Przejdź do treści

„Nie chciałem dalej żyć. Czułem się, jakbym tonął”. Ed Sheeran opowiedział o zaburzeniach odżywiania, depresji i uzależnieniu

Ed Sheeran zdecydował się na osobiste wyznanie, żeby zwiększyć świadomość w społeczeństwie na temat zaburzeń odżywiania\Fot. Tiffany Rose/Getty Images for GBK Brand Bar
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Ed Sheeran niechętnie dzieli się swoim życiem prywatnym. Jednak zdecydował się opowiedzieć o trudnej przeszłości w wywiadzie dla magazynu Rolling Stone. „Są pewne rzeczy, o których ciężko mi się mówi, gdyż czuję się szalenie niekomfortowo. Wiem jednak, że dobrze jest być szczerym w tym temacie. Wiele osób zmaga się z podobnymi problemami, które ze wstydu ukrywa” – wyznał w poruszającej rozmowie.

„Czułem się przy nich zwyczajnie gruby”

Ed Sheeran to brytyjski kompozytor, wokalista, instrumentalista i producent muzyczny, który podbił serca publiczności na całym świecie. Początkowo był ulicznym grajkiem, teraz jego teledyski mają miliardy odsłon. Pochodzący z prowincji brytyjski muzyk wielokrotnie był nagradzany podczas prestiżowych wydarzeń muzycznych m.in.: Grammy, Brit Awards, MTV Video Music Awards czy People’s Choice Award. Mimo ogromnych sukcesów pozostaje skromnym człowiekiem, stroniącym od celebryckiego życia. Wcześniej rzadko też mówił o swoim życiu prywatnym. Teraz jednak, w rozmowie z dziennikarzem Rolling Stone Brianem Hiattem, muzyk opowiedział o swoich chorobach, uzależnieniach i najtrudniejszych chwilach w życiu.

Jednym z zaburzeń, z jakimi się borykał, była bulimia. Przyczyniło się do niej to, że wokalista był nieustannie porównywany do innych muzyków: np. Justina Biebera, Shawna Mendesa czy członków One Direction.

„Oni wszyscy mają świetne sylwetki. Dlaczego ja nie mam sześciopaku? Czułem się przy nich zwyczajnie gruby. Szybko znalazłem jednak odpowiedź – po prostu kocham kebaby i piwo. Złapałem się na tym, że robiłem to, co Elton (John — red.) opisał w swojej książce – opychałem się, a później wymiotowałem. Nie potrafiłem wtedy przestać. Poczucie winy i natrętne myśli doprowadziły do zaburzeń odżywiania. Teraz staram się przekuwać to w coś dobrego” powiedział.

Na szczęście udało mu się pokonać bulimię. Jak mówi, dziś zamiast się objadać, skupia się na rodzinie, ćwiczeniach oraz pracy. Mówienie o zaburzeniach odżywiania nie było łatwe dla brytyjskiego muzyka.

„Są pewne rzeczy, o których ciężko mi się mówi, gdyż czuję się szalenie niekomfortowo. Wiem jednak, że dobrze jest być szczerym w tym temacie, wiele osób zmaga się z podobnymi problemami, które ze wstydu ukrywa” – zauważył.

„Nie chciałem dalej żyć”

Sheeran w wywiadzie opowiedział także o depresji, na którą choruje od lat. Już w dzieciństwie zmagał się z brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Jąkał się, nie był wysportowany i miał czuprynę rudych włosów – to dało kolegom pożywkę, żeby się z niego wyśmiewać. Depresja dopadła go w dorosłym życiu. Najtrudniejszym czasem był dla niego luty 2022. Wtedy nałożyły się na niego trudne wydarzenia: wokalista stracił przyjaciela Jamala Edwardsa, a u jego żony, z którą spodziewał się drugiego dziecka, zdiagnozowano guza. Później zmarł kolejny jego kolega, krykiecista Shane Warne. Szereg nieszczęść sprawił, że u Sheerana pojawiły się myśli samobójcze.

Nie chciałem dalej żyć. Czułem się, jakbym tonął i nie mógł się wydostać z otchłani wody” – wyznał.

Wstydził się jednak sięgnąć po fachową pomoc. Jak mówił w wywiadzie, „Anglicy uważają terapię za dziwactwo”. W jego kraju nie mówi się także wiele o uczuciach.

„Moim zdaniem możliwość porozmawiania z kimś o problemach jest bardzo pomocna” – przyznał muzyk.

Daniel Dziewit

„Wiedziałem, że czas wydorośleć”

W rozmowie podjął także temat swojego uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Postanowił zrezygnować z używek, kiedy spodziewał się przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka.

Dwa miesiące przed urodzeniem Lyry, Cherry zapytała: 'Jeśli odejdą mi wody, naprawdę chcesz, żeby ktoś inny zawiózł mnie do szpitala?'” – opowiadał o tamtych chwilach. „Zbliżałem się do 30. urodzin. Wiedziałem, że czas wydorośleć. Już się wyszalałem. Wciąż kocham czerwone wino i kocham piwo. Starzy rockmani są albo alkoholikami, albo abstynentami. Nie chciałem być tacy, jak oni” – dodał muzyk.

