Przejdź do treści

Nieuleczalnie chora Celine Dion na Grammy 2024: ”Jestem szczęśliwa, że tu jestem”

Na zdjęciu Celine Dion - Hello Zdrowie
Celine Dion od kilku lat zmaga się z niezwykle rzadką chorobą neurologiczną źródło: Neilson Barnard/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Celine Dion pierwszy raz od długiego czasu pojawiła się publicznie. Podczas gali Grammy 2024 wręczyła nagrodę za najlepszy album roku. Obecność kanadyjskiej gwiazdy, która od kilku lat zmaga się z zespołem sztywności uogólnionej (zespół Moerscha-Woltmanna), była dla uczestników gali wielką niespodzianką i zaskoczeniem. 

Wiwaty i oklaski

Grammy Awards to jedna z najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród z wieloletnią tradycją. Najnowsza, już 66. gala Grammy, odbyła się w Los Angeles w niedzielę 4 lutego. Ceremonię wręczenia statuetek za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki poprowadził Trevor Noah, komik i aktor pochodzący z RPA. Na rozdaniu nagród pojawiła się niespodziewanie Celine Dion. Wokalistka od kilku lat zmaga się z niezwykle rzadką chorobą neurologiczną. To zespół sztywności uogólnionej (zespół Moerscha-Woltmanna). Choroba ta sprawia, że chorzy stają się „ludzkimi posągami”. Chorobę charakteryzuje postępujące sztywnienie mięśni, a niekiedy dochodzi również do bolesnych skurczy mięśni wywołanych różnymi bodźcami, takimi jak gwałtowne dźwięki czy emocje. Kanadyjska wokalistka została przywitana ogromnymi brawami. Kiedy wchodziła na scenę, w tle leciał jej przebój „The Power of Love”, a tłum na jej widok zaczął wiwatować. Artystka nie kryła wzruszenia.

„Dziękuję wam wszystkim, kocham was. Kiedy mówię, że jestem szczęśliwa, że tu jestem, naprawdę mówię to szczerze z głębi serca. Ci, którzy mieli wystarczająco dużo szczęścia, aby być tutaj na rozdaniu nagród Grammy, nigdy nie mogą brać za pewnik ogromnej miłości i radości, jaką muzyka wnosi do naszego życia i ludzi na całym świecie”- wyznała. 

Celinie Dion pojawiła się na gali w roli osoby wręczającej statuetkę za najlepszy album minionego roku. Z jej rąk otrzymała ją Taylor Swift za płytę „Midnights”. Celine Dion sama ma na koncie 5 nagród Grammy oraz 16 nominacji.

Ostatnio Celine Dion była widziana publicznie w listopadzie 2023 r. w rezydencji Katy Perry w Las Vegas w Resorts World Theatre. Jej obecność dała nadzieję fanom nadzieję na powrót na scenę. Jednak pojawiła się tam tylko jako widz – została zmuszona odwołać swoje występy z powodu choroby.

Celine Dion- HelloZdrowie

„Ma nadzieję, że znów będzie występować”

O stanie zdrowia kanadyjskiej wokalistki regularnie informuje jej siostra. W styczniu tego roku magazyn „OK!” opublikował najnowsze doniesienia pochodzące z anonimowego źródła. Osoba z bliskiego otoczenia artystki poinformowała, że Celine Dion nie jest w stanie samodzielnie siedzieć. Nie traci jednak nadziei na lepsze jutro i nie użala się nad sobą.

„Ma nadzieję, że wyzdrowieje, a nawet znów będzie występować. Jej odporność jest niezwykła” — powiedział anonimowy informator dla magazynu „OK!”

Niedawno Celine Dion za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała swoich fanów, że postanie film dokumentalny opowiadający o jej chorobie. Będzie nosił tytuł „I Am: Celine Dion”. Trafi on na platformę streamingową Amazon Prime Video. Nie jest jednak znana jeszcze data premiery.

 

Źródło: buzzfeed.com, thenews.com.pk

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.