć w rozmowie z „Twoim Imperium”.

Aktorka miała dodać, że zgodnie z opinią lekarzy koniecznością w jej przypadku jest operacja wymiany stawu biodrowego. Endoprotezoplastyka stawu biodrowego, bo tak właściwie nazywa się ten zabieg, ma na celu zastąpienie zniszczonych struktur stawu endoprotezą i przywrócenie funkcjonalności całej kończynie dolnej. Dzięki operacji aktorka miałaby szansę na pozbycie się przewlekłego bólu oraz innych objawów wywołanych zniszczonym aparatem ruchu, a także odzyskać utraconą sprawność fizyczną.

Teraz okazało się, że Marzena Kipiel-Sztuka nie udzieliła żadnego wywiadu „Twojemu Imperium”, a informacje na temat jej złego stanu zdrowia nie mają wiele wspólnego z prawdą.

„Myślałam, że już nic mnie nie zdziwi. Ale dzisiaj doszły do mnie słuchy, że podobno jestem chora i niebawem wyląduję na wózku inwalidzkim. To kolejna bzdura na mój temat. Nie udzieliłam żadnego wywiadu, w którym bym o tym opowiedziała. Być może kiedyś komuś pożaliłam się, że boli mnie noga i tyle. Ktoś to przekręcił, udramatyzował i puścił w eter” – powiedziała serwisowi Plejada.

istockphoto.com

Endoproteza stawu biodrowego – ile kosztuje?

Ceny endoprotezoplastyki wykonywanej prywatnie wahają się od 16 do nawet 22 tys. złotych w zależności od kliniki, jej renomy, lokalizacji, a także zakresu przeprowadzonego zabiegu czy rodzaju znieczulenia.

Proces rekonwalescencji po endoprotezoplastyce biodra zwykle trwa około 15 tygodni. Zwykle, bo w praktyce to, jak długo potrwa rehabilitacja, wyznaczają kondycja stawu po zabiegu, stopień zaangażowania pacjenta w rehabilitację szpitalną i poszpitalną, rodzaj zastosowanej endoprotezy, a także wystąpienie powikłań.

Zobacz także

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

kobieta z bolącymi plecami

Czym jest spondyloartropatia zapalna i jak ją leczyć?

Uważano, że jest karą za zepsucie moralne, chorym upuszczano krew, podawano opium i kamienie szafiru. Jak kiedyś leczono dnę moczanową / ilustracja: Joanna Zduniak (Rawpixel.com, Adobe Stock, Wellcome Collection)

Uważano, że jest karą za zepsucie moralne. Chorym podawano opium i kamienie szafiru. Jak kiedyś leczono dnę moczanową

Noga z butem i rumiankiemm za butem

Czy na ból stawów pomagają ciepłe okłady?

Kobieta ćwiczy

Twoje biodra są zbyt mało elastyczne? Oto zestaw ćwiczeń, które pomogą je rozruszać

Ból kostki – przyczyny, objawy i metody diagnostyczne. Co na skręconą kostkę?

Caroline Wozniacki

Caroline Wozniacki: „Byłam u sześciu lekarzy, zanim usłyszałam diagnozę”. Specjaliści bagatelizowali jej objawy

dna moczanowa

Jak pozbyć się kwasu moczowego i co podwyższa jego stężenie? Wyjaśniamy

8 rzeczy, za które pokochają cię twoje stawy. Nie tylko wysiłek fizyczny!

Ból pośladka – przyczyny, diagnostyka i leczenie. Ból pośladka a rwa kulszowa

Trzaskający palec – przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie. Kiedy konieczny zabieg?

Ból nadgarstka – co robić, gdy utrudnia Ci życie? Jak pokonać zespół cieśni nadgarstka?

Zdjęcie kobiecych pośladków w jeansach. Kobieta trzyma w ręku kwiat

Zespół martwego pośladka. Jak powstaje i jak go rozpoznać? Wyjaśnia fizjoterapeutka

Kobieta leży na łące z psem

Czy wiosna szkodzi zdrowiu? Sprawdź, jakie dolegliwości mogą się wraz z nią pojawić, i jak sobie z nimi poradzić

Kwas moczowy we krwi – badanie, niskie i wysokie stężenie

„Ciało bez wątpienia lubi aktywność. Ale sport trzeba przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza”. Jak nie zaczynać aktywności, mówi Andrzej Pyda

kobieta trzymająca się za mięsień

Mięsień naramienny – budowa, funkcje, ćwiczenia

Wkładki ortopedyczne do butów – rodzaje, skuteczność i zasady doboru

Zespół bolesnego barku – przyczyny, objawy, rehabilitacja

Babeszjoza – źródła zakażenia, objawy, leczenie, powikłania

Kobieta trzyma się za bolące biodro

Ból biodra – przyczyny, objawy, zapobieganie i leczenie

kobieta ćwiczy rozciąganie

Ćwiczenia na biodra – jak je poszerzyć, jak z nich schudnąć, co na ból bioder?

ręka i liść

Regeneracja stawów. Jak to się robi? Co najlepiej jeść?

Bóle stawów – jak leczyć? Jak można wspomóc się dietą?

Ból kolan

Ból kolan – ćwiczenia, które wzmocnią bolące kolana