Przejdź do treści

Składnikiem i nawykiem do zdrowszego mózgu, czyli czym jest Brain Society

mężczyzna zaglądający do mózgu - ilustracja wektorowa
źródło: iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Przyzwyczailiśmy się do suplementów, które mają poprawić stan włosów, skóry, wzmocnić odporność, poprawić metabolizm… Mogłoby się wydawać, że już żadna część ciała nie pozostaje niezaopiekowana.

Tymczasem – kiedy ostatnio zrobiłaś/eś coś dla zdrowia swojego mózgu?

Powiedzieć,  że mózg to nasze najważniejsze narzędzie pracy to stanowczo za mało. Odpowiada nie tylko za to, jak szybko przyswajamy nową wiedzę. Od niego zależy, czy pracuje nam się sprawnie, czy panujemy nad stresem, czy osiągamy ten stan koncentracji, w którym praca „płynie sama” – czy też wręcz przeciwnie: nie możemy skupić uwagi, stale przegrywając z otaczającymi nas rozpraszającymi bodźcami. To jednak nadal nie wszystkie jego możliwości. Mózg to znacznie więcej – to także centrum zarządzania emocjami. To tu rodzi się poczucie szczęścia, gniew, ekscytacja, smutek. To on sprawia, że jesteśmy w stanie czuć mobilizację, potrafimy wyznaczyć sobie cel i konsekwentnie do niego dążyć, a po drodze wyciągać wnioski i ucząc się na własnych błędach.

Pracowity, choć niepozorny

Każde wspomnienie, informację, uczucie, które znamy, jest efektem pracy mózgu i procesów bardziej złożonych niż możliwości najbardziej wyrafinowanego komputera.

Nasz niepozorny, nieco ponad kilogramowy „dysk twardy” zużywa aż 20% dziennego przydziału energetycznego organizmu. Wytwarza wystarczającą ilość prądu, żeby zasilić żarówkę. Impulsy elektryczne biegną tu z przez całą dobę, bez względu na to, czy intensywnie pracujemy, czy śpimy – z prędkością 350 kilometrów na godzinę, uwalniając kaskadę reakcji neuroprzekaźników; serotoniny, dopaminy, czy acetylocholiny.

Suplementy dla mózgu

Z myślą o docenieniu pracy mózgu i poprawie jego możliwości marka Brain Society stworzyła autorską serię pakietów produktywności – unikalnych połączeń składników, które wspierają wzajemnie swoje działanie dla optymalnych efektów. W ofercie znajdują się i zaczerpnięte z medycyny wschodniej adaptogeny – czyli substancje wspomagające organizm w sytuacjach nadmiernego stresu – i nootropy, jak na przykład usprawniający funkcje poznawcze ALCAR, czyli acetyl-l-karnityna. Znalazły się tu także prekursory neuroprzekaźników, jak tyrozyna, której organizm używa do produkcji dopaminy – substancji kluczowej dla motywacji i chęci do działania, oraz kurkumina, której kojące właściwości wpływają na spowolnienie starzenia się komórek i zmniejszanie stanów zapalnych – co w świetle najnowszych badań okazuje się kluczowe w przeciwdziałaniu depresji i lękowi.

zmęczona kobieta w pracy

Czy ingerowanie w pracę mózgu jest bezpieczne?

Nasza ostrożność w suplementacji skierowanej na poprawę funkcji poznawczych, takich jak pamięć, koncentracja może wynikać z przekonania, że nie należy ingerować zewnętrznie w pracę mózgu. Tymczasem każdego dnia mniej lub bardziej świadomie wpływamy na jego biochemię – pijąc kawę dla odgonienia senności, sięgając po czekoladę dla poprawienia humoru, o napojach energetycznych czy alkoholu już nie wspominając.

Na biochemię mózgu wpływamy także własnym zachowaniem. Szlaki neuronalne, którymi przewodzone są sygnały w mózgu, można przyrównać do wydeptanych ścieżek – utrwalają się te, z których najczęściej korzystamy, a wraz z nimi – nasze zachowania. Dotyczy to i korzystnych nawyków, i szkodliwych przyzwyczajeń – od prokrastynacji, przez apetyt na niezdrowe jedzenie, aż po nałogi.

Brain Society w doborze substancji do swojej oferty kieruje się standardami wiarygodności – nie sprzedaje składników, których działania nie sprawdzono w badaniach z udziałem ludzi. Dba także o pozyskanie patentowanych substancji, standaryzowanych dawek składników aktywnych o bezpiecznych formułach, odpowiednich dla osób o ograniczeniach dietetycznych.

Kompleksowy program

Podejście Brain Society jest kompleksowe – oferuje nie tylko suplementy, ale i narzędzia mające pomóc w uważnym monitorowaniu swojego postępu i poszerzeniu wiedzy na temat mózgu. Statystyki pokazują bowiem, że Polacy kupują suplementy chętnie, ale mają problem z regularnością w ich przyjmowaniu, a co za tym idzie – nie doświadczają pełnego potencjału ich działania. Celem Brain Society jest indywidualne podejście do potrzeb – stąd dobór składników pod kątem poprawy, przykładowo: zdolności koncentracji, sprawności pamięci czy redukcji szkodliwego wpływu stresu na samopoczucie – oraz wsparcie w budowaniu wiedzy i nawyków potrzebnych, aby odkryć pełniejszy potencjał możliwości mózgu.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.