Aleksandra Tchórzewska „Nie chciałem dalej żyć. Czułem się, jakbym tonął”. Ed Sheeran opowiedział o zaburzeniach odżywiania, depresji i uzależnieniu Ed Sheeran niechętnie dzieli się swoim życiem prywatnym. Jednak zdecydował się opowiedzieć o trudnej przeszłości w wywiadzie dla magazynu Rolling Stone. "Są pewne rzeczy, o których ciężko mi się mówi, gdyż czuję się… 24.03.2023 5 min.
Ewa Wojciechowska Jane Fonda o zaburzeniach odżywiania: „Wtedy nie wiedziałam, że to ma w ogóle jakąś nazwę, że da się to leczyć” "Jeśli objadasz się, a potem wymiotujesz, potrzebujesz trzech lub czterech dni, by się zregenerować. Wychodzenie z tego było bardzo, bardzo trudne" - mówiła amerykańska aktorka i aktywistka Jane Fonda. Ikona Hollywood wróciła… 16.12.2022 4 min.
Ewa Podsiadły-Natorska „Zaburzenia odżywiania u dorosłych pociągają za sobą bardzo wysokie koszty w relacji” – mówi psycholożka Marta Cieśla – Kobiety z zaburzeniami odżywiania stosują szereg strategii, które mają sprawić, żeby prawda nie wyszła na jaw. Jeśli jednak inni nie wiedzą o naszym cierpieniu – bo to jest ogromne cierpienie – to nas nie rozumieją i nie… 03.11.2022 10 min.
Ewa Podsiadły-Natorska „Słyszałam, że jestem nieprofesjonalna, gruba, nie umiem pozować i nigdy nic nie osiągnę” – mówi Magdalena Zalejska, modelka curvy 06.12.2021 8 min.
Aneta Wawrzyńczak „Słyszę często, że problemy pojawiły się w marcu-kwietniu zeszłego roku”. Terapeutka i psychodietetyk o tym, jak pandemia wpływa na zaburzenia odżywiania - Z jednej strony wzrosła liczba sytuacji, które powodują napięcie, np. nowe warunki pracy, brak umiejętności komunikowania się z najbliższymi, częstsze spotkania z domownikami, którzy powodują napięcie. A jednocześnie… 07.04.2021 10 min.
Ewa Wojciechowska „Kompulsywne objadanie się jest jak branie na kredyt energii, której nie masz” – alarmuje dietetyczka "Napady objadania nie są problemem samym w sobie. One są tylko objawem. Objawem tego, że z jakiegoś powodu w twoim życiu jest zbyt dużo napięcia i stresu" 07.04.2021 3 min.
Anna Jastrzębska „Bodyshaming to jest czysta nienawiść”. Ola Serocka o swoich zmaganiach z zaburzeniami odżywiania „Pediatra mówiła mojej mamie, że tuczy prosię." Projektantka graficzna i malarka, prowadząca na Instagramie profil @pani_serolka, w rozmowie z „Hello Zdrowie” dzieli się historią swojej choroby, której „nie dała się zjeść”. 10.08.2020 11 min.
Ewelina Kaczmarczyk Extreme hunger – co to jest i czym różni się od kompulsywnego jedzenia? Wyjaśnia psychodietetyczka - To trochę przypominało moje napady na jedzenie, ale rozumiałam, że jest mi to potrzebne i że ten okres po prostu minie. Przestałam wymiotować, jadłam dużo więcej i przez to waga wróciła do wyjściowej. Ale tak naprawdę… 09.07.2020 6 min.
Magdalena Bury Bulimia – przyczyny, objawy, leczenie Bulimia, zwana także „wilczym głodem” czy "żarłocznością psychiczną", to jedno z najniebezpieczniejszych zaburzeń odżywiania. To odmiana łaknienia wzmożonego. Chorująca na bulimię osoba objada się - kompulsywnie, ale przez krótki czas. 01.04.2020 5 min.
Magdalena Bury Kompulsywne objadanie się, bo „zasłużyłaś”, to zaburzenia odżywiania. Tak samo jak 3 godziny spędzone na cardio, bo zjadłaś pizzę Podjadasz nocą? Chodzisz do znajomych ze swoimi pudełkami z jedzeniem, ponieważ nie chcesz jeść czegoś bardziej kalorycznego? Kompulsywnie się objadasz, bo miałaś ciężki dzień w pracy. - To zaburzenia odżywiania - mówi Marta… 03.02.2020 5 min.
Katarzyna Głuszak Zaburzenia odżywiania – jakie są rodzaje? Jak wygląda leczenie? Zaburzenia odżywiania to problem, którego źródło kryje się nie tylko w lodówce. Zwykle są efektem nawarstwionych wielopłaszczyznowych trudności. Zaburzenia odżywiania to nie moda czy fanaberia. To choroba psychiczna, która… 15.01.2020 10 min.
Katarzyna Głuszak Kompulsywne objadanie się. Jak sobie z tym radzić? Objadanie się teoretycznie nie jest tak groźne, jak anoreksja albo bulimia. W końcu zdarza się raz na jakiś czas. Później są wyrzuty sumienia i przestrzeganie racjonalnej diety oraz zdrowego trybu życia. Aż do następnego ataku. 08.01.2020 6 min.
Urszula Gruszka „Do bulimii należy podejść jak do choroby intymnej”. HZ kontra mity #11 Bulimia O bulimii należy rozmawiać delikatnie, z wyczuciem, z troską. Mówi się o niej coraz więcej, przełamując tabu tej choroby. W ramach cyklu HZ kontra mity, o rozmowę poprosiliśmy Natalię Słowik, która opowiedziała o… 27.12.2019 6 min.
Urszula Gruszka „Dzisiaj uświadamiam kobiety, że mogą o siebie dbać, ale żeby robiły to z głową, bo jeśli tylko odłożą ją na półkę, a w zamian wybiorą ciało, to już po nich”. Rozmawiamy z Martą Kieniuk-Mędrala o zaburzeniach odżywiania 12.06.2019 12 min.
Jolanta Pawnik Rosną kolejne pokolenia córek, których matki odchudzają się całe życie. Psycholog i psychoterapeuta Paulina Chojecka-Dragon opowiada o coraz młodszych dziewczynkach, które do niej trafiają – Niektóre dziewczynki już w 10.-12. roku życia mają mocno wdrukowane schematy związane z jedzeniem – mówi Paulina Chojecka-Dragon z krakowskiego Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Terapii Schematów „Mind Works”. 04.04.2019 8 min.
Jolanta Pawnik „Postanowiłam, że to ja wydymam bulimię, a nie ona mnie”. Aleksandra Dejewska o wyjściu z zaburzeń odżywiania Inni pilnowali diety, ja kompulsywnie ćwiczyłam, wymiotowałam lub głodziłam się. To był mój sposób na kontrolowanie wagi i nie widziałam w tym nic złego. Zawsze zakładałam, że zaakceptuję siebie jak osiągnę coś tam, … 18.03.2019 12 min.