Przejdź do treści

Pani Fizjotrener pokazała, jak naprawdę wyglądają brzuchy po ciąży. „Bądźcie dla siebie wyrozumiałe i łaskawe”

Pani Fizjotrener pokazała, jak naprawdę wyglądają brzuchy po ciąży. "Bądźcie dla siebie wyrozumiałe i łaskawe"
Pani Fizjotrener pokazała, jak naprawdę wyglądają brzuchy po ciąży. "Bądźcie dla siebie wyrozumiałe i łaskawe"/ iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Patrzysz na zdjęcia influencerek, które tuż po porodzie mają idealny brzuch i czujesz presję, żeby też taki mieć? A może jesteś jeszcze przed porodem i obawiasz się, jak będzie po nim wyglądał twój brzuch? „Bądźcie dla siebie wyrozumiałe i łaskawe! Dla siebie i dla innych kobiet” – apeluje Gosia Włodarczyk, czyli Pani Fizjotrer, która udowodniła, że brzuch po ciąży… niejedno ma imię. 

Każdy inny, wszystkie piękne

„Tak wyglądają brzuchy po ciąży – wasze, moich obserwatorek, polskich mam prowadzących różne życie. Wśród tych zdjęć są brzuchy zawodowych trenerek, miłośniczek sportu oraz kobiet, które aktywności fizycznej nie uprawiają wcale lub mało”  – pisze Pani Fizjotrener na swoim profilu na Instagramie.

Kolaż ze zdjęć, który udostępniła, przedstawia kolejno brzuchy:

  1. do miesiąca po ciąży,
  2. dwa miesiące po ciąży,
  3. trzy miesiące po ciąży,
  4. cztery miesiące po ciąży,
  5. pięć-sześć miesięcy po ciąży
  6. dziewięć-dwanaście miesięcy po ciąży,
  7. rok i więcej po ciąży.

Jak pisze Gosia Włodarczyk, w ciąży następuje szereg zmian w kobiecym ciele, powłoki brzucha są rozciągnięte a ich praca zaburzona. Zaznacza, że powrót tkanek do elastyczności i funkcji sprzed ciąży trwa wiele miesięcy, nawet do dwóch lat. Dodatkowo może to utrudniać: rozejście mięśnia prostego brzucha, dysfunkcje dna miednicy, blizna po cesarskim cięciu i szereg innych pociążowych zmian, które muszą się wycofać, często z pomocą specjalisty.

„Bądźcie dla siebie wyrozumiałe i łaskawe! Dla siebie i dla innych kobiet” – apeluje.

Kobiety odpowiadają na post

Szybko okazało się, że to problem, z którym zmaga się wiele kobiet.

„Nawet nie wiesz, jak ten post był mi potrzebny. Powoli wracam na dobre tory, ale niestety ten 'instagramowy świat’ jest przepełniony zdjęciami nienagannych brzuchów w 1, 2 miesiące po porodzie itp. Jasne, motywacja jest potrzebna, brzuch sam się nie zrobi, ale często wrzucane do sieci zdjęcia, prowadzone profile itp. są raczej bodźcem do depresji dla tych, które się starają, ale potrzebują czasu na osiągnięcie zadowalających efektów” – pisze w komentarzu jedna z nich.

„Jaki by nie był, przez 9 miesięcy był domem dla naszych skarbów. A to jest najważniejsze” – podkreśla inna.

Pani Fizjotrener – kim jest?

Gosia Włodarczyk, czyli Pani Fizjotrener, jest fizjoterapeutką i trenerką personalną kobiet, która w szczególności zajmuje się terapią rozejścia mięśnia prostego brzucha, blizn i dna miednicyNie boi się mówić o tematach tabu. Często też uświadamia kobiety, które niejednokrotnie nie zdają sobie sprawy z tego, że jakaś dolegliwość może ich dotyczyć.

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych fizjoterapeutek w sieci. Obecnie jej konto na Instagramie obserwuje ponad 42 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Jak wygląda brzuch po ciąży? ?Tak wyglądają brzuchy po ciąży Wasze, moich obserwatorek, polskich mam prowadzących różne życie. ?Wśród tych zdjęć są brzuchy zawodowych trenerek, miłośniczek sporu oraz kobiet które aktywności fizycznej nie uprawiają wcale lub mało. ?w ciąży następuje szereg zmian w kobiecym ciele, powłoki brzucha są rozciągnięte a ich praca zaburzona. Powrót tkanek do elastyczności i funkcji sprzed ciąży trwa wiele miesięcy, nawet do dwóch lat. Dodatkowo może to utrudniać rozejście mięśnia prostego brzucha, dysfunkcje dna miednicy, blizna po cesarskim cięciu i szereg innych pociążowych zmian które muszą się wycofać, często z pomocą specjalisty. ❤️ bądźcie dla siebie wyrozumiałe i łaskawe! Dla siebie i dla innych kobiet. Zdjęcia przedstawiają kolejno Wasze brzuchy: 1. Do miesiąca po ciąży 2. 2 miesiące 3. 3 miesiące 4. 4 miesiące 5. 5-6 miesiacy 6. 9-12 miesięcy 7. Rok i więcej po ciąży

Post udostępniony przez Gosia Włodarczyk (@pani_fizjotrener)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?