Przejdź do treści

Sharon Osbourne drastycznie schudła. Teraz przestrzega przed Ozempikiem

Na zdjęciu Sharon Osbourne- HelloZdrowie
Sharon Osbourne ostrzega przed niebezpieczną metodą odchudzającą Fot. Katja Ogrin/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Sharon Osbourne od dawna boryka się z zaburzeniami odżywiania. Żeby osiągnąć wymarzoną wagę, postanowiła sięgnąć po Ozempic – lek na cukrzycę. Nie dość, że drastycznie schudła, to teraz nie jest w stanie przybrać na wadze. W najnowszym wywiadzie przestrzega przed medykamentem, który może zrujnować zdrowie. 

„Ważę mniej niż 45 kilogramów i nie chcę tego”

Sharon Osbourne jest brytyjską osobowością telewizyjną oraz producentką muzyczną. Prywatnie, żoną legendy rocka, Ozzy’ego Osbourne’a. 71-latka wyznała w wywiadzie dla „Daily Mail”, że zaczęła przyjmować Ozempic w grudniu ubiegłego roku, ale „od jakiegoś czasu już go nie stosuje”. Ozempic to lek dla chorych na cukrzycę, ale coraz więcej osób używa go jako środka odchudzającego. Tak było także w przypadku gwiazdy. Semaglutyd, aktywny składnik leku, powoduje redukcję masy ciała. Sharon Osbourne stosując go, schudła już 20 kilogramów. Zdaniem Osbourne lek sprawił, że nie jest w stanie przybrać na wadze.

Jestem zbyt wychudzona i nie mogę przybrać na wadze. Czuję, że jestem za chuda. Ważę mniej niż 45 kilogramów i nie chcę tego”- powiedziała.

Ozempic to lek przeznaczony dla osób z niedostatecznie kontrolowaną cukrzycą typu 2, który powinien dopełniać odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną. Jego działanie polega na obniżeniu stężenia cukru we krwi. Lekarze przepisują go także diabetykom, którzy nie mogą przyjmować metforminy.

Coraz więcej się mówi o tym, że po lek sięgają także osoby borykające się z otyłością. Lek został wręcz okrzyknięty świetnym środkiem na odchudzanie. To sprawiło, że zwiększył się na niego popyt do tego stopnia, że zaczęło brakować go w aptekach. Wzrosła też jego cena.

Przyjmowanie Ozempicu jako środka na redukcję wagi budzi coraz większe kontrowersje.  Sharon Osbourne po trudnych doświadczeniach z Ozempicem postanowiła przestrzec innych przed stosowaniem produktu.

Ostrzegam, aby nie sprzedawać go nastolatkom. To po prostu zbyt łatwe – stwierdziła. – Można schudnąć bardzo dużo i szybko się od niego uzależnić, co jest bardzo niebezpieczne. Nie mogłam przestać się odchudzać i zrzuciłam ponad 19 kilogramów. Teraz nie mogę sobie już pozwolić na to, aby chudnąć dalej”.

„Nigdy nie byłam pięknością”

71-latka we wcześniejszej rozmowie z mediami wyznała, że bardzo źle tolerowała ten lek. Miał negatywny wpływ na jej żołądek.

 „Przez kilka miesięcy byłam bardzo chora. Przez pierwsze kilka miesięcy po prostu czułam mdłości. Każdego dnia czułam mdłości, mój żołądek był rozstrojony” – przywołuje jej słowa „The Mirror”

Sharon Osbourne od zawsze uważała się za pulchną i walczyła z nadwagą. Przeszła operację zmniejszenia żołądka. To nie był pierwszy raz, kiedy Sharon tak mocno ingerowała w swój wygląd. W wywiadzie opowiedziała o bardzo kosztownej operacji plastycznej, na którą zdecydowała się, aby wyglądać „atrakcyjnie”.

„Nigdy nie byłam pięknością. Nigdy nie dostałam takiego błogosławieństwa”

 


źródła: The Mirror, Daily Mail

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.