Przejdź do treści

Warszawska Syrenka zniknęła z Bulwarów Wiślanych. Wzięła wolne w bardzo słusznej sprawie

Warszawska Syrenka ma wolne
Warszawska Syrenka ma wolne / mat. prasowe
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Syrenka na Bulwarach Warszawskich wzięła wolne. Ale miała ku temu ważny powód – badanie USG piersi. To część kampanii reklamowej, gdzie w rolę Syrenki wciela się Aleksandra Hamkało i przekonuje, że każda z nas zasługuje na jeden dzień wolnego, by zadbać o swoje zdrowie. Tym bardziej w październiku – Miesiącu Świadomości Raka Piersi. 

Syrenka wzięła wolne!

20 października warszawska Syrenka zniknęła z Bulwarów Warszawskich. Zeskoczyła z cokołu, by zbadać swoje piersi. I zachęca do tego wszystkie kobiety! USG jest bowiem podstawowym badaniem w profilaktyce nowotworów piersi.

W krótkim klipie promującym „Dzień na U” w rolę Syrenki wcieliła się Aleksandra Hamkało. „Wszystkie potrzebujemy dnia wolnego, żeby potwierdzić, że nasze piersi są zdrowe. A kiedy jest twój dzień na U?” – pyta aktorka w nagraniu.

Syrenka w drodze do gabinetu lekarskiego spotyka też inne gwiazdy: Borysa Szyca, Jessikę Mercedes, Kubę Karasia i Darię Zawiałow.

Znajdź czas na badania profilaktyczne

Celem kampanii jest przypomnienie, by każda kobieta znalazła czas dla siebie. Bo to właśnie jego brak jest najczęstszą wymówką, dla której odkładamy badania. A czasami wystarczy jedna godzina, by udać się na USG piersi.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy dał wolne na wykonanie badań profilaktycznych wszystkim pracowniczkom i pracownikom urzędu w godzinach pracy. Inne firmy, które włączyły się w akcję, to: Bridgestone, DHL Express Poland, Grupa ANG, ILABO, Infemini Medi Home. Dodatkowy, w pełni płatny dzień w roku na profilaktykę to również nieodłączny element pracy w Avon.

„Jeśli masz poniżej 40 lat lub piersi o budowie gruczołowej, umów się na USG piersi. Metoda jest nieinwazyjna, bezbolesna i całkowicie bezpieczna (można ją stosować również u kobiet w ciąży i karmiących).

Jeśli masz ponad 40 lat lub piersi, w budowie których przeważa tkanka tłuszczowa, zrób mammografię (konieczne jest skierowanie od lekarza specjalisty).

To najlepsze sposoby, by potwierdzić zdrowie swoich piersi!” – czytamy na stronie kampanii „Dzień na U”.

„Dzień na U”

Kampania Fundacji Rak’n’Roll w partnerstwie z Avon Kontra Rak Piersi – Dzień na U – ruszyła w październiku 2019 roku. „Od 3 lat zachęcamy w niej Polki, by znalazły w roku jeden dzień na badania profilaktyczne i potwierdziły zdrowie swoich piersi” – czytamy na stronie.

Mołek, Rozenek, Młynarska i Jabłczyńska znikają z Instagrama. Znane Polki biorą "Dzień na U"

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi

Temat raka piersi jest nam bardzo bliski, dlatego starając się pomóc chorym kobietom stworzyliśmy Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi.

Instrukcja była tworzona wraz z kobietami, które przeszły raka piersi, ich rodzinami, znajomymi, z chirurgami, onkologiem, psychoonkologiem, a także fundacjami – Rak’n’Roll, Onkocafe, Alivia, Omea Life i Pełną Piersią.

Instrukcja ma być jak przyjaciółka, która przeszła już „drogę” raka piersi, a którą dziewczyny mają przed sobą. Podzieliliśmy ją na dwie części. W pierwszej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi  jest darmowym e-bookiem, z którym możesz zapoznać się już dzisiaj. Wystarczy go pobrać z naszej strony.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.