5 maja ukaże się jego najnowszy album „Substract”. Również w maju platforma Disney+ wyemituje czteroodcinkowy dokument poświęcony muzykowi „Ed Sheeran: The Sum of It All”. Swoją decyzję na temat wzięcia udziału w dokumentalnym serialu muzyk wyjaśnił we wpisie na Instagramie. Na początku podkreślił, że zawsze strzegł swojego życia prywatnego. Kiedy Disney zaprosił go do projektu, nie odmówił, bo dokument miał mówić tylko o powstawaniu jego najnowszego albumu „Subtract”.

„Jednak w miarę upływu czasu, kiedy w moim życiu pojawiło się kilka nagłych zwrotów akcji, temat albumu uległ zmianie, a wraz z nim dokument. Stał się on zupełnie czymś innym, niż początkowo myślałem, że będzie. Chciałem nadać kontekst nowej płycie, ponieważ jej tematyka dotyka ważnych, osobistych spraw, których wszyscy doświadczamy na co dzień. Wiedziałem, że jeśli zrobię film dokumentalny, będę chciał oddać się w ręce reżysera, aby nie był zrobiony przeze mnie, ale jednocześnie był dokładnym odzwierciedleniem tego, kim jestem” – wyjaśnił we wpisie na Instagramie Ed Sheeran.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ed Sheeran (@teddysphotos)

Ed Sheeran wyznał w wywiadzie, że planuje wydać jeszcze kilka płyt, w tym album pośmiertny.

Chcę tworzyć ten album powoli, dodając tu i tam piosenki i mieć zapisane w testamencie, że ukaże się dopiero po mojej śmierci” – wyznał, zaskakując swoich fanów.

źródło: Rolling Stone

Zobacz także

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Profilaktyka oraz terapia depresji i chorób neurodegeneracyjnych

Konferencja Młodej Farmacji o profilaktyce i terapii depresji pod matronatem HelloZdrowie

„Człowiek w dysforii szybko i nagle przechodzi w skrajne emocje, trudno się z nim komunikować”. Czym się różni dysforia od depresji, tłumaczy Sonia Ziemba-Domańska

„Nie da się tego naprawić, jeśli trzymasz ten ból w sobie”. Dwayne Johnson zwrócił się z ważnym apelem do mężczyzn

„Gdybym nie zrobiła wtedy badań, mogłoby mnie tu nie być”. Toni Braxton uniknęła potencjalnie śmiertelnego zawału

Nieszczęśliwe i zalęknione dzieci. Naukowcy: powodem jest brak swobodnej zabawy i ciągły nadzór dorosłych

„Agencje modelingowe mają wobec dziewczyn odczłowieczające oczekiwania” – mówi eksmodelka i psycholożka Kaja Funez-Sokoła

Bryska szczerze o zmaganiach z depresją: „Wszystko było bardzo bezwartościowe i ciemne”

„Jestem zbyt delikatną osobą, by korzystać z social mediów. Moje ego jest zbyt kruche” – wyznała Scarlett Johansson

„Jak się żyje w szpitalu psychiatrycznym, na oddziale zamkniętym? Trochę jak w małej wiosce, gdzie wszyscy się znają i wiele ich łączy” – mówi Krystyna Piątkowska

Amanda Bynes znów ma poważne kłopoty ze zdrowiem. Trafiła na obserwację do szpitala

Śmiertelna dawka alkoholu – ile wynosi i od czego zależy?

Flashback – czym jest, jak sobie z nim radzić i gdzie szukać pomocy?

„Nie było ze mną dobrze”. Cara Delevingne szczerze opowiedziała o swojej walce z nałogami i depresją

„Tym, co odróżnia duży apetyt na seks od kompulsywnych zachowań seksualnych, jest odczuwane cierpienie” – mówi seksuolożka Beata Kuryk-Baluk

„Emocje na tym etapie są o wiele, wiele potężniejsze od ciebie”. Kylie Jenner szczerze o depresji poporodowej

„Do pewnego momentu jest lepiej, jest zadowolenie z efektów zabiegów, a potem powoli zatraca się krytycyzm”. O uzależnieniu od poprawiania urody mówi Kinga Rochala

„Twoje tiki odstraszają. Każdy śmieje się z twoich min”. Co jeszcze słyszą dzieci z zespołem Tourette’a?

Kobieta

WHO alarmuje: Do 2030 r. z depresją będzie zmagać się większość społeczeństwa na całym świecie

„Depresja to choroba, której nie widać. Można się z niej pośmiać, podważyć ją i bezkarnie uznać, że ludzie o niej mówią pod publikę” – mówią Małgorzata Serafin i Marek Sekielski

Dorota Wellman

Dorota Wellman o zmaganiach z przewlekłą chorobą: „Odcina mnie z życia, tracę wzrok”

Mania – bliska siostra depresji. Czym się charakteryzuje i jak ją leczyć?

Bliscy Bruce’a Willisa o jego chorobie: „Chociaż jest to bolesne, czujemy ulgę, że postawiono jasną diagnozę”

„Ciałoneutralność to złoty środek, którego szukamy. Nie patrzmy na siebie skrajnie: muszę być chuda albo jestem gruba i okej, nic z tym nie robię” – mówi Oliwia Dąbrowska ze Szczerej Sfery

Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka

Paulina Krupińska szczerze o chorobie męża: „Wszystko bagatelizowałam”