Rusza wyjątkowe wydarzenie – konferencja „O chorowaniu po ludzku” – pod matronatem medialnym Hello Zdrowie!
W sobotę, 11 lutego – w Światowy Dzień Chorego – rusza bezpłatna konferencja online „O chorowaniu po ludzku”. Jej celem jest poruszenie istotnych tematów dla wszystkich osób, które żyją z chorobą przewlekłą. Hello Zdrowie objęło wydarzenie swoim matronatem medialnym!
Konferencja „O chorowaniu po ludzku”
Fundacja Ludzie i Medycyna w ramach projektu „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom razem z Tobą” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele organizuje wyjątkowe wydarzenie – konferencję „O chorowaniu po ludzku”. Spotkanie odbędzie się na platformie Gridaly, 11 lutego 2023 roku, w Światowy Dzień Chorego, a dostęp do niego będzie bezpłatny.
W trakcie konferencji na wirtualnej scenie wystąpi 12 mówców i mówczyń — niezwykłych ekspertów, którym tematy pacjenckie są bardzo bliskie! Wśród zaproszonych gości są specjaliści w danej dziedzinie: lekarze, badacze i psychologowie oraz eksperci przez doświadczenie, czyli pacjenci i pacjentki, którzy pomimo choroby przewlekłej i związanymi z nią obciążeniami, prowadzą aktywne życie zawodowe. Podczas spotkania będą chcieli podzielić się swoją wiedzą i życiowym doświadczeniem, które może pomóc w odnalezieniu własnej drogi w chorobie. Eksperci chętnie odpowiedzą również na wszelkie zadane pytania.
Jakie tematy będą poruszane?
Na konferencji zostaną poruszone tematy istotne dla wszystkich pacjentów żyjących z choroba przewlekłą, niezależnie od tego jaką. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, wszystko po ty, by głos pacjentów z chorobami przewlekłymi stał się słyszalny zarówno w dyskusjach dotyczących kwestii medycznych, jak i społecznych.
Poruszane tematy to:
- Obraz choroby, czyli o indywidualnym podejściu do choroby i jakim zmianom może ulegać, a także jak może wpływać na komfort życia codziennego;
- Jak ważny jest głos pacjentów w chorobie i jak można go odzyskać;
- Łączenie pracy z chorobą przewlekłą;
- Poszukiwanie rzetelnych informacji w Internecie.
PLAN WYKŁADÓW:
- 9:30 – Powitanie uczestników
- 10:00 – Obraz choroby
- 11:00 – Odzyskać głos
- 12:00 – Praca a choroba przewlekła
- 13:00 – Poszukiwanie informacji w Internecie
Uczestnicy konferencji będą mogli również wziąć udział w warsztatach, które skierowane są do osób z chorobami przewlekłymi. Pacjenci będą mogli dowiedzieć się:
- Jak kształtuje się obraz własnej choroby i jak można go modyfikować?
- Jak rozmawiać z lekarzami o swojej chorobie?
- Choroba przewlekła i praca – jak łączyć chorobę z pracą i jak o chorobie rozmawiać w miejscu pracy?
- W jaki sposób weryfikować informacje znalezione w Internecie na temat choroby i metod terapii?
PLAN WARSZTATÓW:
- 11:00 – Obraz choroby
- 12:00 – Odzyskać głos
- 13:00 – Praca a choroba przewlekła
- 14:00 – Poszukiwanie informacji w Internecie
Osoby, które chcą wziąć udział w warsztatach, muszą zapisać się na nie do dnia 6.02.2023. Po szczegóły organizatorzy wydarzenia zapraszają na fanpage na Facebooku: pacjencipacjentomapp oraz ludzieimedycyna.
Rozmowy z ekspertami
W ramach konferencji goście będą mieli dostęp również do rozmów ze specjalistami, które będą się odbywać w osobnych “pokojach” po zamknięciu poszczególnych bloków tematycznych.
Hello Zdrowie objęło wydarzenie swoim matronatem medialnym!
Zobacz także
Polki umierają, choć nie muszą. Te same choroby w innych krajach europejskich są całkowicie uleczalne
Nieleczona skraca życie nawet o 10 lat. „Nie mówiłam o wszystkich objawach, bo bałam się oskarżeń o udawanie”. O życiu z akromegalią opowiada Katarzyna Marcinkowska
Karolina Szymczak: Przeszłam przez tabun lekarzy. Mówili mi, że miesiączka boli i że to normalne
Polecamy
Lekarze z Olsztyna dali Cristinie z Angoli nowe życie. Teraz 16-latka chce pójść w ich ślady
„Moje nogi podwoiły objętość, skóra bolała, jakby miała pęknąć”. Lekarz tylko wzruszał ramionami: „taka pani uroda”
Przełom w badaniach nad stwardnieniem rozsianym. Potwierdzono związek z wirusem, z którym każdy z nas mógł mieć styczność
Bezpłatna infolinia dla pacjentów czynna przez całą dobę. „To krok ku poprawie jakości opieki zdrowotnej”
się ten artykuł?