5 sposobów na naturalne pozbycie się blizn. Chemiczka wyjaśnia, po co warto sięgać
Zacięłaś się przy goleniu, niechcący skaleczyłaś się nożem podczas przygotowywania obiadu? Masz bliznę, której chciałabyś się pozbyć? Możesz to zrobić naturalnie. Chemiczka prowadząca profil „Zdrowia Chemia” na Instagramie ma dla każdej z nas kilka pomysłów.
Pozbycie się blizn
Każda z nas przynajmniej raz w życiu zacięła się maszynką podczas golenia nóg. Podobnie często w naszych kuchniach zacinamy się nożem przy krojeniu bułek czy warzyw. Sytuacje, w których na naszym ciele tworzą się blizny, i te mniejsze, i te większe, zdarzają się więc nierzadko. Czy możemy jednak zrobić coś, by nieestetycznie wyglądającą bliznę w jakiś sposób zniwelować? Chemiczka prowadząca profil na Instagramie ma dla nas kilka rad. Mowa tutaj o naturalnych sposobach.
Naturalne sposoby na pozbycie się blizn
Chemiczka wymienia 5 naturalnych składników, które zniwelują blizny.
1. Aloes – zdecydowanie przyspiesza gojenie ran. Doskonale nawilża skórę.
2. Śluz ślimaka – w swoim składzie zawiera alantoinę, kwas glikolowy, proteiny, kwas hialuronowy czy witaminy A, D i E. Wszystkie te związki chemiczne przyspieszają procesy gojenia.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że ślimak ma niesamowite właściwości „autoregenerujące”. Pamiętajcie, że ślimak nie ma takiej skóry jak człowiek, ale jego śluz powinien przyspieszyć gojenie się ran.
3. Olejek lawendowy – po zastosowaniu na skórę wspomaga wzrost nowej i przede wszystkim zdrowej tkanki.
4. Cebula – znana i stosowana przez nasze babcie. Cebula uelastycznia bliznę, ponadto zmniejsza możliwość wystąpienia przerostów. Ma działanie rozjaśniające i wygładzające.
5. Olej konopny – składem zbliżony jest do łoju, który wydziela skóra człowieka. W praktyce oznacza to, że każda inna substancja w połączeniu z olejem konopnym zostanie lepiej tolerowana i wchłonięta przez skórę” – tłumaczy chemiczka.
Specjalistka dodaje jednak, że każde stosowanie środków na blizny należy skonsultować z lekarzem.
RozwińZdrowa Chemia
Profil „Zdrowia Chemia” prowadzony jest przez chemiczkę z Białegostoku. Specjalistka w swoich postach stara się wyjaśnić, że chemia może być zdrowa. Ekspertka obala też mity związane z tą dziedziną nauki.
Polecamy
Silikonowe plastry na blizny – jakie dają efekty?
Jak mobilizować bliznę po nacięciu krocza? Wyjaśnia Pani Fizjotrener
„Przyszłam na świat z wytrzewieniem jelit. Ta blizna uratowała mi życie. Jestem z niej dumna” – wyznaje Oliwia
Aloes – poznaj jego właściwości lecznicze. Kiedy najlepiej go stosować?
się ten artykuł?