Przejdź do treści

5 sposobów na naturalne pozbycie się blizn. Chemiczka wyjaśnia, po co warto sięgać

kobieta trzymająca aloes
Aloes na blizny / istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Zacięłaś się przy goleniu, niechcący skaleczyłaś się nożem podczas przygotowywania obiadu? Masz bliznę, której chciałabyś się pozbyć? Możesz to zrobić naturalnie. Chemiczka prowadząca profil „Zdrowia Chemia” na Instagramie ma dla każdej z nas kilka pomysłów. 

Pozbycie się blizn

Każda z nas przynajmniej raz w życiu zacięła się maszynką podczas golenia nóg. Podobnie często w naszych kuchniach zacinamy się nożem przy krojeniu bułek czy warzyw. Sytuacje, w których na naszym ciele tworzą się blizny, i te mniejsze, i te większe, zdarzają się więc nierzadko. Czy możemy jednak zrobić coś, by nieestetycznie wyglądającą bliznę w jakiś sposób zniwelować? Chemiczka prowadząca profil na Instagramie ma dla nas kilka rad. Mowa tutaj o naturalnych sposobach.

Naturalne sposoby na pozbycie się blizn

Chemiczka wymienia 5 naturalnych składników, które zniwelują blizny.

1. Aloes – zdecydowanie przyspiesza gojenie ran. Doskonale nawilża skórę.
2. Śluz ślimaka – w swoim składzie zawiera alantoinę, kwas glikolowy, proteiny, kwas hialuronowy czy witaminy A, D i E. Wszystkie te związki chemiczne przyspieszają procesy gojenia.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że ślimak ma niesamowite właściwości „autoregenerujące”. Pamiętajcie, że ślimak nie ma takiej skóry jak człowiek, ale jego śluz powinien przyspieszyć gojenie się ran.
3. Olejek lawendowy – po zastosowaniu na skórę wspomaga wzrost nowej i przede wszystkim zdrowej tkanki.
4. Cebula – znana i stosowana przez nasze babcie. Cebula uelastycznia bliznę, ponadto zmniejsza możliwość wystąpienia przerostów. Ma działanie rozjaśniające i wygładzające.
5. Olej konopny – składem zbliżony jest do łoju, który wydziela skóra człowieka. W praktyce oznacza to, że każda inna substancja w połączeniu z olejem konopnym zostanie lepiej tolerowana i wchłonięta przez skórę” – tłumaczy chemiczka.

Specjalistka dodaje jednak, że każde stosowanie środków na blizny należy skonsultować z lekarzem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

➡️Na Waszą prośbę wrzucam post o naturalnych środach na blizny. Po ostatnim poście o bliznach otrzymałam od Was mnóstwo wiadomości pryawtnych dotyczących blizn. 1. Aloes – zdecydowanie przyspiesza gojenie ran. Doskonale nawilża skórę. 2. Śluz ślimaka – w swoim składzie zawiera alantoinę, kwas glikolowy, proteiny, kwas hialuronowy czy witaminy A, D i E. Wszystkie te związki chemiczne przyspieszają procesy gojenia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ślimak ma niesamowite właściwości „autoregenrujące”. Pamiętajcie, że ślimak nie ma takiej skóry jak człowiek, ale jego śluz powinien przyspieszyć gojenie się ran. 3. Olejek lawendowy – po zastosowaniu na skórę wspomaga wzrost, nowej i przede wszystkim zdrowej tkanki 4. Cebula – znana i stosowana przez nasze babcie. Cebula uelastycznia bliznę, ponadto zmniejsza możliwość wystąpienia przerostów. Ma działanie rozjaśniające i wygładzające. 5. Olej konopny – składem zbliżony jest do łoju, który wydziela skóra człowieka. W praktyce oznacza to, że każda inna substancja w połączeniu z olejem konopnym zostanie lepiej tolerowana i wchłonięta przez skórę. Pamiętajcie, że każde stosowanie środków na blizny należy skonsultować z lekarzem‼️ Kto z Was stosował naturalne środki na blizny❓Jakie są Wasze opinie❓➡️ #blizna #blizny #scar #rany #oparzenia #oparzenie #regeneraja #skóra #skora #usuwanieblizn #sluzslimaka #slimak #cebula #oleje #olejeklawendowy #lawenda #olejkonopny #konopie #serum #ciało #body #natura #naturalnie #tradzik #bliznypotradzikowe #aloes #snail #białystok #bialystok

Post udostępniony przez Zdrowa Chemia (@chemiazdrowa)

Zdrowa Chemia

Profil „Zdrowia Chemia” prowadzony jest przez chemiczkę z Białegostoku. Specjalistka w swoich postach stara się wyjaśnić, że chemia może być zdrowa. Ekspertka obala też mity związane z tą dziedziną nauki.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.