Przejdź do treści

Wzruszający zwiastun dokumentu o Celine Dion. „Jeśli nie będę mogła chodzić, będę się czołgać. Nie zatrzymam się” – mówi gwiazda

Celine Dion
Zapowiedź dokumentu „I am: Celine Dion”, w którym Celine Dion opowiada o swoim życiu i nieuleczalnej chorobie/ fot. Printscreen Youtube Prime Video
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Nie byłam gotowa, by powiedzieć to wcześniej” – mówi ze łzami w oczach o swojej rzadkiej chorobie Celine Dion w pierwszych kadrach filmu dokumentalnego „I am: Celine Dion”. Produkcja opowiada historię jej życia: od drogi na szczyt po zmagania z nieuleczalną chorobą neurologiczną. „Ciężko pracuję każdego dnia. Przyznaję, że jest to walka” – podkreśla artystka.

Poruszający zwiastun dokumentu o Celine Dion

Niezwykle wzruszający zwiastun filmu dokumentalnego „I am: Celine Dion” ujrzał światło dzienne. Wyreżyserowany przez Irene Taylor, przedstawia drogę artystki na sam szczyt oraz jej zmagania z nieuleczalną chorobą. U piosenkarki zdiagnozowano zespół sztywnego człowieka, nazywany inaczej zespołem sztywności uogólnionej (zespół Moerscha-Woltmanna), który sprawia, że chorzy stają się „ludzkimi posągami”. Chorobę charakteryzuje postępujące sztywnienie mięśni, a niekiedy dochodzi również do bolesnych skurczy mięśni wywołanych różnymi bodźcami, takimi jak gwałtowne dźwięki czy emocje. Problemy zdrowotne sprawiły, że Celine Dion całkowicie zawiesiła swoją karierę muzyczną.

„Mój głos jest przewodnikiem mojego życia” – mówi gwiazda w zwiastunie dokumentu i dodaje: „Kiedy twój głos sprawia ci radość, jesteś jesteś najlepszy. Potrzebuję mojego instrumentu”.

W pierwszych minutach wideo widzimy Celine Dion za kulisami. Gwiazda stara się poinformować swoich fanów o diagnozie i zawieszeniu kariery. Jak przyznaje artystka, najtrudniej jest odwołać występ.

Ciężko pracuję każdego dnia. Przyznaję, że jest to walka. Bardzo za tym tęsknię. Tęsknię za ludźmi. Jeśli nie będę mogła biegać, będę chodzić. Jeśli nie będę mogła chodzić, będę się czołgać. Nie zatrzymam się” – mówi ze łzami w oczach.

56-letnia ikona muzyki dodała, że choć choroba namieszała w jej życiu, to nie chce, by nią zawładnęła.

Ostatnie kilka lat było dla mnie wyzwaniem, podróżą – od odkrycia mojej choroby, do nauczenia się, jak z nią żyć i radzić sobie z nią, ale nie pozwolić, by mnie zdefiniowała” – podkreśliła.

Celine Dion

„I am: Celine Dion” 25 czerwca w Polsce

Celine Dion druzgoczącą diagnozę poznała w 2022 r. Ze względu na chorobę musiała odwołać swoją trasę koncertową. Przestała się też pojawiać publicznie. Opiekę nad gwiazdą sprawuje jej siostra Claudette Dion. To właśnie ona przekazuje informacje mediom na temat stanu zdrowia gwiazdy. W rozmowie z dziennikiem „7 Jours” wyznała, że stan wokalistki pogarsza się i z pewnością minie jeszcze sporo czasu, zanim Celine ponownie pojawi się na scenie.

„To prawda, że jej i naszym marzeniem jest to, żeby jeszcze wróciła na scenę. Ale w jakim wymiarze? Tego nie wiem. Struny głosowe to mięśnie, serce też jest mięśniem. Ona ciężko pracuje, ale nie panuje nad swoimi mięśniami” – mówiła w grudniu 2023 r.

Celem wokalistki jest teraz podniesienie świadomości na temat zespołu Moerscha-Woltmanna oraz wspieranie osób borykających się z tą chorobą. Dokument o gwieździe zapowiadany jest jako „emocjonalny, energiczny i poetycki list miłosny do muzyki”. „I am: Celine Dion” swoją premierę będzie miał na platformie Amazon Prime. W Polsce zostanie udostępniony na platformie streamingowej 25 czerwca.

„Ten inspirujący dokument, będący listem miłosnym do jej fanów, podkreśla muzykę, która kierowała jej życiem, a jednocześnie ukazuje odporność ludzkiego ducha” – czytamy w komunikacie prasowym o filmie.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.